Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Има `сЕкви версии.

    Питане: CD-версията 4.60 за МарSource отново ли е със същото съдържание, или вече има изоставане спрямо NT-версиите?

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
      Има `сЕкви версии.

      Питане: CD-версията 4.60 за МарSource отново ли е със същото съдържание, или вече има изоставане спрямо NT-версиите?
      Разлики има в:
      1. Изчисляване на маршрутите. Данните са еднакви, но компилаторите си имат свой мнения по някой въпроси.

      2. OFRM Bulgaria няма въведени забрани за маневри(леви завой, пресичане на осова линия и подобни)

      3. OFRM Bulgaria в възможно да има пак проблемите с късно преизчисляване на маршрута, както и с безкрайните рекалкулации. Възможно и да са го оправили това в последната версия на полският компилатор с която я компилирах - не съм го тествал.

      4. OFRM Bulgaria не показва принципните ограничения на скоростта.

      5. В OFRM Geotrade сме въвели информация за по главните тунели и би трябвало да не губи сигнал когато сте вътре - пак не е тествано. Вие ще кажете дали работи

      6. OFRM Bulgaria няма версия на кирилица.

      Това се сещам засега...
      Последно редактирано от Венцислав Петров; 09-07-08, 14:02.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Въпроса ми беше следния:

        Имаше OFRM Topo САМО на български, специално за Colorado. До момента работя с него и съм свикнал. Търся всичко на кирилица, и картата също ми ислиза на екрана на кирилица. Така свикнах, и ми е по-удобно, защото не се двоумя като търся нещо, какъв му е фонетичния еквивалент на латиница, и съответно се избягват грешки.

        Та, такава версия че има ли? Тоест, ТОПО с карта, излизаща на кирилица и търсене на кирилица в Colorado-то?

        Съжалявам ако досаждам прекалено, но ми се ще да си изясня възможностите и плюсовете/минусите при ъпдейта.

        Едит: Видях си мейла. Оправих се. Съжалявам
        То там си пише всичко. Поръсвам си главата с пепел.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Само за протокола - от тази сутрин улиците "Иван Драсов" и "Братя Миладинови" във Варна пак са двупосочни , т.е. махнали са знаците за т.нар. нова организация на движението , сякаш само са чакали да излезе новата версия и да го променят . Понеже минавам оттам всяка сутрин ще следя какво става.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Моля не ми пишете лични съобщения, за кодове и абонаменти. Има си човек който се занимава с това и ще ви свърши работа по бързо от мен, защото излизам отпуска една седмица от днес и достъпа ми до интернет ще е ограничен.

            За проблеми с кодове, абонаменти и всички останали пишете на karta (majmunak) offroad-bulgaria.com

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              Само за протокола - от тази сутрин улиците "Иван Драсов" и "Братя Миладинови" във Варна пак са двупосочни , т.е. махнали са знаците за т.нар. нова организация на движението , сякаш само са чакали да излезе новата версия и да го променят . Понеже минавам оттам всяка сутрин ще следя какво става.
              вчера кмета се изказа в тази посока,заради огромното задръстване в понеделник. пак ще "мислят" умните глави в общината, но кмета каза,че няма да се отказват от новата организация, само ще я "тунинговат"
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                И после Варна било най-добро място за живеене!!!Всеки ден с нова организация на движението!

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от gvvalchev Преглед на мнение
                  И после Варна било най-добро място за живеене!!!Всеки ден с нова организация на движението!

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от gvvalchev Преглед на мнение
                    И после Варна било най-добро място за живеене!!!Всеки ден с нова организация на движението!
                    То да беше само движението, мааани мааани!
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Едно бързо въпросче....
                      Имам оффроуд 4.40 на диск за Гармин Нъви 200
                      в него има около 8 папки ( ХЕЛП, Войс, ..... )
                      5 файла :
                      gmapbmap.img
                      gmapbmap.sum

                      gmapbsupp.img
                      gmapbsupp.unl
                      Nuvi_drive.icon


                      а така тези всичките преди ги бях инсталирал на нъви 200 в паметта на самото устройство....
                      а сега си взех Гармин Нъви 250W обаче на него е инсталирана картата на ЕВропа, взех си СД карта и копирах от диска на САБИН пак онези файлове (горе посочените) но като пусна ГПС-а нищо не става....Отивам в НАСТРОЙКИ/КАРТА/КАРТА ИНФО и там е няма OFRM 4.40...
                      виках си да махна всички папки и да оставя само .IMG файловете, но като пуна пак устройството ... зеленкото не ми го зарежда до край и изписва... "НЕМОГА ДА ОТВОРЯ КАРТИТЕ" (на екранчето)

                      как да си оправя проблема?
                      да кача тая новата версия 4.60 ама как става .... може ли да ми обясните кои файлове точно трябва да вкарам в КАРТАТА ПАМЕТ за да ми излезе подробната карта на България на устройството?

                      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Картата ви е отключена към старото устройство, с друго няма да тръгне, трябва да си купите още една карта, с нея ще ви дадат ключ за новото ви Нюви.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравейте!
                          Аз понеже съм от тези хора който скоро са си закупили навигация и имам следното питане!
                          Навигацията ми е Нуви 200.Имам вече и новата версия OFRM 4.60 , но немога да разбера как става търсенето по номера на блоковете.Предварително Ви Благодаря!

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Здравйте
                            Не знам дали е тука мястото да пиша, но съм сравнително начинаещ във форумите
                            и се надявам да ми бъде простено
                            Искам да изкажа мойто мнение относно новата версия на BGOFFRoadMap - 4.60
                            Първо да кажа че ползвам Nokia N82 с GarminMobileXTforSymbianS60_42000
                            и до скоро карта BGOFFRoadMap - 4.50 която работеше безупречно с базата данни
                            с която разполага Наскоро минах на BGOFFRoadMap - 4.60 и съм крайно разочарован
                            макар че има сравнително по-богата база данни за другите градове. Тествах и кирилизираната версия
                            на едно Нуви 360. Пърово е доста неудобна с премахването на входовете на блоковете и не знам дали
                            при всички потребители е така, но при мен не е по бързо търсенето - да не кажа че май е и по бавно.
                            Второ като дам да ме рутира от квартал Дървеница до квартал Захарна фабрика, ул. Кукуш N2 -
                            преди с версията 4.50 ми намираше Кукуш N2 и даже ми даваше малките улички до входа на фирмата
                            в която работя. А сега ми намира само името на улицата но не и номера и. Другото което ми направи
                            впечатление е че вместо да ме накара да направя десен завой на някое кръстовище, то ме кара да правя
                            първо някакви си измислени обратни завои по средата на кръстовището на което трябва всъщност да
                            завия на дясно (едно от тези кръстовища е това на ракова болница). Тествах го и с двете устройства-
                            Нокиата ми и Нувито 360 с двете версии на картата 4.60 - латинската и кирилизираната. Друг момент
                            който е леко дразнещ е това че когато се отклона от маршрута по който ме навигира и започна да се
                            движа по успоредна улица въобще не се отчита това и продължава да ме дава все едно се дижа по
                            маршрута, дори и разликата в улиците да е повече от 100 метра. Понякога даже ме дава че се движа
                            в насрещното,а обхвата е на макс.
                            С респект към Събин защото иначе картата е много добра - другите карти за БГ за нищо нестават.
                            Дори и мойто мнение да не бъде взето под внимание ми се искаше да го споделя с останалите
                            от форума и ако намеря други недостатъци пак ще пиша
                            А, и още нещо - ако може Събин да добави към картата и 100-те национални обекта - така че
                            да не се налага да си ги качваме като POI's

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              извинявам се за Кърджали става въпрос

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от velibg Преглед на мнение
                                Здравейте!
                                Аз понеже съм от тези хора който скоро са си закупили навигация и имам следното питане!
                                Навигацията ми е Нуви 200.Имам вече и новата версия OFRM 4.60 , но немога да разбера как става търсенето по номера на блоковете.Предварително Ви Благодаря!
                                Описано е в ръководството на картата, което се намира в кутията на уреда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X