Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравейте форумци,

    Най-напред поздравления за целия екип на Събин. Страхотна работа по ъпдейтите (имам предвид и версия 4.5 и новокомпилираната карта с гарминския софт).

    Имам следния въпрос относно навигация с Нуви 760: преди ден си закупих ОфроадБГ картата на SD (версия 4.40 с гармински компилатор) и установих че при зададен маршрут и рутиране, в левия край на екрана по средата се появяват променящи се числа обозначени с км/ч.
    Та може ли някой да ме осветли, това средна скорост ли показва, какво ли? Имайки предвид, че пълзейки в задръстване ми показва стойности от порядъка на 50-70 км/ч малко ме съмнява да е средна скорост.
    Редно е да поясня и че нувито е ъпдейтвано с последния софтуер от сайта на производителя (версия 2.7 ако не се лъжа, че не е пред мен в моента)

    Кат съм почнал да питам и има ли вариант да изключа показването на блоковете в градовете, тъй като става голяма каша - целият екран е в надписи и трудно се различават улици на кирилица от блокове (които са на латиница - надявам се това да се промени в бъдещите ъпдейти). По този въпрос съм пробвал вече да настроя нувито да показва минимално подробности... поне при мен не помогна. А може и аз да не правя нещо като ората. Та и по тези въпроси ако има спец да се произнесе ще бъда благодарен.

    Мерси и поздрави на всички

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      2 sabin

      или може би към всеки, който може да ми отговори на един доста сложен въпрос

      изходно положение Нуви 200 и ОФРМ 4.50. Действието се развива в Пловдив

      Маршрут, който преминава през 5 кръстовища с кръгово движение.
      и глас от уреда - "..и излезте през втория изход"

      да, ама втория изход на всяко едно от тези кръгови движения е съвсем различно нещо

      може би е логично, влизайки в едно кръгово движение, завиването на дясно да е първия изход, продължаването направо да е втория, завиването наляво да е третия изход

      а може би не ми е верна логиката, защото на практика не е така

      знам ли?

      Дайте акъл къде е проблема и има ли проблем въобще?

      предварително благодаря

      Коментар


      • Re: До: Re: До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Unfortunately yes, the problem still exists. The reason is that NT maps are always drawn over old standard non-NT maps. If you know of a product that shows over Garmins NT maps,and is the old standard, please let me know, so that I can check what draw priority they are using. I tried everything without successes. I guess you know that you can turn off City Navigator NT?

        BTW we have new product, compiled with original Garmin Software and it is totally compatible with Garmin maps, and shows over City Navigator NT! It is also working much better, and does not have some very annoying bugs(non stop recalculations etc.)
        Unfortunately it is not a free upgrade. The price is 45 Euro.

        If you are interested please contact our customer support at karta at offroad-bulgaria dot com.
        Thanks for answer Sabin. It's quite clear now...Still, some question I have:
        - Which is the new product you are talking about?
        - Is this product on same detail level as OFRM (which for me looks very good)
        - I've seen in other posts on this forum some reference about "Bulgaria Detail Map" version 7.34 or something like that with a link to a site. Unfortunately The site is complete in Bulgarian and no chance for me to understand something.
        - I have also seen some Garmin Maps for Bulgaria but only for off-road - just some tracks
        - Why Bulgaria is not listed on the Garmin site as Third Party Manufacturer for Maps...is this because of compiling the map in non NT format or you did not reach yet an agreement with Garmin

        Finally, for somebody who is travelling to Bulgaria and is in need of a Garmin compatible Map what do you recomands? I am writing you from Romania and many Romanians are travelling in Bulgaria at least for holidays on Bulgarian Black Sea Coast or on their way to Greece. For those cases, what is the best map in your opinion?

        BTW, have you chance to see Romanian Garmin Map - RoAD - as per my knowledge it is NOT compiled in NT format (YET, they are intending to compile in NT in 200? Still, does not have this problem of incompatibility with CNE NT.

        Again, appologies to all users here for english language. Thanks!

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Въпрос към Събин. Интересуваме защо във Варна ул. в кв.Аспарухово не излизат като реален адрес при търсене, като се движиш по картата визуално се виждат, че сте ги въвели. И нямали някакъв по-бърз начин да се въведат някои малки, но пък важни корекции по картата. Например бул. Сливница е даден на всякъде, че се пресича от малки улички ,а там всъщност има тротоар и метална мантинела която разделя булеварда на две отделни платна .

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            До колкото съм попадал в такива ситуации, се започва с нула от мястото където влизаш в кръстовището, и се започва броене обратно на часовниковата срелка с посока еднаква с посоката на кръговото. Май не съм виждал кръгово с ляв вход въпреки че с правилника фигурира такава опция, ама е ясно, че е неудобна. Това на къде ще тръгнеш не зависи от геометричната посока на направлението ти, а от пострението на кръстовището, може първият изход да е направо, а втория и третия да са на ляво, примерно.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от AirBog Преглед на мнение
              До колкото съм попадал в такива ситуации, се започва с нула от мястото където влизаш в кръстовището, и се започва броене обратно на часовниковата срелка с посока еднаква с посоката на кръговото. Май не съм виждал кръгово с ляв вход въпреки че с правилника фигурира такава опция, ама е ясно, че е неудобна. Това на къде ще тръгнеш не зависи от геометричната посока на направлението ти, а от пострението на кръстовището, може първият изход да е направо, а втория и третия да са на ляво, примерно.
              казаното от тебе потвърждава важността на въпроса ми

              както писах, в 5 кръгови движения нещата са по РАЗЛИЧЕН начин

              в 3 от тези кръгови движения има възможност за завой надясно, направо и наляво - в смисъл - стандартно кръстовище, но с кръгова организация

              е, не винаги, за да продължиш направо, трябва да излезеш през втория изход,

              точно това противоречи на моята , а и на твоята логика, и е същността на въпроса ми

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от SpaceBo Преглед на мнение
                Здравейте форумци,

                Най-напред поздравления за целия екип на Събин. Страхотна работа по ъпдейтите (имам предвид и версия 4.5 и новокомпилираната карта с гарминския софт).

                Имам следния въпрос относно навигация с Нуви 760: преди ден си закупих ОфроадБГ картата на SD (версия 4.40 с гармински компилатор) и установих че при зададен маршрут и рутиране, в левия край на екрана по средата се появяват променящи се числа обозначени с км/ч.
                Та може ли някой да ме осветли, това средна скорост ли показва, какво ли? Имайки предвид, че пълзейки в задръстване ми показва стойности от порядъка на 50-70 км/ч малко ме съмнява да е средна скорост.
                Редно е да поясня и че нувито е ъпдейтвано с последния софтуер от сайта на производителя (версия 2.7 ако не се лъжа, че не е пред мен в моента)

                Кат съм почнал да питам и има ли вариант да изключа показването на блоковете в градовете, тъй като става голяма каша - целият екран е в надписи и трудно се различават улици на кирилица от блокове (които са на латиница - надявам се това да се промени в бъдещите ъпдейти). По този въпрос съм пробвал вече да настроя нувито да показва минимално подробности... поне при мен не помогна. А може и аз да не правя нещо като ората. Та и по тези въпроси ако има спец да се произнесе ще бъда благодарен.

                Мерси и поздрави на всички
                Скоростта показва пътя за каква скорост е разрешен, или по скоро каква разрешена скорост съм му задал аз, защото информацията е зададена по общи принципи.

                Надписите на блоковете съм ги конфигурирал да излизат само като цифри, но явно уреда игнорира тази настройка. За съжаление нищо повече не се сещам да мога да направя по въпроса.

                В получиният е-мейл от нас е обяснено за проблема с това че някой точки излизат на латиница, и ви е дадена възможност да си свалите и инсталирате карта само на кирилица, а не дву-азбучна, каквато явно сте си сложили.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  2 sabin

                  или може би към всеки, който може да ми отговори на един доста сложен въпрос

                  изходно положение Нуви 200 и ОФРМ 4.50. Действието се развива в Пловдив

                  Маршрут, който преминава през 5 кръстовища с кръгово движение.
                  и глас от уреда - "..и излезте през втория изход"

                  да, ама втория изход на всяко едно от тези кръгови движения е съвсем различно нещо

                  може би е логично, влизайки в едно кръгово движение, завиването на дясно да е първия изход, продължаването направо да е втория, завиването наляво да е третия изход

                  а може би не ми е верна логиката, защото на практика не е така

                  знам ли?

                  Дайте акъл къде е проблема и има ли проблем въобще?

                  предварително благодаря
                  Да, точно така трябва да работи. Изходите се броят по посока на движението. Ако не те води правилно това означава или че нямам всичките изходи на картата и съответно бройката намалява, или че нещо е бъг-ав уреда. Обнови си Nuvi-то до последна версия на фърмуера+гласовите команти на БГ и вероярно ще изчезне проблема.

                  Коментар


                  • До: Re: До: Re: До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от subarufan Преглед на мнение
                    Thanks for answer Sabin. It's quite clear now...Still, some question I have:
                    - Which is the new product you are talking about?
                    - Is this product on same detail level as OFRM (which for me looks very good)
                    - I've seen in other posts on this forum some reference about "Bulgaria Detail Map" version 7.34 or something like that with a link to a site. Unfortunately The site is complete in Bulgarian and no chance for me to understand something.
                    - I have also seen some Garmin Maps for Bulgaria but only for off-road - just some tracks
                    - Why Bulgaria is not listed on the Garmin site as Third Party Manufacturer for Maps...is this because of compiling the map in non NT format or you did not reach yet an agreement with Garmin

                    Again, appologies to all users here for english language. Thanks!
                    - The new product is called OFRM Geotrade (Geotrade LTD is exclusive Garmin dealer for Bulgaria)

                    - Yes, absolutely the same. There is one version of OFRM Geotrade TOPO, that also has TOPO information encoded in the map. When you buy OFRM Geotrade you can have any of the Geotrade maps. They all work with the same unlock key. There are also versions in Bulgarian Cyrillic alphabet, but I guess you are not interested in it.

                    -Bulgaria Detail Map version 7.34 is competitive product. OFRM has much more detail, is you ask me. Bulgaria Detail Map is much cheaper.

                    - OFRM stands for OFFRoadMap. This was the original idea. However the product has evolved a lot.

                    - I guess because of negligence from Garmin side. OFRM Geotrade is NT map, made with Garmin's Software.

                    Finally, for somebody who is travelling to Bulgaria and is in need of a Garmin compatible Map what do you recomands? I am writing you from Romania and many Romanians are travelling in Bulgaria at least for holidays on Bulgarian Black Sea Coast or on their way to Greece. For those cases, what is the best map in your opinion?
                    Well as I'm the creator of OFRM project, it is not for me to decide, but my hones opinion is that this is the best overall map. Next version we plan to release in 2-3 months will have much more better detail in Black See region.

                    BTW, have you chance to see Romanian Garmin Map - RoAD - as per my knowledge it is NOT compiled in NT format (YET, they are intending to compile in NT in 200? Still, does not have this problem of incompatibility with CNE NT.
                    I will check to see how they did it. Thanks for the info.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Да, точно така трябва да работи. Изходите се броят по посока на движението. Ако не те води правилно това означава или че нямам всичките изходи на картата и съответно бройката намалява, или че нещо е бъг-ав уреда. Обнови си Nuvi-то до последна версия на фърмуера+гласовите команти на БГ и вероярно ще изчезне проблема.
                      OK,

                      воденето е правилно, неправилно е броенето на изходите на кръговото движение.

                      Изходите на картата се виждат правилно

                      текста отгоре на дисплея и гласовите команди са неправилни

                      в момента Нуви-то тенденциозно е с версия 3.40 - ясно защо

                      възможно ли е да се рефрешнат само гласовите команди и до какво може да доведе това, при положение, че текста на дисплея не е правилен?

                      Това не е фатално за мене, защото освен че слушам, си гледам и дисплея, но все пак..

                      Извинявам се за отнетото време

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от sandosan Преглед на мнение
                        Въпрос към Събин. Интересуваме защо във Варна ул. в кв.Аспарухово не излизат като реален адрес при търсене, като се движиш по картата визуално се виждат, че сте ги въвели. И нямали някакъв по-бърз начин да се въведат някои малки, но пък важни корекции по картата. Например бул. Сливница е даден на всякъде, че се пресича от малки улички ,а там всъщност има тротоар и метална мантинела която разделя булеварда на две отделни платна .
                        Предполагам че говорите за OFRM Bulgaria. Точно приключих с разследването на проблем при търсене на улици, които съдържат повече от една дума в името си. Оказа се, че използвайки последната версия на не оргиналният компилатор, се е получило това ограничение, че не може да се търси по дума в името на улицата. Вероятно ще прекомпилирам картата ползвайки старата система, там бъг-овете бяха по символични а това си е сериозен проблем.

                        До сега не съм успявал да намеря време да пускам нови версии по често от 3 месеца, да не забравяме все пак че този период миналата година беше 6 месеца! Всячески се старая се да подобря системата на работа и предполагам че темповете с които се развива картата през последните месеци потвърждават твърдението ми.

                        Моля изпращайте грешките на karta majmunka offroad-bulgaria.com

                        Тука във форума информация за грешки не ни помага!

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                          е, не винаги, за да продължиш направо, трябва да излезеш през втория изход,
                          Това е защото кръговото не е отбелязано като такова, а като обикновено кръстовище.

                          Моля изпратете информация на karta majmunka offroad-bulgaria.com с координати или точка къде се намира това кръгово да го оправя.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            След като кача картата на джибриеса със sendmap, не мога да търся по адрес Това някоя нова, недокументирана функция ли е?
                            Става дума за 60-ка
                            Warp. Timewarp.
                            Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                            LZ1VAS

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              2 sabin

                              или може би към всеки, който може да ми отговори на един доста сложен въпрос

                              изходно положение Нуви 200 и ОФРМ 4.50. Действието се развива в Пловдив

                              Маршрут, който преминава през 5 кръстовища с кръгово движение.
                              и глас от уреда - "..и излезте през втория изход"

                              да, ама втория изход на всяко едно от тези кръгови движения е съвсем различно нещо

                              може би е логично, влизайки в едно кръгово движение, завиването на дясно да е първия изход, продължаването направо да е втория, завиването наляво да е третия изход

                              а може би не ми е верна логиката, защото на практика не е така

                              знам ли?

                              Дайте акъл къде е проблема и има ли проблем въобще?

                              предварително благодаря
                              Надявам се имаш предвид,че в едно кръгово движение не всички улици към него са вход, и не всички изход,Това е така,защото има еднопосочни улици към кръстовището,които са само вход.За изходи се считат само тези,които можеш да излезеш от кръговото,без да навлезеш в някоя еднопосочна улица с насрещтно движение.Ако има такава в кръговото,то тя не се брои,като изход!Значи,ако ти казва да излезеш по втори изход,то означава да броиш САМО изходите.Извинявай,ако пиша нещо дето го знаеш,а си има някакъв друг проблем,сигурен съм ,че ще го оправиш.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от pneumothorax Преглед на мнение
                                След като кача картата на джибриеса със sendmap, не мога да търся по адрес Това някоя нова, недокументирана функция ли е?
                                Става дума за 60-ка
                                Не поддържаме подобни програми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X