Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работа с Garmin 60 CSx

    Гумата която е върху антената трябва да се разлепи и после да се залепи.

    Коментар


    • От: Работа с Garmin 60 CSx

      Добро утро, имам въпрос, а той е - на 60Csx-а при последното му ползване при около 60км. трак, няколко пъти сам смени зума на трака от 80м. на 1.2км. Около 70%от маршрута е на открити площи с идеална видимост, а останалата част е през гора - на места гъста. Имам съмнение ,че на места е губил сигнала и затова сменя мащаба на картата, или е някакъв проблем с уреда?
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • От: Работа с Garmin 60 CSx

        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
        Добро утро, имам въпрос, а той е - на 60Csx-а при последното му ползване при около 60км. трак, няколко пъти сам смени зума на трака от 80м. на 1.2км. Около 70%от маршрута е на открити площи с идеална видимост, а останалата част е през гора - на места гъста. Имам съмнение ,че на места е губил сигнала и затова сменя мащаба на картата, или е някакъв проблем с уреда?
        Явно ,няма компетентни люде по въпроса.
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • От: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
          Добро утро, имам въпрос, а той е - на 60Csx-а при последното му ползване при около 60км. трак, няколко пъти сам смени зума на трака от 80м. на 1.2км. Около 70%от маршрута е на открити площи с идеална видимост, а останалата част е през гора - на места гъста. Имам съмнение ,че на места е губил сигнала и затова сменя мащаба на картата, или е някакъв проблем с уреда?
          Силата на сигнала няма нищо общо със зума , ако уреда е загубил сигнал щеше да те даде съобщение за слаб сигнал на екрана . Просто си сложил отметка за автоматичен зум спрямо скоростта , или по друг начин казано казано с увеличаване на скоростта зума намаля за да може по бързо да се изчертават детайлите на картата , с две думи нямаш проблеми машинката .
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Работа с Garmin 60 CSx

            Когато караме на състезание, има изискване на знак "стоп" да спрем, до като не видим 0 на километража. На нива, с висока скорост, при спиране гпс-а сякаш заспива. Много бавно сваля показанията след спиране, както и седи доста време ( две-три секунди) на 1-2км/ч. Някакви идеи?
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Работа с Garmin 60 CSx

              Поради неточността на уреда при позиционирането, дори и при покой се случва да показва някаква скорост близка до 0
              Honda Africa Twin RD07 '95

              Коментар


              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Когато караме на състезание, има изискване на знак "стоп" да спрем, до като не видим 0 на километража. На нива, с висока скорост, при спиране гпс-а сякаш заспива. Много бавно сваля показанията след спиране, както и седи доста време ( две-три секунди) на 1-2км/ч. Някакви идеи?
                И моят е така , стоя си на стопа а той ми показва някаква скорост , вероятно е от точността на позициониране , както и от относителното състояние на покой на GPS-а в автомобила . Случвало ми се е джипа да стои на място , а той да чертае някакъв минимален трак и да показва скорост - явно разклащането при качване и слизане или някакво помръдване на пилота или навигатора оказват влияние на GPS-а . Все пак е пешеходен , точността му е доста висока и реагира на всякакво движение , дори и на най малката промяна на позицията .
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: Работа с Garmin 60 CSx

                  Обяснението е в това, че устройството "плува" в рамките на моментната точност.
                  В даден момент ГПСа определя че се намира в точка "А", след кратък интервал от време той отново изчислява позицията си. Дори да не е помръднал, заради редица външни и непредвидими фактори той изчислява различна позиция "В" - на няколко метра наоколо.
                  Разстоянието между А и В, изминато за интервал от време определя някаква лъжлива скорост, въпреки че уред е в покой.
                  Разгледах ГПСа, но не намирам начин да се заобиколи проблема.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • От: Работа с Garmin 60 CSx

                    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                    Обяснението е в това, че устройството "плува" в рамките на моментната точност.
                    В даден момент ГПСа определя че се намира в точка "А", след кратък интервал от време той отново изчислява позицията си. Дори да не е помръднал, заради редица външни и непредвидими фактори той изчислява различна позиция "В" - на няколко метра наоколо.
                    Разстоянието между А и В, изминато за интервал от време определя някаква лъжлива скорост, въпреки че уред е в покой.
                    Разгледах ГПСа, но не намирам начин да се заобиколи проблема.
                    Начина на решаване на такъв проблем е в GPS-а да има триосен датчик за ускорение. Тогава ще може да си прецени дали скоростта, която лъжливо изчислява съвпада с регистрираните ускорения за същия период в дадената посока. Естествено, ако някой е решил да напише съответния софтуер, при това читаво. В случая нищо не може да се направи. Но пък смятам че не е и нужно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Работа с Garmin 60 CSx

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      И моят е така , стоя си на стопа а той ми показва някаква скорост , вероятно е от точността на позициониране , както и от относителното състояние на покой на GPS-а в автомобила . Случвало ми се е джипа да стои на място , а той да чертае някакъв минимален трак и да показва скорост - явно разклащането при качване и слизане или някакво помръдване на пилота или навигатора оказват влияние на GPS-а . Все пак е пешеходен , точността му е доста висока и реагира на всякакво движение , дори и на най малката промяна на позицията .
                      Да бе, реагирал на поклащания! Без значение дали уредът се води пешеходен или автомобилен, възможната точност на GPS-ите за битови цели е далеч по-ниска от това, което си представяш.

                      Ей това е трак, записан от GPS, който е стоял неподвижно няколко часа на закрито, на бюрото ми.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track.jpg
Прегледи:1
Размер:11.5 КБ
ID:5540199


                      И да е помръдвал, е било с някой сантиметър. Което обаче не му е попречило да запише премествания на разстояния от порядъка на до 80 м със скорост до около 30 км/ч. Имал съм случаи, в които на такива "панделки" е имало записани и отсечки със скорости до няколкостотин км/ч ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Работа с Garmin 60 CSx

                        Така де , Чавдар го обясни по просто и нагледно ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: Работа с Garmin 60 CSx

                          Решението е да му сложиш по-добра антена на по-открито място...
                          При слаб сигнал качеството на определената позиция е много лошо...
                          И всеки малък 'повей' на радиовълните коригира с голяма дистанция определеното местоположение.
                          Докато при добра антена и доста хванати спътници този ефект рязко се намалява, защото GPS усреднява местоположението...
                          Но и при добра антена се случва алгоритъма на GPS да не позволява бърза корекция на скоростта...
                          И третия фактор е, че приложния GPS не е гарантирано точна система.
                          Случвало ми се е да виждам скорости от над 15км/ч на открито в морето , при условие, че кораба стои на котва без да мръдне...
                          След това се оказа, че хАмериканците си играели с копчетата заради Грузия
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Работа с Garmin 60 CSx

                            Как мога да импортна чужд трак? Напр. оттук: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hysnjqoftmndrpnp
                            Пробвах, като изтеглих и вкарах в GPS-а следните формати: GPX track, GPX route, Garmin Course CRS, Garmin Course TCX. При всички варианти GPS-а въобще не ги четеше.

                            Коментар


                            • От: Работа с Garmin 60 CSx

                              Ти се мъчиш да ги вкараш в навигация а не в 60 CSx. Сигурно има разлика.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                                Първоначално публикуван от vpdyankov Преглед на мнение
                                Как мога да импортна чужд трак? Напр. оттук: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hysnjqoftmndrpnp
                                Пробвах, като изтеглих и вкарах в GPS-а следните формати: GPX track, GPX route, Garmin Course CRS, Garmin Course TCX. При всички варианти GPS-а въобще не ги четеше.
                                Аз в такива случаи ползвам mapsource - изтегляш трака в gpx формат, отваряш го с mapsource и от там - send to device.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X