Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работа с Garmin 60 CSx

    Аз още съм в задънена улица...чакаме баш екперта да си дойде в Геотрейд да му постави диагноза или смъртен акт
    Хората казаха таквоз чудо досега небяхме виждали! Ама като си знам късмета...не се учудвам!

    Коментар


    • От: Работа с Garmin 60 CSx

      Изчетох последните няколко страници и не разбрах - има ли БГ версия на софта, която чете файл над 2гб. Сега е с 3.50 и не ще.

      Коментар


      • От: Работа с Garmin 60 CSx

        GPS ми е готов и работи нормално - нещо се било окислило вътре на платката - почистено и препоено и сам готов за бой - това в сервиз Унихард във ВАРНА! Изключително съм разочарован от ГЕОТРЕЙД - седя там 20 дни без някой да го погледне с тъпия отговор че незнаели къде е сервизният им инженер нито кога ще се върне?! Само давах пари за разходки по Еконт...

        Коментар


        • От: Работа с Garmin 60 CSx

          Здравейте, имам следното питане. Възможно ли е, GPS-а 60csx да се настрои да показва посоката която трябва да следва по зададения маршрут, във този си вид > ляво, дясно или обрато, ако е необходимо? В момента ми я дава като изток, запад, северозапад и тн. Къде ли не рових из менюто и такава настройка, не открих.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: Работа с Garmin 60 CSx

            Някой може ли да ми каже как да видя коя версия ми е качената карта вътре през устройството не през MapSource ?
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • От: Работа с Garmin 60 CSx

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              Някой може ли да ми каже как да видя коя версия ми е качената карта вътре през устройството не през MapSource ?
              Отиваш на Setup -> Map и ще видиш името на картата (картите), които са качени.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                От скоро забелязах следната аномалия, / или повреда / на апарата ми 60 CSx. Когато е закачен на оригиналната си скоба, понякога изгасва най-вероятно от вибрации, а когато е свободен или на връзка работи безотказно. Имах съмнение, че е от батериите и ги смених с други, но все така. Някъде нещо не контактува добре си мисля, защото като го стисна два -три пъти и загасва. Ако някой сподели за решението на проблема, ще съм му благодарен!
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: Работа с Garmin 60 CSx

                  Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                  От скоро забелязах следната аномалия, / или повреда / на апарата ми 60 CSx. Когато е закачен на оригиналната си скоба, понякога изгасва най-вероятно от вибрации, а когато е свободен или на връзка работи безотказно. Имах съмнение, че е от батериите и ги смених с други, но все така. Някъде нещо не контактува добре си мисля, защото като го стисна два -три пъти и загасва. Ако някой сподели за решението на проблема, ще съм му благодарен!
                  Развиваш винтовете и леко отваряш от долу уреда, но внимателно да не разлепиш гумата на антената. Взимаш една клечка за зъби и намазваш контакторите на задният капак на кутията и съответните позлатени писти с които контактува на платката с контактен спрей. След което завиваш винтовете, но не стягай много! Трябва да стегнеш до момента в който уплътнението тръгне да се надува настрани и да върнеш малко т.е. не трябва да е издуто.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1326.JPG
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5493677

                  Коментар


                  • От: Работа с Garmin 60 CSx

                    От носенето в раницата GPS-a получи няколко драскотини по дисплея които ме дразнят. И понеже гаджето НЕ може да плете , да ми оплете едно чорапче за навигацията .... ще я сменям ... жената!
                    С какво мога да ги полирам ?


                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Работа с Garmin 60 CSx

                      Едно време се продаваха едни кремчета на Hama с вълнено пърцалче за полиране на екрани на телефон. Нещо подобно ако намериш ще работи със сигурност. Иначе експерименти...

                      Коментар


                      • От: Работа с Garmin 60 CSx

                        И аз от 5 год. съм горд притежател на това чудо на GPS технологиите.
                        Първата ми работа за подобни у-ва е да им лепна едно широко прозрачно, най-просташко тиксо на екранчето. Почти не се забелязва.
                        Като се надраска то, свалям, чистя с вода и спирт и лепя следващото.

                        Коментар


                        • От: Работа с Garmin 60 CSx

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Развиваш винтовете и леко отваряш от долу уреда, но внимателно да не разлепиш гумата на антената. Взимаш една клечка за зъби и намазваш контакторите на задният капак на кутията и съответните позлатени писти с които контактува на платката с контактен спрей. След което завиваш винтовете, но не стягай много! Трябва да стегнеш до момента в който уплътнението тръгне да се надува настрани и да върнеш малко т.е. не трябва да е издуто.
                          В този ред на мисли да питам - има ли някакви тънкости при прехвърлянето на "карантиите" на един 60csx в нова кутия? Тъкмо днес ми пристигна нов корпус от гаражната разпродажба на колегата ивайло - на моя е дала фира гумичката на бутона on/off, и вече не е особено водоустойчив. Изпаднал съм в лек размисъл дали да го отварям сам, или да не си търся белята. Ниво на сръчност - средно към пoносимо .
                          Последно редактирано от badeff; 25-06-13, 01:07. Причина: Малце се престарах :)
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • От: Работа с Garmin 60 CSx

                            Аз взех другия ГПС от ивайло и днес тъкмо това направих.
                            При мен проблемите бяха най-общо два:
                            1. Прокъсано копче ON/OFF - много трудно палеше и гасеше и съответно не беше водоустойчиво.
                            2. Изтрита клавиатура.
                            Имам комплектче с електричарски отвертки, за да се разглоби ГПСа трябва само една малка кръстачка.
                            Абсолютно нищо сложно като изпълнение.
                            Развиват се винтовете отзад и се маха гърба. В горната част при самата антена при мен имаше нещо като спекло лепило, което затрудняваше махането на капака, с мааалко повече усилие стана.
                            След това се изхлузва гумената облицовка на антената, на която се намира и въпросния бутон - издърпва се нагоре, защото гумата е нахлузена върху пластмасова тръбичка от корпуса в която дефакто се намира антената.
                            Карантията на ГПСа е фискирана към предната част на корпуса с една черна пластмаса. Тя е захваната за платката, така че за да се освободи всичко трябва корпуса на ГПС да се напъне настрани така че да освободи от еднара страна пластмасата заедно с карантията.
                            Трябва да се внимава да не се прецакат тънките фолиа - екранизация.
                            Събирането - по обратния ред.
                            Когато завиваш финално винтовете ги завий дотогава докато сплескат уплътнението и после ги отвий леко така че въпросното уплътнение да не стои деформирано.
                            Ако има нещо друго питай.

                            П.П.
                            Нивото ми на сръчност е средно към посредствено.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • От: Работа с Garmin 60 CSx

                              Георги добре го е описал. Единственото дето мога да добавя е за лепенето на гумата отгоре. Много сложна работа, защото трябва да го залепиш с нещо хем да държи хем да не е много перманентно че все пак да може пак да се отваря. Ацетонови лепила не стават. Силиконите не хващат на гумата. Предполагам някакво полеоретаново лепило би било добре ама няма в такива малки разфасовки. Експериментирай преди да оплескаш нещата.

                              Също:
                              - на кутийките USB буксата е без уплътнение - трябва да го прехвърлиш!
                              - внимавай да не скъсаш уплътнението като отлепяш гумата от горе.
                              - не затягай много гайката на буксата за антена че ще избяга оринг-а
                              - внимавай като запояваш кабелчетата към външното захранване!!! Трябва да се ползва точният поялник и много за малко да се докосват защото се разтапя пластмасата и се разкривяват!! Най добре да има букса в гнездото. Ако ти е добре задната част на кутията най-добре не я сменяй!!

                              Коментар


                              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                                Благодаря! Като събера всичките необходими компоненти накуп - двата уреда, читав поялник и свободно време - ще се пробвам.

                                Събине, коя гума имаш предвид да се лепи? Новият корпус изглежда като да си има всички гумени части, включително тапите на буксите. Ето го в другата тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=167501 . Да оставя задната част на кутията ще е малко кофти - старият е сив, а на мен ми се падна жълтата кутийка. Поне ще си пасват с жълтата Хускварна...
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X