Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Забраняват офроуда в планините

    И какво толкова става като по дадена пътека мине мотор? С какво увреждането от него е по-различно от това да я ровят копитата на една върволица коне или хора? Ай стига простотий ! Пътеките в балкана са си все същите откакто са се появили, независимо кой стъпва по тях.
    А пък ако някъде някой разрови почвата в ниските части на планина или хълм или поляна, това освен от полза за гората друго не е.Това са мойте 20 годишни наблюдения и живот в природата и гората.

    Коментар


    • #32
      От: Забраняват офроуда в планините

      Последно по темата ще драсна-ялов закон,неприложим,нито ресурси за контрол и мониторинг,планината е за всички и пак ще си ходим.Закона ще влезе в статистиката накрая на годината в рубриката колко много закони прие това народно събрание и колко повече от предишното,т.е. само като бройка.Иначе за джиповете пред Събранието(то не е народно,а частно)идвам сразу,само свирнете...да им начупим кофите по фараонски.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #33
        От: Забраняват офроуда в планините

        Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
        Колега ние е сме си българи кво и да стане вечно се спотайваме единствено сме силни на маса и зад компа , като стане въпрос за нещо да се организираме и всеки си има работа ангажименти , няма време не му се занимава и тн , защото всички ние сме мишоци . Според мен нито протест ще има нито някой нещо ще направи , както винаги всички ще се спасяваме по единично и всеки ще си намери начин да си кара и да минава метър докато е възможно !
        Мамка му колко си прав..

        Пусках теми, писах глупости, файда 0!
        Абе писна ми, държава ама има народ нема, само данакоплатци.
        Каквото и да му говориш то (народа) ти вика : мене нема да ме фанат.
        Не му и минава през главата че то си избира управата.

        За пореден път не мога да намеря закона в новия му вид, а за какво вчера какво пак са му гласували.

        Едно не мога да си обясня, защо по дяволите известни наши състезатели, организатори и управляващи лица на този форум така и не взеха отношение.

        Ако се забрани карането на МПС извън пътя, за чих зор е и този форум.

        Не сващам бе, всички ли са по ентелегенти от мене..

        Коментар


        • #34
          От: Забраняват офроуда в планините

          Горките животни незнам как може да ги притесняваме ние мотористите. Неможе ли спокойно да си ходим в гората с настървени кучета и да ги трепеме ами ги стресираме така. Това оф роуд обществото сме направо за съда в Хага.
          Иначе съм съгласен,че е нормално да плащаме някаква такса от типа на ловния билет според превозното средство, което караме. Друг е въпроса,че тези пари няма да отидат за развъждане на животние, които сме стресирали или да се маркират нови горски пътища.
          На мен лично ми се е случвало горските да дойдат докато почиваме в с.Веселие Бургаска област и да ни помолят, като влезнем в гората в района където въдят животните да не режем машините. Но пък всичко е въпрсо на възпитание и ценности. Когато откликнеш на човешко отношение получаваш такова и ти.

          Коментар


          • #35
            От: Забраняват офроуда в планините

            Закон по горите бля ..бля и прочие . Какви гори ?ама имали такива още май вече няма , иза да точи бензин от служебната кола пияния и опикал се горски от алкохолните пари ще вписва гоних оффролдери то вече бракониери нема и то щото няма гори.
            Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 04-02-11, 18:48.
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #36
              От: Забраняват офроуда в планините

              Тъкмо се бях притеснил как няма да нарушавам закона за горите,при положение че никога не съм спазвал каквито и да били закони,и си карам където ми е кеф,но щом са приели промените се успокоих,и затова по този случай в неделя мисля да поровя малко от забранената почва.

              Коментар


              • #37
                От: Забраняват офроуда в планините

                Общо взето е поредния закон, който е напревен от хора с интереси без грам преки наблюдения. Направо ме е яд, че министър Александър Цветков е любител и практикуващ нашето хоби. Ама какво очакваме хора като Христов и Ценков наливат маса пари, за да реализират тяхна мечта и да учатват в рали Дакар принудиха ця(лата оф роуд общност да им свали шапка. И какво? Никаква гластност в нашата държава, но се коментират и отразяват гръмки успеху на родния футбол с 3-то дивизионни "ГРАНДОВЕ" . Та как няма да ни забранят да караме в горите. Та нали пречим на изсичането им по един или друг начин. Но иначе зимата се радваха на АТВ-истите от Варна ........... абе думу нямам. Съгласен съм да плащам разумна сума за да практикувам хобито си ( както предполагам всички тук) , но нека се намери някой колега с нужното образувание и познания и задейства някаква инициатива. Като граждани освен да псуваме, имаме право и да спазваме закона, да изразяваме мнението си и да защитаваме правата си.

                Коментар


                • #38
                  От: Забраняват офроуда в планините

                  Нищо не могат да забранят, просто защото няма как да го контролират, поне следващите 5- 10 години (все пак метро още нямаме, пук в гората ще се занимават с нас...) Колегата NIKOV80 е прав, че това е основно за пред ЕС отделно лични интереси, бракониерство и облаги за управляващите. Както и да е, няма смивъл да се косиме и нервиме, караме си спокойно, докато не напишат по вестниците "Лесничеите получиха 30 броя нови BRP Renegad 800 за контрол в/у МПС-тата в гората" което няма да стане А за протест аз съм навит винаги и то трябва да се говори Б.Б и А. Цветков да видим защо и какви са тия измислени причини за "затварянето" на гората. Но за да стане това, трябва да се запушат тотално жълтите павета, както направиха бакшишите преди време и докато не се обърне СЕРИОЗНО внимание, да си стоиме там денонощно и хапваме от близките лафки. Знам, че и това няма да стане, но поне на половина да се направи някаква демонстрация, мисля че ще има минимален шанс да ни се обърне внимание поне за дискусия.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #39
                    От: Забраняват офроуда в планините

                    ДЕПУУТАТЧЕТАТА вече са недосегаеми и в гората вече ще браконерстват на воляяяяя защото никой няма да ги вижда!!!!!Но само така си мислят защото ние пак ще си караме, но вече и жипките няма да имат рег. номера както моторите и тогава да ги видим стражарчетата ТАКА СИ ГО ПРАВЯТ!!! Да си купим по един бракуван джип и газзз.
                    Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                    тел. 0898327627
                    Радослав

                    Коментар


                    • #40
                      От: Забраняват офроуда в планините

                      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                      Каквото и да му говориш то (народа) ти вика : мене нема да ме фанат.
                      Не му и минава през главата че то си избира управата.
                      Мамка му, колко си прав..

                      Коментар


                      • #41
                        От: Забраняват офроуда в планините

                        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                        ....

                        Пусках теми, писах глупости, файда 0!
                        ..
                        Не са глупости колега . По този повод , хайде малко по-конкретно и с по-малко емоции

                        Имам конкретен въпрос към теб: Спомням си , че в една тема беше пуснал извадка от проектозакона в частта , която касае нас като офроудъри . В една друга тема се заговори , че на първо четене чл. 148 е коригиран така , че ограниченията за придвижване в гората да касаят товарните МПС-та и каруците . Сега от линка в първата тема чета , че на второ четене са ни го забили в първоначалния вид .
                        Питах във въпросната тема , ама засега безмълвие . Ти имаш ли информация дали чл.148 е приет окончателно и евентуално в кой вид - от проектозакона , или във вида от първо четене ?
                        Щото без тази информация само си чешем пръстите по клавишите .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Забраняват офроуда в планините

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ти имаш ли информация дали чл.148 е приет окончателно и евентуално в кой вид - от проектозакона , или във вида от първо четене ?
                          Нямам никаква информация колега и не мога да намеря закона в удобрената му форма от 2ро четене. Нямам представа и тази статия какво значи, гласувано е пак под масата или невярна информацията.

                          Giorgio в раздела Джипове беше написал че няма никаква промяна в крайна сметка и това и бях написал тук в раздел АТВ.

                          Не съм казвал нищо конкретно защото и нямам грам информация до момента.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Забраняват офроуда в планините

                            Не разбрахте ли, че в тази държава се правят само закони които няма как да не бъдат нарушавани. Нарушенито се наказва с глоба!!!
                            Махат отнемато на контролни точки от талоните защото някой се сетил, че докато седиш без книжка държавата пропуска глоби!
                            Та шофьорите на газки ли ще глобяват и ли циганите с каруците? Друго си е да лепнеш "баровците" с АТВтата и Жипките, те щом имат пари за скъпи машини и лъскави екипи, ще извадят и за глоби.......НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!


                            ПП
                            Че даже и сами започнахме/ някой колеги тук/ да си искаме и горски винетки да пуснат........Бе, я да си...............барат ушите!!!
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • #44
                              От: Забраняват офроуда в планините

                              А как стоят нещята в другите европейски страни?Предполагам че има някакво решение там.Сигурно са помислили за такива като нас.Интересно ми е.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Забраняват офроуда в планините

                                Ето го закона, ако на някой му се чете - на мен не. http://parliament.bg/bills/41/002-01-89.pdf
                                Bling bling, money ain't a thing :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X