Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    аз съм за Честите ъпдейти, макар и не толко мащабни.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от wkris Преглед на мнение
      аз съм за Честите ъпдейти, макар и не толко мащабни.

      мда,прав си,наистина ще е добре след откриването на нова пътечка от горно-надолнище до долно-нагорнище да се пуска ъпдейт.....

      предлагам да се отбелязват и имената на новите съседи около нас......

      лакомия ......
      ся платил си и искаш всеки ден да имаш по нещо,и аз съм си платил но предпочитам като получа нещо да е качествено и пълно,къв е проблема да се изкчака малко....
      ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от asentop Преглед на мнение
        мда,прав си,наистина ще е добре след откриването на нова пътечка от горно-надолнище до долно-нагорнище да се пуска ъпдейт.....

        предлагам да се отбелязват и имената на новите съседи около нас......

        лакомия ......
        ся платил си и искаш всеки ден да имаш по нещо,и аз съм си платил но предпочитам като получа нещо да е качествено и пълно,къв е проблема да се изкчака малко....
        Остави това че съм платил....Работя в сферата на софтуерните продукти и съм се научил че е по-добре да има "4,60....4,60,1.....4,60,2 (даже някои производители отбелязват и с "beta")От колкото на 3-4 месеца 4,60 - 4,70....Не разбирам защо мислите че се заяждам с някой...Никой няма интерес да го прави.Просто по този начин един производител според мен (и не само) 1 - демонстрира Гъвкавост на работата си. 2 - Постоянната и честа подръжка на продукта води до поне 30% увеличение на приходите за компанията.
        С уважение

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Уважаеми потребители,

          Компилирането на нова версия на карта ОФРМ Геотрейд във всичките нейни варианти и последващото тестване преди да бъде пусната официално е свързано с доста работа и отнема съществена част от времето на екипа по разработка на картата. Преобладаващата част от потребителите на картата, в това число и нейните създатели предпочитат това време да се инвестира в развитие на картата и добавяне на нова информация в нея, и това е една от причините версиите да излизат през три месеца. Ориентировъчните пускови дати на обновленията са в края на всяко тримесечие, но има случаи в които добавянето или коригирането на съществени данни в картата налага версията да бъде пусната малко по-късно. Надяваме се, че потребителите на карта ОФРМ Геотрейд ще проявят необходимото разбиране и търпение за да се радват на една по-добра карта.

          С приятелски поздрав,
          Последно редактирано от OFRM_Team; 04-10-08, 07:07.
          OFRM Team
          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Колеги, в последното българско издание на Auto Bild има притурка за автомобилната гпс навигация, в която е направен тест на няколко модела и по-важното - оценка на най-добрата карта за България в момента. Пиша , за да изкажа своето възмущение от некомпетентността на авторитетно издание като auto bild(макар и българското издание). представена е картата на Телеатлас за IGO като най-добрата карта за България, а offroad картата на Събин - като добра, но не толкова точна и актуална. Ясно е на всеки,който е ползвал и 2-те карти,че IGO са далеч от истината и не могат да се мерят с гарминската карта на Събин. Мисля, че не е лошо ако създателите на картата се свържат с издателите на списанието и им докажат с демонстарция каква е истината. публикацията беше една лоша реклама, на която трябва да се отговори. потребителите на този форум могат също да вземат отношение.
            опитвам се да бъда обективен, а не да защитавам определен производител. дразни ме,когато чета неверни неща.
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от wkris Преглед на мнение
              Остави това че съм платил....Работя в сферата на софтуерните продукти и съм се научил че е по-добре да има "4,60....4,60,1.....4,60,2 (даже някои производители отбелязват и с "beta")От колкото на 3-4 месеца 4,60 - 4,70....Не разбирам защо мислите че се заяждам с някой...Никой няма интерес да го прави.Просто по този начин един производител според мен (и не само) 1 - демонстрира Гъвкавост на работата си. 2 - Постоянната и честа подръжка на продукта води до поне 30% увеличение на приходите за компанията.
              С уважение
              По принцип съм съгласен, но с картата е малко по-сложно, ако често излизат не много добри версии, ще трябва да се развива във Форума тема "тази става, тази не", та да си избираш какво да сложиш, самата преинсталация отнема време и не е добра идея да става през 10 дена, промените по-картата трябва да са смислени, нови данни, отстраняване на открити грешки... Има да виждаме много версии още - спокойно, важното е да са добре направени.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                Колеги, в последното българско издание на Auto Bild има притурка за автомобилната гпс навигация, в която е направен тест на няколко модела и по-важното - оценка на най-добрата карта за България в момента. Пиша , за да изкажа своето възмущение от некомпетентността на авторитетно издание като auto bild(макар и българското издание). представена е картата на Телеатлас за IGO като най-добрата карта за България, а offroad картата на Събин - като добра, но не толкова точна и актуална. Ясно е на всеки,който е ползвал и 2-те карти,че IGO са далеч от истината и не могат да се мерят с гарминската карта на Събин. Мисля, че не е лошо ако създателите на картата се свържат с издателите на списанието и им докажат с демонстарция каква е истината. публикацията беше една лоша реклама, на която трябва да се отговори. потребителите на този форум могат също да вземат отношение.
                опитвам се да бъда обективен, а не да защитавам определен производител. дразни ме,когато чета неверни неща.

                Уважаеми колега, поръчковите статии ги е имало и ще ги има... Да седнем да опровергаваме всяка от тях ми се струва съвършено безсмислено занятие... Иначе би трябвало да почнем първо от тези за автомобилите първо... там е още "по-интересно"...

                Коя карта е по-добра и използваема в края на краищата определя потребителя в това число и ние...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  OFRM проекта с времето става все по-голям и тромав. Картата се развива на няколко компютъра на различни софтуери и след това се събират всички промени и се обединяват на една машина и почва да се подготвя компилация. По тази причина не е ефективно да се издава нова версия след малки промени. Същото важи и за дистрибуцията, обновленията, ръководствата и т.н.т. Времето когато имахме 20 клиента отмина преди 4 години, а сега обслужваме хиляди! След излизане на нова версия почти един месец се занимаваме с клиентите си - сещайте се за какво става въпрос!

                  Коя карта е по-добра и коя фирма дава по-добра поддръжка на клиентите си е един съвсем отделен въпрос. Болшинството Garmin навигации се продават с преинсталирана OFRM карта, което явно определя коя е най-добрата карта за Garmin. Що се отнася до другите марки навигации - там нещата са трагични, не само на ниво карти! Хора които искат да спестят някой лев и ще се наиграят по тази причина винаги е имало и винаги ще има. Нямам желание и намерение да се занимавам с подобни проблеми. Нито ми доставя удоволствие, нито ми е проблем, а най-вече предпочитам да си уплътнявам времето с развитието на моята карта! Никога на съм лъгал клиентите си и не мисля да започвам да ги лъжа с неверни лозунги и гръцки номера.

                  Моля да прекратим обсъждането на тази тема, и да се върнем към това което правим най-добре!

                  Поздрави!
                  Последно редактирано от sabin; 23-04-09, 23:07.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Точно така. В крайна сметка очевидно е за всеки, който отбира малко от навигация или пък се е сблъсквал с нуждата от намиране на читава карта на България, че в интернет пространството във всичките му форуми третиращи тази тема няма спор по този въпрос. Може би на някои не им допада, че картата е "вързана" само с марката Гармин, но това си е фирмена политика. В крайна сметка когато аз обмислях какъв модел ГПС да взема и каква карта, основното за мен беше добрата карта. Избирайки картата на Събин съвсем естествено отпадна въпроса с избора на модел ГПС. А на авторите на статията все пак трябва да благодарим, че въобще са споменали, че има такава карта.
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от wkris Преглед на мнение
                      Остави това че съм платил....Работя в сферата на софтуерните продукти и съм се научил че е по-добре да има "4,60....4,60,1.....4,60,2 (даже някои производители отбелязват и с "beta")От колкото на 3-4 месеца 4,60 - 4,70....Не разбирам защо мислите че се заяждам с някой...Никой няма интерес да го прави.Просто по този начин един производител според мен (и не само) 1 - демонстрира Гъвкавост на работата си. 2 - Постоянната и честа подръжка на продукта води до поне 30% увеличение на приходите за компанията.
                      С уважение

                      това е интересно,работиш значи сферата на софта,я ми кажи тогава с колко собственика на по-голяма софтоерна фирма си обсъждал лично проблема ти с някой софтоер,не мислиш ли че на Събин му е работа да обсъжда с потребителите собствения си продукт ?!?!?!
                      ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Токущо ми направи впечатление, че като задам хотел в София, а аз съм в Бургас не ми го открива. Някой знае ли защо е така?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от asentop Преглед на мнение
                          това е интересно,работиш значи сферата на софта,я ми кажи тогава с колко собственика на по-голяма софтоерна фирма си обсъждал лично проблема ти с някой софтоер,не мислиш ли че на Събин му е работа да обсъжда с потребителите собствения си продукт ?!?!?!
                          С Много!

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            POI-тата ги търси май само до 200км разтояние. Задай му нова референтна точка (Near) София и ще ги видиш.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              POI-тата ги търси май само до 200км разтояние. Задай му нова референтна точка (Near) София и ще ги видиш.
                              Така стана, но какво е логиката?

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Логиката е продиктувана от практичност при търсенето. Когато една карта съдържа милиони обекти (като например City Navigator Europe), търсенето през всички тези обекти ще отнема абсурдно много време. В преобладаващата част от случаите потребителят търси обект, намиращ се в близост до моментното му местоположение. За редките случаи, в които се търси по-отдалечен обект, се използва техниката описана от milstan.
                                OFRM Team
                                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X