Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    А нямате ли опция на за междинна точка за маршрута? Мисля че всеки уред има подобна функция.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Не само от Бургас. От Ямбол е също така.В Айтос веднага ме отклонява през Дюлинския проход. Това е и при старите версии. Пращал съм няколко писма за проблема (с тракове) , но все още не е оправено.
      Същата работа е и с прохода Върбица. С години е затворен!
      Може ли някой да ми изпрати един трак или маршрут от мапсорс, от къде трябва да минава маршрута. GPS-са си рутира правилно ако имате предвид да се минава покрай морето. Имайте предвид че в 4.50 има зададени ограничение 50 в населените места, и ако път минава през много населени места, дори и да е главен, може да се окаже по бавен.

      За Върбица ясно.

      Мерси.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Може ли някой да ми изпрати един трак или маршрут от мапсорс, от къде трябва да минава маршрута. GPS-са си рутира правилно ако имате предвид да се минава покрай морето. Имайте предвид че в 4.50 има зададени ограничение 50 в населените места, и ако път минава през много населени места, дори и да е главен, може да се окаже по бавен.

        За Върбица ясно.

        Мерси.
        Относно маршрута Варна Бургас. Трябва след Рудник, трябва да се мине през Горица, Бяла, Обзор, Баня и Слънчев Бряг. А маршрута след Рудник минава през Дюлинския проход. Реално маршрута трябва да е близо до морето. Пробва и с faster road и с shorter distance и двата вариянта ги изчислява през Дюлино.
        Съжелявам че не мога да записвам тракове, а и нямам новатая карта в вариянт за MapSource, за да пробвам настройка на предпочитанията за магистрали.
        Незнам защо при мен рутира през Дюлино

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Ясно, а ако идваш от София? Доста по заобиколно ми се вижда ако пак караш покрай брега.

          Единственият начин да постигна този ефект е да намаля скоростта на този дюлев проход от 90 (за извънградски път) на примерно 50, така "faster time" ще мине покрай морето.

          А за "shortar distance" то си е така, през прохода си е значително по кратко.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Естествено с междинни точки става(първата картинка). Иначе уреда по бърз и кратък го смята като на втората картинка. Прилагам и трак. Обаче вече не знам дали не е по-добре през Бургас по новата магистрала. Картата е GeotreidOFRM4.50Lat.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Ясно, ще конфигурирам скоростите да минава покрай морето. Благодаря за отделеното време!

              Поздрави!

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Естествено с междинни точки става(първата картинка). Иначе уреда по бърз и кратък го смята като на втората картинка. Прилагам и трак. Обаче вече не знам дали не е по-добре през Бургас по новата магистрала. Картата е GeotreidOFRM4.50Lat.
                Само да попитам още нещо. Трака минава през Миролюбово, Изворите, Бръастоветс. Това първокласен път ли е или някакъв шорткът?

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  През Дюлински проход съм пробвал един път да мина (за Варна). Много е живописно, но тясно, неудобно и дупчесто. Всички хора които познавам минават по крабрежния път. Според мен не би трябвало картата за подава пътя през Дюлински проход като основен.
                  От Бургас за Слънчев бряг(Варна) отсечката до Ахелой може да се даде през къмпинг Европа и отбивката за Поморие (основен път, но много натоварен особено през лятото), а може и алтернатива - през Лъка и Каблешково (пътят е доста приличен и по малко натоварен)

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Само един въпрос, след като скоростите са конфигурирани да минават до морето, от съвите линкове ли ще теглим картата. И ще може ли някой да каже кога е станало това. Ако има възможност да се промени нещо в файловете в Garmin директорията, което коригира маршрута, мога и сам да го направя. Само трябва да се каже къде са промените.

                    Благодаря за помоща.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Ето и как изглеждат двата маршрута. Надявам се да съм помогнал.

                      Поздрави!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Това е пътя от Южна България за Варна през Слънчев Бряг, не е шорткът. Преди минаваше през Айтос, сега с новоата магистрала го заобикаля и влиза през Ахелой в пътя Бургас - Варна

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравейте,съвсем отскоро съм с навигация и въпросите ми могат да се сторят лаишки на повечето от вас ,но все пак :
                          Инсталирах си ъпдейта само на кирилица.Първото което забелязах е че иконката в долния десен ъгъл "ТУК СЪМ" се промени на "SET LOC"-не е кой знае какво но дразни.Има ли начин да се оправи?
                          Не можах да намеря язовирите в коя директория са.
                          Опитах да търся адреси в Търново ,но е пълна каша - или ме праща на противоположния край на улицата или ми дава по 5-6 резултата за един и същи адрес.Освен това рутира по несъществуващи улици и по стълбища,а съм на режим автомобил.И все се опитва да ме вкара в насрещно движение по еднопосочни улици .
                          Голям фен съм на идеята и ако има начин ще се постарая доколкото ми е във възможностите да помагам за развитието на картата.
                          P.S. Навигатора ми е nuvi 250 w .

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Само да попитам още нещо. Трака минава през Миролюбово, Изворите, Бръастоветс. Това първокласен път ли е или някакъв шорткът?
                            Не разбрах какво искаш да кажеш с "някакъв шорткът" , но това също е пътя за Несебър и Слънчев бряг. Преди време приличаше на първокласен , но сега е силно казано. Но все пак това е пътя и за Варна , Несебър , Слънчев бряг. Всички от Южна България минават от там.
                            П.П. вече съм започнал - Курорт Боровец излиза при търсене по "Градове" , а не като другите в POI.
                            Последно редактирано от milstan; 04-04-08, 21:03.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Не мога да си допълня предния пост , затова пиша нов.
                              До Несебър в режим "най-кратко разтояние" си го дава точно от там: Миролюбово ....Каблешково > Несебър. А при "най-бързо" калкулира по магистралата до Бургас (което е добре) , но след това вместо да държи пътя край морето ме връща до Каблешково.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от milstan; 05-04-08, 14:42.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Аааа аз искам да ви питам за 4.50 Геотрейд случва ли ви се да ви кара да скачате от мостове по маршрута който изчислява? на мен вече на 4 места в София само от днешното каране ми го даде като "опция". И аз съм с нуви 200.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X