Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Благодаря, не би ми минало през акъла да го пробвам така.
    Приятелю, явно не ти е хрумнало и да си погледнеш ръководството на картата

    Коментар


    • До: По магистрала А2 към Северното Черноморие

      Първоначално публикуван от antihristo
      Повечето разумни хора предпочитат да не влизат в големи градове, ако не им се налага. Предлагам маршрут, който заобикаля гр. Варна, но не е по дълъг. Пътят е първокласен, но по непонятни за мен причини до миналото лято указателните табели сочеха само как да влезем във Варна или най-близките села. И нито следа как се стига до магистралата (Шумен, Русе...) или Северното Черноморие (Албена, Балчик, Каварна...).
      Добре би било в новите версии на картата, на този път да се даде по-висок приоритет от този преминаващ през Варна. Там и без това се движат предостатъчно автомобили (особено през лятото).
      Добра идея, ще и вдигна приоритета на тази отсечка. Благодаря!

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Като стана дума за този район - някой се е поувлякъл със записа на черни пътища . Каменар - Долище съм го пътувал няколко месеца всеки ден в двете посоки - асфалт си е ...
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от denislav; 08-06-08, 06:07.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
          Като стана дума за този район - някой се е поувлякъл със записа на черни пътища . Каменар - Долище съм го пътувал няколко месеца всеки ден в двете посоки - асфалт си е ...


          Оправено!

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Привет,имам въпрос,който е свързан предимно с бл.109 в кв."Надежда"-София.Защо ако съм във Враца и задам вх Б бл 109 Надежда 1-ме праща да мина през-Бързия,Гинци,Бучин проход и така до кв."Надежда",а като задам съседен блок 107,всичко си е наред-пътят минава през-Мездра,Ботевград,магистралата и т.н.?Подобно нещо се получава и ако тръгнеш от кв."Изток",например бл.28,към горепосочения бл 109 в кв."Надежда"-пътят,който ти дава те праща чак до КПП Кулата на южната ни граница(дори и малко след това)след,което те връща отново до София,вече право към целта.
            Другото ми питане е-може ли да се даде приоритет на пътя Враца-София,да минава през Ботевград и от там намагистралата,защото,като зададеш точка откъм източната част на София няма проблем,но като зададеш откъм западната част,те кара да минаваш през гр.Своге и т.н.,който не е рентабилен в случая?
            Уточнявам,че съм с Нуви 250W,карта-4.50 CYR и с настройка за най-бръз маршрут.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от nikal Преглед на мнение
              Привет,имам въпрос,който е свързан предимно с бл.109 в кв."Надежда"-София.Защо ако съм във Враца и задам вх Б бл 109 Надежда 1-ме праща да мина през-Бързия,Гинци,Бучин проход и така до кв."Надежда",а като задам съседен блок 107,всичко си е наред-пътят минава през-Мездра,Ботевград,магистралата и т.н.?Подобно нещо се получава и ако тръгнеш от кв."Изток",например бл.28,към горепосочения бл 109 в кв."Надежда"-пътят,който ти дава те праща чак до КПП Кулата на южната ни граница(дори и малко след това)след,което те връща отново до София,вече право към целта.
              Другото ми питане е-може ли да се даде приоритет на пътя Враца-София,да минава през Ботевград и от там намагистралата,защото,като зададеш точка откъм източната част на София няма проблем,но като зададеш откъм западната част,те кара да минаваш през гр.Своге и т.н.,който не е рентабилен в случая?
              Уточнявам,че съм с Нуви 250W,карта-4.50 CYR и с настройка за най-бръз маршрут.
              А изключена ли е City Navigator NT 2008 картата? Предполагам че заради нея е проблема с излизането от България.

              Ако спазвате ограниченията на скоростта както е по закон, за западната част на София явно пътя е по-бърз през Своге. Не мога да променям просто определени маршрути, трябва да се намалят ограничения, което кой знае до какви допълнителни проблеми ще доведе.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                По въпроса за City Navigator-изключен е,това го прави с този блок,а със съседните около него не.За беля пък често го ползвам,като адрес.
                Това за спазването на скороста и разстоянието в километри си абсолютно прав,но има едно "но",че живеем в България,пътищата са много лоши,особено такива през проходи и всъщтност се получава,че по-добре е да минеш по по-дългия,но хубав път и ще стигнеш до целта спокойно и дори по-бързо от по-прекия път.Пример-Враца-София-е никога няма да мина през Своге,ще си мина през Ботевград.Враца-Пловдив-пътища много,но всеки шофьор,който уважава себе си и автомобила си би минал Враца-София-Пловдив.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте. Може ли някой да ми прати карта на БГ gbd формат, та да мога да си я кача на MapSource, или да ми обясни как става това с версия 4.50. Защото имам голям интерес, но от два дни се ровя по форума и или нещо изпускам или немога да схвана как да си кача по детайлна карта на компа, която да updatevam след като мина през някоя река дето я няма там..

                  Благодарности

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    1. За MapSource има специална версия 4.50 на дискусионната тук карта. Тя е без релеф. Другата й особеност е, че е компилирана за по-старите машинки, които не могат да четат новият формат. Тук ще ти дадат начин да я свалиш, като когато ти иска регистрация MapSource-а, пишеш DEMO, или ако си я купил - пишеш кода за твоя приемник.

                    2. В MapSource не можеш да редактираш картите, не можеш да добавяш нищо към самите карти, или да ги променяш. Това се отнася до всички програми на Garmin, до които можеш да се добереш. На практика има 1~2 други програми, които можеш да намериш, и да отвориш картата, като тя се прецаква доста, и на практика идеята ти - сам да усъвършенстваш и да си правиш своя от чужда карта за Гармин, на която нямаш началният формат (който има обикновено само автора) е доста непосилна задача.

                    Дискусионната тук карта не е безплатна и е заключена, така че не е предвидено от авторите й усъвършенстване от потребителите. Това е нормалното в общия случай с картите въобще, окобено ако ти искат пари за тях.

                    Ако имаш забележки към картата, трябва да ги опишеш подробно (с координати, тракове, точки), и да ги докладваш на авторите, за да ги включат в следващата им версия, която ще получаваш без пари.
                    ____________________
                    Очаквам бонус от Събин в размер на три цифри от 25-значния код, заради подробното обяснение, което направих тук.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      здравейте,
                      аз си взех едно алегро 73000 с дестинатор ЛТ. и се чудя как да си намеря Българска карта за него.
                      някой мове ли да ми помогне?
                      доколкото разбирам тази карта ОФРМ е само за гармин, така ли ?
                      благодаря предварително.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Ясно е написано че е само за Гармин

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Eдно малко и много спешно питане незнам дали трябва тук да питам и се извинявам.
                          Каде да намеря сериния номер на картата след като тя е качена предварително тарсих я във всичките менюта и не можах да го намеря.
                          МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от macheto Преглед на мнение
                            Eдно малко и много спешно питане незнам дали трябва тук да питам и се извинявам.
                            Каде да намеря сериния номер на картата след като тя е качена предварително тарсих я във всичките менюта и не можах да го намеря.
                            МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ
                            Закачаш гпс-а с УСБ кабел към компютъра и след като се появи като устройство в основната директория търсиш файл с име "serial.txt". Вътре е номера.
                            When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                              Очаквам бонус от Събин в размер на три цифри от 25-значния код, заради подробното обяснение, което направих тук.
                              Имаш ги

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от makso
                                От скоро имам NUVI 255W с качена карта OFRM BG TOPO v4.50 ML. Прави ми впечатление, че при настройка на екрана в режим 3D не показва топографския формат на терена. В другите два режима няма този проблем, но там според мен се губи част от смисъла и прдназначението на топографската карта.
                                На екрана на GPS-а не се виждат никакви POI точки /номера на блокове и други / независимо от тева, че детаилността на картата е настроена на максимум. Точките излизат само при опцията ,,преглед на карта''. Същия проблем го имах и на NUVI 760 но след намесата на Събин всичко се оправи.
                                Въпроса ми е дали има начин и при този модел GPS тези неща да се оправят.
                                За версия 4.60 (очаквана след 2-3 седмици) ще направим всякакви версии. Какво ще реши обаче нювито да показва си е друга тема. Принципно може да си качиш картите от предишният GPS, като копираш само gmapsupp.img файла и ще работят но без топо-то.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X