Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работа с Garmin 60 CSx

    Първоначално публикуван от dido0o``` Преглед на мнение
    Имам зарядно 12v (за кола) от телефон с miniUSB. Мога ли да го ползвам и на 60csx? Питам защото когато го включа към USB на компютъра започва да работи на ток, а не на батерии.
    Мисля че трябва да работи.

    Коментар


    • От: Работа с Garmin 60 CSx

      Здравейте колеги, вдигам темата пак отново с въпрос:

      Миналата седмица ходих с един колега за риба в Словакия. Според Google Maps трябваше да са 86км до там.
      Пуснах моя 60CSX , настройките са следните:
      Метод на Водене: Следвай Пътя
      Метод На Следване на Пътя: По-късо разстояние
      Пред. за след. завой: Вкл.

      Настройки:
      Преизчисляване Извън пътя: Автоматично
      Метод за Изчисляване: Най-добър Маршрут
      Изчисли Маршрута за: Кола/Мотоциклет

      Избегни: Непавирани Пътища.

      Значи на отиване ни прекара вместо от Австрия дирекно в Словакия, през Чехия. Километрите бяха 135.
      На връщане ни прекара по маршрута който гледахме в Google Maps

      Това ми се случи докато карах мотора също ...
      Сега въпросите са към Метода за Изчисляване:
      Какво означават точно: Най-добър маршрут, По-добър Маршрут, Бързо изчисляване, Най-лесно изчисляване
      В града си работи като хората ... но там го ползвам само да видя къде е адреса, не как да ме заведе до него
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • От: Работа с Garmin 60 CSx

        Какво означават точно: Най-добър маршрут, По-добър Маршрут, Бързо изчисляване, Най-лесно изчисляване
        Броят комбинации различни маршрути, които уреда ще смята за да избере най-добрата. При 60-ките когато не може да се изчисли маршрута (обикновено ако е много дълъг) и дава грешка при изчисляване се настройва на "бързо изчисляване" или "най лесно" за да му стигне паметта за да го сметне.

        Проблема който имаш предполагам е с картата а не с уреда.

        Коментар


        • От: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Броят комбинации различни маршрути, които уреда ще смята за да избере най-добрата. При 60-ките когато не може да се изчисли маршрута (обикновено ако е много дълъг) и дава грешка при изчисляване се настройва на "бързо изчисляване" или "най лесно" за да му стигне паметта за да го сметне.

          Проблема който имаш предполагам е с картата а не с уреда.
          Благодаря за инфото , ще потърся по-нова карта.

          Другия въпрос е относно точността на GPS сигнала ... най-точното което съм виждал да показва (от страницата на която пише GPS позицията) е 3метра. В града обикновенно е от 5 до 10 (ако съм някъде между блоковете) ... при вас как е ?
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • От: Работа с Garmin 60 CSx

            Да, обикновено е така.

            Коментар


            • От: Работа с Garmin 60 CSx

              Попаднах на интересен сайт в който има някой нещица за 60CSx.
              Понеже сайта е на немски, реших да преведа някой шукариики.
              Като за начало как се влиза в Диагнозното меню:
              • При включване на уреда се задържат Копчето за пускане и ENTR

              Вижда се нещо от сорта (интересното тук е , че може да се види температурата в момента, което е доста полезно според мен).

              :
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                Благодаря, не го знаех тоя номер, ще се радвам да преведеш още "шукарийки" :-).

                Коментар


                • От: Работа с Garmin 60 CSx

                  Системни съобщения: отивате на Tripcomputer страницата и натискате курсора последователно:
                  1. Нагоре
                  2. Дясно
                  3. Долу
                  4. Ляво

                  Ще видите нещо подобно:


                  Master Reset на уреда:
                  • QUIT + MENU + ZOOM OUT + POWER

                  Триене на всички потребителски файлове:
                  • PAGE + ENTER + POWER

                  Последно намерени цели:
                  • 2 пъти Find

                  По бързо зареждане на уреда:
                  • При стартиране задръжте ENTR (без да натискате Power)


                  Сайта от който взех информацията е: http://www.60csx.de/
                  Последно редактирано от Faca; 11-12-11, 00:09.
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • От: Работа с Garmin 60 CSx

                    Сега въпрос към разбиращите ....
                    Как да кача трак (който Гармина е записал) в google maps ?
                    Има един скрипт в интернет в който пускаш трака като текстов файл и той ти показва картата ... но не и линка към нея
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Работа с Garmin 60 CSx

                      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                      Как да кача трак (който Гармина е записал) в google maps ?
                      Пробвай ТОВА

                      Коментар


                      • От: Работа с Garmin 60 CSx

                        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                        Сега въпрос към разбиращите ....
                        Как да кача трак (който Гармина е записал) в google maps ?
                        Има един скрипт в интернет в който пускаш трака като текстов файл и той ти показва картата ... но не и линка към нея
                        В гугъл мапс не знам как, но в гугъл земя няма никакви грижи - файл/отвори и посочваш gpx файла от гармина. Или ако ползваш мапсорса има опция да визуализира трака в гугъл земя.

                        Коментар


                        • От: Работа с Garmin 60 CSx

                          Здравейте , откакто имам навигацията ме тормози следния проблем:
                          При търсене по картата с курсора самия уред доста се забавя ... понякога трябва да чакам по 5-6 секунди да ми покаже картата на екрана.
                          Направих едно бързо клипче да покажа за какво идва на реч ... тук не се бави толкова (защото не съм я пуснал да навигира) но по принцип е доста дразнещо.
                          При всички ли е така , или проблема е в моя телевизор ?
                          Картата не е тази с която купих уреда ... тази е от Мобилния ми телефон Nokia E71 , 2GB Sandisk (но не знам кой клас).
                          Картата с която пристигна уреда, е 1gb .. възможно ли е от "класа" на мемори картата да се получават тия забавяния ?

                          Клипа се качва, след няколко минутки ще може да бъде видян на:
                          http://youtu.be/bZzytURdfAY
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • От: Работа с Garmin 60 CSx

                            Определено не е от мемори картата. TOPO LT е картата която е оптимизирана за този уред. Също така настройката детайл играе много. Ако ти е важно да имаш много детаил ще се наложи да чакаш преизчертаване. По мой наблюдения (ползвам същият уред доста често) безсмислено е с гореспоменатата карта да се ползва най много детайл.

                            Коментар


                            • От: Работа с Garmin 60 CSx

                              И при мен по същия начин бави. Но рядко разглеждам картата докато ползвам самия навигатор. И не ме дразни толко често. Сложил съм ТОРО варианта а не ми е текнало да пробвам с олекотената топо версия на картата както и Събин предлага. Скоро ще почна честата употреба на уреда и ще пробвам с леката версия да видя кака ще се представи. Мемори картата която ползвам е 8ГБ клас 10 затова мисля че проблема не е от нея. Просто уреда не му издържа нервата да изчислява толкова много детайли по картата.

                              Коментар


                              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                                Понеже и аз ползвам 60-ки и 76(който е същия хардуер) съм направил LT варианта, който е много по бърз. Възползвайте се от него ако скоростта на преизчертаване е от значение и не ви трябва растителната покривка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X