Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Забраняват офроуда в планините

    Това са неща извън компетенцията на Министерството на транспорта, барабар с министъра му.
    Колкото до него - той е един от нас. Нищо че караше Нива на Ком-Емине.
    Всъщност правилно е да вземем отношение, чак когато се запознаем с целия текст на закона. Щото нерядко компютрите се оказват компоти....
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Забраняват офроуда в планините

      Предвиждам големи , проблеми ...
      三菱帕杰羅
      Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

      Коментар


      • #18
        От: Забраняват офроуда в планините

        Нали щяхте да правите протести пред парламента, обещахте да се изсипете няколко хиляди джипа и да им покажете на мръсниците кон боб яде ли и котка оцет пие ли? Какво стана? Или само поредната тема?
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #19
          От: Забраняват офроуда в планините

          Според мен, въпроса е как на практика ще се прилага закона, кой ще има право да осъществява контрола - КАТ?!
          Кое би ме задължило да спра, ако ми маха горския, например - в правилника никъде не е упоменат като служебно лице.
          Очертава се поредния неработещ закон, чиято функция ще бъде да ни вменява чувството на вина, каквото и да правим.
          Цял живот са се опитвали да ме слагат в ъгъла, в ролята на "дежурния виновен", де да видим този път ...
          Интересно ми е и какви наказания предвижда неспазването на новия закон, пък и тълкуването на понятието "гора" - ами ако наоколо е гола планина, било, има си черен път и т.н.?
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #20
            От: Забраняват офроуда в планините

            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
            Нали щяхте да правите протести пред парламента, обещахте да се изсипете няколко хиляди джипа и да им покажете на мръсниците кон боб яде ли и котка оцет пие ли? Какво стана? Или само поредната тема?
            Колега ние е сме си българи кво и да стане вечно се спотайваме единствено сме силни на маса и зад компа , като стане въпрос за нещо да се организираме и всеки си има работа ангажименти , няма време не му се занимава и тн , защото всички ние сме мишоци . Според мен нито протест ще има нито някой нещо ще направи , както винаги всички ще се спасяваме по единично и всеки ще си намери начин да си кара и да минава метър докато е възможно !

            Коментар


            • #21
              От: Забраняват офроуда в планините

              Кой пък закон е бил променен, затова че група хора протестират?
              И сега не ми казвайте, че е така, щото си траеме и все някога трябва да писнеме и някой ще се вслуша - не няма.
              С пълна сила важи: "Кучетата си лаят, кервана си върви".
              За съжаление това се отнася за неща далеч по-важни от това, дали ще се оглеждаме гузно карайки извън пътя.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #22
                От: Забраняват офроуда в планините

                Най-лошото е че няма да се оправи нищо, всичко е праван за пред европа и разните природозащштни организации,а нещата в природата отиват към по-лошо.Можем да си раздвижваме пръстите тук ама на кой му пука.Дали сме ловци,офроуд маняци,колездачи или просто обичаме природата,някои хора не ги интересува те си имат мн-по големи цели така че всеки да си прави кефа НО съвестно.Все пак гората е за поколенията и след нас

                Коментар


                • #23
                  От: Забраняват офроуда в планините

                  В новината пише, че се въвеждат 'ограничения', както и че движението ще се извършва по 'специални маршрути'. Да се надяваме, че пълна забрана все пак няма да се въвежда, а освен това в определянето на тези т.н 'спец.маршрути' да потърсят помоща на компетентни лица от форума ни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Забраняват офроуда в планините

                    Първоначално публикуван от boianpas Преглед на мнение
                    Като цяло не е лоша идея даже е хубава. Много писанки съм изписал по темата но пак ще драсна някой ред.
                    Ако успеят да спрат камионите които кръстосват балканите с незаконна сеч и циганите с каруците ще е прекрасно
                    защото един камион с дърва прави по големи поражения отколкото 10 атв-та да минават там цял ден.
                    Ние нито сечем дървета нито убиваме дивеч.
                    Някой си е платил за да не сме там и за да не виждаме какво става там.
                    Как се сече и как се изнася с тировете.
                    +1 Сече се и се изнася денонощно и ударно!

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    ...Планините са публична собственост и там определено има място за всички. Не е редно някой да измества някого оттам...
                    Публична, ама не съвсем... Всичко е разпарчадосано и реституирано отдавна и съвсем законно (от същите, които сега мъдруват промените в закона за горите). И като сложат едни мрежи, надписи и бариери "Часна сопственост!" (правописът е дословен!), ще си ги гледаме планините само отдалеч и на снимки. Ние поне видяхме нещо, ами нашите деца и внуци какво ще видят: "Тука деца, преди мнооооого години, имаше една хубава гора! Гората е нещо, дето има много дървета и храсти, а дърветата са........."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Забраняват офроуда в планините

                      Аз заявявам, че ще си се возя. И ако някога ме хванат или ни хванат. После в съда все ще се намери за какво да им паднат постоновленията! Не може по горски път от незнам си колко години,да не мога да си минавам напряко между селцата.
                      А и за малките общини,където се познаваме хората и мисля, че ако има хайка все някой ще се намери да каже на някого от групата кога и къде ще е хайката.

                      Джиповете им по-подготвени от нашите ли трябва да са им за да ни намират в гората???
                      Май ще трябва и покривала за номерата да си правим > влизаш в гората и скриваш номера,излизаш и го откриваш

                      На мен ли така ми се струва или поредната глупост на Гербаджиите (ГЕРБ)?

                      А да не говорим,че от форума ако има някой по-наясно с правото може и да обжалваме тази наредба???
                      Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                      ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Забраняват офроуда в планините

                        Ще ни узаптят,въпрос на време е.Аз възнамерявам да го ползвам пълноценно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Забраняват офроуда в планините

                          Ако наистина спират колоездачи и ездачи значи екологията и туризма нямат нищо общо - просто бизнес, каксо се казва. А приказки, че нарушаваме душевното здраве на дивеча, който някой ще отстреля след седмица, направо ме съсипват оъ смях. Ние като видим сърнички спираме и им се кефим.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Забраняват офроуда в планините

                            Опитват се да подражават на Европейците, но първо има десетки други неща за оправяне. Защо с новият закон не забраниха заменките, а пак замазаха очите на обществото. Отвътре картинката е страшна........НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!
                            TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                            www.kamino92.com

                            Коментар


                            • #29
                              От: Забраняват офроуда в планините

                              Като анархист по природа съм против всякакви забрани. Но през ловния сезон, при толкова много пушки в гората, е необходимо да има ред с оглед на общата безопасност.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Забраняват офроуда в планините

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Ми дай да забраним глиганите тогава Ако знаеш само как изравят полянките...
                                Аз пък се дразня, когато по пътя се шляят пешеходци, въпреки наличието на свободен тротоар. Да се легализира прегазването им!
                                Пък и повечето от нас не карат нито в националните паркове, нито по пешеходни маршрути, най вече по Витоша, където от всеки храст изскачат бабички по комбинизони и старци голи до кръста или напушени тийнейджъри Там, където караме не си спомням да съм виждал пешеходци. Колкото до животните - около нас са минавали сърнички, които не изпитваха никакъв страх от работещи автомобили. Побягваха, когато отворим вратите
                                Защо вместо да се занимават с нас не се заемат сериозно с бракониерите. На всеки се е случвало да намотае на винта на лодката бракониерска мрежа или в гората да попадне на капани.
                                Аз също карам в гората , но едно е да използваш съшествуващите горски пътища, друго е да ровиш с мотор горски пътеки (лично съм ги виждал, а иако разгледаш снимки из моторджийския радел ще видиш че съм прав).
                                Не си ли видял на какво заприличаха Рилските езера ?!
                                Миналата седмица се засякох в гората с група АТВ-та и останах с много добро впечатление от това как се движеха и колко бях стриктни.
                                А и ако прочетеш какво съм написал ще видиш , че "Всичко е въпрос на култура, ако нямаш ти налагат забрана!"
                                Ти може да си изключение и да си стриктен и да пазиш природата (не съм се усамнил в това) , но има десетки,дори стотици които не го правят.
                                За да има забрана значи сме сбъркали някъде , не както казваш за да не видят каквото не трябва - то и туристите виждат много неща без дори някой да ги чуе и забележи.

                                Поздрави
                                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                                :D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X