Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забраняват офроуда в планините

    Каруците влизат в гората само с разрешително
    Забраняват офроуда в планините

    04.02.2011
    Ограничения за преминаването през горите на превозни средства въведоха вчера депутатите, които приеха окончателно част от Закона за горите. Специална забрана за безразборно кръстосване на горските местности от моторни превозни средства ще бъде разписана в наредбата, която земеделското министерство ще изготви в допълнение на закона, стана ясно по време на дебатите. От мнозинството настояха за ветото върху високопроходимите МПС-та в планините с аргумента, че с джиповете, кросовите мотори и АТВ-тата си любителите на офроуда разрушават почвата, която се е образувала в продължение на милиони години. Освен това ръмженето на двигателите тормозело психически дивеча. По тази причина те ще се движат само по специални маршрути.
    Автомобилите, включително товарните, както и каруците пък ще могат да навлизат в горите само за изпълнение на земеделски или ловни дейности след издадено за целта разрешително от съответното държавно стопанство или общината. Така според депутатите ще се ограничи незаконната сеч. Дори любителите на конната езда и велосипедистите няма да могат вече да кръстосват горите безразборно, решиха още депутатите.

    http://www.monitor.bg/article?id=278782
    .

  • #2
    От: Забраняват офроуда в планините

    Първоначално публикуван от TROMBA Преглед на мнение
    Каруците влизат в гората само с разрешително
    Забраняват офроуда в планините

    04.02.2011
    Ограничения за преминаването през горите на превозни средства въведоха вчера депутатите, които приеха окончателно част от Закона за горите. Специална забрана за безразборно кръстосване на горските местности от моторни превозни средства ще бъде разписана в наредбата, която земеделското министерство ще изготви в допълнение на закона, стана ясно по време на дебатите. От мнозинството настояха за ветото върху високопроходимите МПС-та в планините с аргумента, че с джиповете, кросовите мотори и АТВ-тата си любителите на офроуда разрушават почвата, която се е образувала в продължение на милиони години. Освен това ръмженето на двигателите тормозело психически дивеча. По тази причина те ще се движат само по специални маршрути.
    Автомобилите, включително товарните, както и каруците пък ще могат да навлизат в горите само за изпълнение на земеделски или ловни дейности след издадено за целта разрешително от съответното държавно стопанство или общината. Така според депутатите ще се ограничи незаконната сеч. Дори любителите на конната езда и велосипедистите няма да могат вече да кръстосват горите безразборно, решиха още депутатите.

    http://www.monitor.bg/article?id=278782
    .
    Веднага си представих по един горски стражар на всяко по-известно горско кръстовище със слънчоглед в ръка да спира МПС-та.Само не знам дали ще имат здрави гащи в гората,че всякакви подпийнали хора се разкарват там.Иначе е поредната малоумна приумица на Държавата в качеството си на законодател-поредния безсмислен и ялов закон ,който нито ще се спазва ,нито ще опази природата.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Забраняват офроуда в планините

      Като цяло не е лоша идея даже е хубава. Много писанки съм изписал по темата но пак ще драсна някой ред.
      Ако успеят да спрат камионите които кръстосват балканите с незаконна сеч и циганите с каруците ще е прекрасно
      защото един камион с дърва прави по големи поражения отколкото 10 атв-та да минават там цял ден.
      Ние нито сечем дървета нито убиваме дивеч.
      Някой си е платил за да не сме там и за да не виждаме какво става там.
      Как се сече и как се изнася с тировете.

      Коментар


      • #4
        От: Забраняват офроуда в планините

        Всяко горско стопанство предлага маршрути, които да се оставят отворени за използване от мотори и други МПС-та, кмета подписва заповед и с това се задължаваме да не излизаме от тях. То беше отдавна ясно че ще стане така, въпроса е да се постигне нещо което да удовлетворява и нас. Ако има местно сдружение, то може да се координират и подберат пътищата и пътеките които горското желае да разреши.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Забраняват офроуда в планините

          Може много колеги да се обидят , но и аз съм за да се спре безразборното кръстосване на гори и планини с Оффроуд техника във всичките и форми.
          Против съм до като се разхождам по пътеката да ми изкочи група мотористи (знаете че се случва).
          Както и да се чува рев на мотори на места където искаш да се насладиш на тишината и горските , а не двигателни шумове.
          Или пак да изровиш красива полянка показвайки колко са ти хубави гумите.

          Всичко е въпрос на култура, ако нямаш ти налагат забрана!
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #6
            От: Забраняват офроуда в планините

            Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
            Може много колеги да се обидят , но и аз съм за да се спре безразборното кръстосване на гори и планини с Оффроуд техника във всичките и форми.
            Против съм до като се разхождам по пътеката да ми изкочи група мотористи (знаете че се случва).
            Както и да се чува рев на мотори на места където искаш да се насладиш на тишината и горските , а не двигателни шумове.
            Или пак да изровиш красива полянка показвайки колко са ти хубави гумите.
            Всичко е въпрос на култура, ако нямаш ти налагат забрана!
            Ми дай да забраним глиганите тогава Ако знаеш само как изравят полянките...
            Аз пък се дразня, когато по пътя се шляят пешеходци, въпреки наличието на свободен тротоар. Да се легализира прегазването им!
            Пък и повечето от нас не карат нито в националните паркове, нито по пешеходни маршрути, най вече по Витоша, където от всеки храст изскачат бабички по комбинизони и старци голи до кръста или напушени тийнейджъри Там, където караме не си спомням да съм виждал пешеходци. Колкото до животните - около нас са минавали сърнички, които не изпитваха никакъв страх от работещи автомобили. Побягваха, когато отворим вратите
            Защо вместо да се занимават с нас не се заемат сериозно с бракониерите. На всеки се е случвало да намотае на винта на лодката бракониерска мрежа или в гората да попадне на капани.
            Последно редактирано от Scrapheap; 04-02-11, 09:40.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Забраняват офроуда в планините

              Мн ми е интересно камионите,които извозват законен и незаконен материал,какви такси ще плащат и как ще ги сравняват с джиповете,като след камионите почти 90% джип не може да мине.Веднага давам пример-преди закриването на лова по пътя за "иванов рид"( колегата r_vardarov знае каде е),има разклонение и от там на долу от 7 джипа нито един не мина,имаше и с тракторки ама до там.Нямям нищо против камионите ама рибата се вмирисва от към главата,незнам дали ако продължава така някой от нас ще ги спазва тия правила. Нали целта е да НЕ се разрушава и замърсява природата, вярно че все от някъде трябва да се започне ама, поне да е от големия проблем, а всички знаем че това няма да стане.

              Коментар


              • #8
                От: Забраняват офроуда в планините

                Бъркате нещата! Това с камионите е бизнес (законен или не), а нашето е кеф. Та затова гледат нас да ни отстранят, а бизнеса - той ще си върви по един или друг начин.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Забраняват офроуда в планините

                  Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                  Може много колеги да се обидят , но и аз съм за да се спре безразборното кръстосване на гори и планини с Оффроуд техника във всичките и форми.
                  Против съм до като се разхождам по пътеката да ми изкочи група мотористи (знаете че се случва).
                  Както и да се чува рев на мотори на места където искаш да се насладиш на тишината и горските , а не двигателни шумове.
                  Или пак да изровиш красива полянка показвайки колко са ти хубави гумите.

                  Всичко е въпрос на култура, ако нямаш ти налагат забрана!
                  Колега аз лично смятам че тази забрана няма да промени нещата които на теб не ти харесват , тъй като 90% от моторите и АТВтата в гората са без регистрационни номера и носят каски и дори хайка да им направят пак едва ли ще хванат някой , а те ще продължат да си карат безнаказано из паркове резервати и тн. Пак го отнасяме тези които все се стараем да сме изрядни пред закона и които никога не сме карали в паркове резервати ловни стопанства и тн. Аз лично смятам че трябва да въведат нещо като винетка за гората с парите от която да бъдат поддържани и горите и да има повече горски стражари с по-качествена техника които да следят за реда и затова кой къде кара дали руши или просто е излязъл на разходка на която няма намерение нито да унищожава нито да причинява щети в гората .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Забраняват офроуда в планините

                    Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                    Всяко горско стопанство предлага маршрути, които да се оставят отворени за използване от мотори и други МПС-та, кмета подписва заповед и с това се задължаваме да не излизаме от тях. То беше отдавна ясно че ще стане така, въпроса е да се постигне нещо което да удовлетворява и нас. Ако има местно сдружение, то може да се координират и подберат пътищата и пътеките които горското желае да разреши.
                    В 100% от случаите ние ловците със нашите джипки се движим по технологичните пътища на лесодобива.Не ходим по полянки и не ровим по тях,гледаме да сме тихи/в наш интерес/ и експедитивни.Другото е по-интересно-как забраната ще се спазва в частните стопанства-лесодобивни и дивечовъдни станции,където ходят известните велможи.Затова смятам че закона е ялов изначално и ще си патим само плебеите.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Забраняват офроуда в планините

                      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                      Колега аз лично смятам че тази забрана няма да промени нещата които на теб не ти харесват , тъй като 90% от моторите и АТВтата в гората са без регистрационни номера и носят каски и дори хайка да им направят пак едва ли ще хванат някой , а те ще продължат да си карат безнаказано из паркове резервати и тн. Пак го отнасяме тези които все се стараем да сме изрядни пред закона и които никога не сме карали в паркове резервати ловни стопанства и тн. Аз лично смятам че трябва да въведат нещо като винетка за гората с парите от която да бъдат поддържани и горите и да има повече горски стражари с по-качествена техника които да следят за реда и затова кой къде кара дали руши или просто е излязъл на разходка на която няма намерение нито да унищожава нито да причинява щети в гората .
                      Живеем в България. Една корумпирана страна! Ние ще си платим винетките, защото кеф цена няма, но дали 10% от тези пари ще отидат за гората не се знае !
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Забраняват офроуда в планините

                        Аз пък смятам да си карам, както и досега. Нито ровя полянките, нито карам из парковете. Планините са публична собственост и там определено има място за всички. Не е редно някой да измества някого оттам. Не харесвам лова и ловните дружинки, но не съм радетел и за забраната им.
                        Последно редактирано от Scrapheap; 04-02-11, 10:46.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Забраняват офроуда в планините

                          Само не разбрах велосипедите каква вреда нанасят...Да ми обясни някой.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Забраняват офроуда в планините

                            Първоначално публикуван от Владо_Веков Преглед на мнение
                            Само не разбрах велосипедите каква вреда нанасят...Да ми обясни някой.
                            Виждат каквото не трябва...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Забраняват офроуда в планините

                              Според мен заедно с велосипедите и ездачите трябва да забранят и пешеходците и просто да сложат по един катанец и никой да не влиза в гората и да не вижда какво се случва там ! Пак поредната недомислица от хора лобиращи за някой ! И въпроса ми е защо министъра на транспорта ,който е офроудър и наскоро имаше интервю как обича разходките и да си пие кафето из горите не се намесва и позволява подобни недомислици да се случват ? Или за него като министър тези неща неважат и затова си се спотайва и си мълчи ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X