Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    POI-тата ги търси май само до 200км разтояние. Задай му нова референтна точка (Near) София и ще ги видиш.
    По-точно показва само първите n открити резултати. Колко е n, не зная, май че е към 50 ... Та ако ти намери 50 хотела около тебе, ще спре да търси и да показва повече. Но пък повечето машинки имат възможност да пуснеш търсене, след което да пуснеш друго, около намерения обект. Така че първо се търси град София и после се пуска търсене на хотели около и в София. Нещо такова ...

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Здравеите, с Нуви 250в съм и на него има City Navigator Europe NT 2009, и ОФРМ 4,60 . Доста четох форума но неможах да разбера едно нещо , когато е изключена City Navigator Europe NT 2009 , и при търсене на адрес ми излиза по щат/провинция от което до никъде не стигам, дава ми че няма съвпадения. Къде бъркам ?

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от tomentoza Преглед на мнение
        Здравеите, с Нуви 250в съм и на него има City Navigator Europe NT 2009, и ОФРМ 4,60 . Доста четох форума но неможах да разбера едно нещо , когато е изключена City Navigator Europe NT 2009 , и при търсене на адрес ми излиза по щат/провинция от което до никъде не стигам, дава ми че няма съвпадения. Къде бъркам ?
        За Нуви конкретно е описано в инструкцията на картата. Чел ли си я ?

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
          За Нуви конкретно е описано в инструкцията на картата. Чел ли си я ?
          Чел съм я . Проблема е че при търсене на адрес влизам през "накъде">"адрес"> и тогава ме пита "В кой щат /провинция е адр?", не ме пита за кой град . Оттам на татък никакви съвпадения не открива. Иначе през "градове" ми открива града, но немога да търся улици.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            А като избираш държава "България" на кирилица ли е?

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Здравейте! Нощес ми се наложи да търся бл 820 в люлин, оказа се за мое учудване че го няма в картата. Въпросния блок е на 4-5 години.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Здравеите и от мен!
                Пътувам доста и бих желал да помагам с развитието на картата,защото ми върши много работа,но имам проблемче.Като си копувах ГПС-а не бях прочел още форумите и не знаех за какви екстри да гледам и си купих НУВИ 250В с български интерфеис.Та на въпросното нуви не мога да намеря от къде се изключва "lock on road" ,че да записвам качествено траковете.Иначе на доста места открих неточности.
                Иначе версията която е за РС ми направи впечатление че Царево при различни мащаби го пише и като Царево и като Мичурин.
                За сега толкоз от мен. Успех на всички и най-вече на екипа работещ по разработката.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от tomentoza Преглед на мнение
                  Чел съм я . Проблема е че при търсене на адрес влизам през "накъде">"адрес"> и тогава ме пита "В кой щат /провинция е адр?", не ме пита за кой град . Оттам на татък никакви съвпадения не открива. Иначе през "градове" ми открива града, но немога да търся улици.
                  Имате проблемна карта, която скапва търсенето. Ако сте от софия минете през магазина ни да го погледнем уреда.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от Bat Sande Преглед на мнение
                    Здравеите и от мен!
                    Пътувам доста и бих желал да помагам с развитието на картата,защото ми върши много работа,но имам проблемче.Като си копувах ГПС-а не бях прочел още форумите и не знаех за какви екстри да гледам и си купих НУВИ 250В с български интерфеис.Та на въпросното нуви не мога да намеря от къде се изключва "lock on road" ,че да записвам качествено траковете.Иначе на доста места открих неточности.
                    Иначе версията която е за РС ми направи впечатление че Царево при различни мащаби го пише и като Царево и като Мичурин.
                    За сега толкоз от мен. Успех на всички и най-вече на екипа работещ по разработката.
                    Това с Царево и Мичурин е умишлено. Целта е което и да търсите да ви заведе.

                    Lock on road се изключва когато зададете тип на навифация (в навигационни настройки) да бъде "извън пътя". За съжаление при такова положение не може да се ползва навигиране.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Това с Царево и Мичурин е умишлено. Целта е което и да търсите да ви заведе.
                      Хе-хе.Сега погледнах и в MetroGuide Europe v.9 въпросното селище е отбелязано по същия начин.Да де ама има и други селища които по времето на комунизЪма имаха други имена и след това бяха променени и то преди доволно дълго време.Поне едно такова е Толбухин/Добрич.В предишната гарминска версия беше Толбухин сега са го актуализирали на Добрич и то във всички мащаби.Дали не е пропуск,а не умишно оставено така?
                      По тази логика нека има всички имена които са известни на дадено населено място - така гарантирано ще го намери всеки ;-)
                      Не е ли правилно последните версии на картите да са с актуалната информация за момента за да не стават грешки?
                      Ползвал съм морски навигационни карти на Гармин и знам ,че ако има промяна в сигналите на фаровете и ползваш неактуална карта може да си причиниш сериозни главоболия.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Не знам дали е от статуса ми на "младши потребител" или от друго но не мога да пускам лични съобщения и за това ще пиша тук.
                        На вниманието на хората разработващи картата на БГ.
                        Имам карти на българси градове (малки и големи)общо около 183 на брои в TIF формат.Не съм сигурен ,че могат да се конвертират по някакъв начин за Гармин,но поне при въвеждане имената на улиците в последствие може да помогнат.
                        Ако представлява интерес за някои - да пише за да се разберем как да му ги пратя.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от Bat Sande Преглед на мнение
                          Имам карти на българси градове (малки и големи)общо около 183 на брои в TIF формат.
                          За съжаление тези карти са на поне 90% непотребни (иначе аз имам 185 )
                          1. Картите са твърде схематични за да може да се чертае отгоре им. Ако града не е изометричен ( не е с приблизително квадратна, кръгла или подобна форма) някои квартали са изкривени за да се саберат на по малко площ.
                          2. За да могат а се сложат в програма и в-у тях да се чертае трябват поне 3-4 точки с известни координати, а за повечето по малки градове такива няма и е по лесно ако се ходи специално за това да се направят тракове, така и така улиците не са много
                          4. За съжаление доста от улиците поради стара информация имат старите имена.
                          5. От картите неможе да се направи рутирането на картата - не се знае коя е еднопосочна, коя е за предпочитане при калкулацията за движение и тнт.
                          6. Все пак тези карти са изчертани от някоя фирма (при твоите предполагам е "домино") и за да се използват за комерсиални цели трябват $

                          Е ако някой от ОФРМ ТЕЕМ не е съгласен и смята че могат да се справят с тях да каже, може и аз да помогна

                          Първоначално публикуван от Bat Sande Преглед на мнение
                          Не знам дали е от статуса ми на "младши потребител"
                          Да именно това е причината, като удартеем тогава ...

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Здравейте, от днес вече се оборудвах с Нуви 215 със инсталирана OFRM версия 4.60 . Моля за линк към тази част от форума където ще мога да се информирам как се качват нови пътища и как се обозначават. Караме основно в Странджа , която ми се вижда много слабо отразена като пътища и POI.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18997

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Инсталирах си MapSourse, но не знам от къде да си дръпна карти, понеже сега при стартиране на програмата ми казва, че няма инсталирани карти. ( MapSourse could not find any installed MapSourse products)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X