Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работа с Garmin 60 CSx

    Днес сложих TOPO LT и разликата е осезаема. Обаче преди това пробвах с пълната топо версия и не забелязах чааак толко закъснение както при колегата Faca. Пробвай с по-висок клас карта да видиш дали ще има разлика. Ако пак ти така изчертава бавно картата на екрана имаш некакъв друг проблем.

    Коментар


    • От: Работа с Garmin 60 CSx

      От скоро имам 60CSX и в Тетевен го използвах за пръв път на състезание . Днес разгледах трака на GPS-а и ми направи впечатление , че следата не е цялата - липсваше около 20 км в началото още от самия старт . Свалих трака в Мапсоурс - следата си беше цялата от старта до финала . Настройките за запис на трак съм ги отметнал на Auto и 3000 точки .Не ми е проблем щом ми излиза трака в Мапсоурса и няма да ме накажат за липсващ трак , но искам да мога да го виждам целия на устройството . Някакъв съвет какви настройки да направя ще може ли ?
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Работа с Garmin 60 CSx

        Setup>Map и на първата страница където пише 3000 го правиш 10000. Това е максималният брой точки в активният лог.

        Коментар


        • От: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Setup>Map и на първата страница където пише 3000 го правиш 10000. Това е максималният брой точки в активният лог.
          Благодаря Събине , ще го пробвам , макар че заетата памет беше 41% ...но това може би се отнасяше за новия трак .
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Работа с Garmin 60 CSx

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Благодаря Събине , ще го пробвам , макар че заетата памет беше 41% ...но това може би се отнасяше за новия трак .
            41% от 10 000 са 4100 а оригинално се показват само 3000 на екрана. Така че излизат нещата

            Коментар


            • От: Работа с Garmin 60 CSx

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              41% от 10 000 са 4100 а оригинално се показват само 3000 на екрана. Така че излизат нещата
              Правилно
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                Здравейте, в събота вечер трябваше да отида до място , което ми беше пратено на СМС под формата на GPS Координати.
                Голямо търсене , голямо чудо ... и няма намиране на това място ... т.е. неможах да намеря в менюто как да вкарам GPS координати.
                Днес се зачетох в интернет и разбрах как става това чудо под 60csx:

                Натискате Mark бутона , да маркирате точка на която сте.
                На горния ред са изписани координатите на които се намирате .... избирате го ... натискате "ОК" ... и си пишете тези които ви трябват.

                Сега идва и въпроса ... понеже като пътувах с мотора миналата година бях качил всички къмпинги в европа като точки ... и като натисна Mark бутона , ми излизаше , че няма място за нови.
                Ако ми се наложи ... как да намеря GPS позиция ... при положение , че всички са заети и номера с "Марк" не става ?
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • От: Работа с Garmin 60 CSx

                  Поздрави на собствениците на 60CSx. От около 10 дни и аз съм с такъв. Купих го на старо, с много съмнения и недоверие, но сега съм по-скоро доволен. Вероятно щях да Ви задавам много въпроси, но изтеглих мануалето от сайта на Геотрейд, което е доста подробно. Предстои ми яко четене. Засега мога да кажа, че при мен няма забавяне при "разходка" по картата, за каквото беше писал /и показал/ колегата Faca. Ако е от значение, картата ми е SadDisk - 1GB. Менюто е на български и при мен не е Setupmap, а пише "Настр. карта - следи". В това подменю има "Точки от след" и срещу него "3000". Пак казвам, забавяне няма.
                  Но имам един друг въпрос. Купих зарядни батерии Varta, комплект със зарядно с четири гнезда, едно до друго. При поставяне на батериите светва зелен диод. Първите дни ми направи впечатление, че диодът изгасва след време, което аз възприех като индикация, че батериите са напълно заредени. Не ми е направило впечатление батериите да парят,когато ги свалям от зарядното. Последния път обаче, диодът не изгасна, дори и след 13 часа зареждане. Когато пипнах батериите, те бяха на границата между "много топло" и "парене". Нормално ли е това или да считам, че има някакъв проблем със зарядното? За 50 кинта, не е евтино и мисля да го връщам в магазина.
                  Благодаря предваритерлно!

                  Коментар


                  • От: Работа с Garmin 60 CSx

                    Прочети си ръководството на зарядното.
                    Нормално, батериите ти се зареждат за около 12-13 часа. Зелената индикация на зарядното не отчита доколко са заредени батериите, ами е таймер, който е настроен да прекъсва зареждането на 16-тия час. Батериите е нормално да се загряват, но чак "парене"...
                    Все пак и тази преценка е малко субективна.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • От: Работа с Garmin 60 CSx

                      Здравейте, вчера инсталирах "новата" Europe City Navigator (2013.30) през Mapsource на 60CSX и веднага бях приятно изненадан.
                      Вече като натискам 2 пъти Find бутона последно намерените адреси се показват почти веднага.
                      Бях пуснал клипче тук колко време циклеше преди устройството ... сега по-живичко го дава
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: Работа с Garmin 60 CSx

                        В четвъртък си купих 60CSx и два дни работеше без проблем след като сложих новата карта от кarta.bg /купих си я/ го закачих през USB го включих, поработи 1-2 мин рестартирах го защото комп. не го откри като устройство и му сложих батериите - угасна като екрана постепенно губеше вертикално линиите си.Пробвах да го включа и до там - след час и нещо пак му сложих батериите - тръгва за 3-4 секунди и пак угасва със затъмняване на екрана като изчезват верт. линиите!През USB пък въобще не иска да тръгва...в понеделник мисля да тръгне към Събин с надежда за оправия. Ей голям късмет имам няма що...а за утре как ми трябваше!

                        Коментар


                        • От: Работа с Garmin 60 CSx

                          Само за протокола , нали знаеш , че за да го открие като устройство трябва да влезеш в : Меню/Настройки/Интерфейс и от там USB режим ?
                          Предполагам , че си пробвал с други батерии ?

                          На мен ми го е правил тоя номер като са му слаби или скапани батериите.
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • От: Работа с Garmin 60 CSx

                            Значи днес го пуснах след като цяла нощ беше без батерии - ооо радост зареди картата и беше като след хард ресет - почнах да му оправям настройките и пак умря - работи - 2-3 минути...хвърлих го в раницата и след 2-3 часа каране пак го пробвах - същата работа! Няма да мине без доктор/гинеколог/ да го оправи през аспуха!

                            Коментар


                            • От: Работа с Garmin 60 CSx

                              Бъгава СД карта има тука работа може би. Форматирай я и пробвай отново или направо с друга микро сд карта ако имаш най-добре. Имах подобни проблеми с моя етрекс виста но той си губеше например инсталираната карта и от време на време забиваше и имаше нужда от рестарт.

                              Коментар


                              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                                Не е от СД-картата - слагам му старата дето е работил 2 години с нея същата работа! Замина днес към Геотрейд да му баят - като го върнат ще пиша /ако въобще става за нещо/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X