Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=17535
    останалите са платени!!!

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      аз си закупих нуви 660 от фирма в пловдив и вече една година не мога да разбера защо не пилучавам безплатна актуализация.кажете ми как да постъпя??
      Пламен

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от taior Преглед на мнение
        аз си закупих нуви 660 от фирма в пловдив и вече една година не мога да разбера защо не пилучавам безплатна актуализация.кажете ми как да постъпя??
        Ще трябва да си регистрираш картата.Написано е в упътването как става това.Можеш също така да пуснеш мейл на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com за твоя конкретен случай.
        Последно редактирано от OFRM_Team; 25-11-08, 08:37.
        Garmin Nuvi 860 T

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Притежавам приемник Etrex Vista Hcx с инсталирана OFRM 4.70, картата е чудесна, но някой може ли да ми кажа как става търсенето по номера на блоково на това устройство

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Пробвах както е посочено в упътването, излиза всичко 100-те национални туристически обекти и други, но по номера на блокове таке и не мога да търся. Не знам дали има значение това, че се намирам в Благоевград, а се опитвам да търся блоково в София, дали има значение или просто софтуера на приемника не го позволява.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              ще търси блокове в и около благоевград.
              симулирай че си в софия /при мен се ползва set location/ и тогава пусни търсене на блока

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Страница 12 , т.3 от упътването за уреда:
                http://www.garmin.bg/uploads/products/Color_Vista.pdf
                Change Reference
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от milstan; 28-11-08, 17:09.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Направих цялата процедура както я описвате и търсих блокове както е обяснено в упътването към картата, на не успях да намерия нито един блок. странното че като дам change reference отива в София, Младост например и виждам на картата блоковоте, избирам мястото търся и пак нищо, даже пробвах да избера самия и да дам търсене и нищо. не знам дали търся на правилното място в менюто, аз търся по следния начин find>all POI> change reference>nearest containing, следвам инструкцията за търсене на блокове от упътването, пиша BL интервал и номера на блока и ми дава not found. Това ли е правилният начин, тъй като в упътването е дадено за пример менюто на нуви. Някой успял ли е да намери блок на приемник като моя Garmin etrex vista HCx

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Пробвай да напишеш само номера , без никакви буквички.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Пробвах всичко на блоковете просто не ги намира, по същия начин имам проблем и с търсенето на блокове в Map Source. Не знам дали е от картата или от приемника Garmin Etrex Vista HCx.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        В MapSource блоковете излизат в "Find Nearest Places".

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          кажете ми как да си закупя тази карта,моля)))

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Сори ако (със сигурност) повтарям тоз въпрос с някой по-горе из темата, но не можах да открия отговорът.
                            Забелязах, че като си купя картата на Геотрейд, се правят някакви регистрации и т.н. за да си я пусне човек после. Че ако си я купя сега и си я сложа на Nokia E51; а след няколко седмици като си сменя телефона с Nokia 5800; а после като го сменя и него след още половин година (да речем)... туй значи ли, че всеки път ако сменям устройството, ще трябва да давам отново и по 99 лв. за карта?
                            А може ли да си взема да речем един Garmin Nuvi200 + BG Map за 300лв. и да ползвам картата от него И на няколкото телефона, които ще сменям през тези 2 години, които имам за актуализации? Или за всяко устройство, трябва пак да си купувам карта?

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от mitku Преглед на мнение
                              Сори ако (със сигурност) повтарям тоз въпрос с някой по-горе из темата, но не можах да открия отговорът.
                              Забелязах, че като си купя картата на Геотрейд, се правят някакви регистрации и т.н. за да си я пусне човек после. Че ако си я купя сега и си я сложа на Nokia E51; а след няколко седмици като си сменя телефона с Nokia 5800; а после като го сменя и него след още половин година (да речем)... туй значи ли, че всеки път ако сменям устройството, ще трябва да давам отново и по 99 лв. за карта?
                              А може ли да си взема да речем един Garmin Nuvi200 + BG Map за 300лв. и да ползвам картата от него И на няколкото телефона, които ще сменям през тези 2 години, които имам за актуализации? Или за всяко устройство, трябва пак да си купувам карта?
                              Картата идва на MicroSD(от доста време насам) и може да се използва на много уреди които подържат MicroSD и SD карта (но не по едно и също време), защото е заключена към MicroSD картата. Когато картата е инсталирана в навигацията, тя може да се използва само на нея и не може да се прехвърля. Изключение прави само гаранционна замяна на устройството.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Ясно, мерси... значи - евентуално трябва да си купя карта на MicroSD (и таз от Nuvi-то няма да ми върши работа за телефона). И после като сменям телефоните, да си местя туй MicroSD-то на съответното ново телефонче. До тук - ясно.
                                Сега идва още едно леко уточнение. Колко голямо (Гига Байтове) е туй MicroSD, което върви с картата... и ако НЕ ми е достатъчно голямо - мога ли да преместя картата на друго по-голямо (все пак телефона има само един слот за карта-памет, а тя трябва и за доста други неща и си трябва и обем)?
                                Предварително благодаря за отговора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X