Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Забраняват офроуда в планините

    Този филм във кой киносалон го гледа.Цяла година нали ме гониха,нищо,или да изчакам малко.Не съм баровец,безработен съм нямам банкова сметка,нямам абсолютно никакво движимо или недвижимо имущество,нямам никакво намерение да ходя в чужбина.
    Последно редактирано от hristo jivota; 01-03-11, 21:46.

    Коментар


    • От: Забраняват офроуда в планините

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      ...аз ще си продължавам да си карам в паркове,резервати и ловни стопанства и не ме интересуват каквито и да били организаций.
      Колега, не Ви познавам, уважавам Ви както всички останали тук във форума, но ако смятате, че да се кара в национални паркове, резервати е геройство, просто не знам какво да Ви кажа. Надявам се да си давате сметка, че заради такива като Вас ще пострадат и колеги, които радеят за природата.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Забраняват офроуда в планините

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Колега, не Ви познавам, уважавам Ви както всички останали тук във форума, но ако смятате, че да се кара в национални паркове, резервати е геройство, просто не знам какво да Ви кажа. Надявам се да си давате сметка, че заради такива като Вас ще пострадат и колеги, които радеят за природата.
        Колега TigerHunter, по някаква странна логика всичко покрай Габрово стана национален парк, макар това да не се отнася за безогледния дърводобив, който продължава с пълна сила.

        Коментар


        • От: Забраняват офроуда в планините

          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
          ...защо не отидеш в някоя друга Европейска държава и там си спазвай законите колкото искаш,аз ще си продължавам да си карам в паркове,резервати и ловни стопанства и не ме интересуват каквито и да били организаций.
          От такива изказвания ме полазват тръпки. Колега, поне имай благоразумието да не се рекламираш във форума.

          Коментар


          • От: Забраняват офроуда в планините

            Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
            Колега TigerHunter, по някаква странна логика всичко покрай Габрово стана национален парк, макар това да не се отнася за безогледния дърводобив, който продължава с пълна сила.
            Разбирам ви. Не мога да си кривя душата, като гледам абсурдите около нас, но в крайна сметка всичко зависи от личното отношение на всеки един от нас към природата, в частност гората. Дори и да е така, аз не бих карал в защитени територии. За вас, не знам. Ваш избор.
            Нищо лично!
            Поздрави!

            ПП: И аз гласувах против ограниченията, които бяха предвидени в закона, но и ми е съвестно .
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Забраняват офроуда в планините

              Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
              Колега TigerHunter, по някаква странна логика всичко покрай Габрово стана национален парк, макар това да не се отнася за безогледния дърводобив, който продължава с пълна сила.
              Верно е , аз лично съм видял как режата дървета дори и на Узана

              Офроуд ще се кара, но не като преди и навсякъде, тва е накратко истината.

              Коментар


              • От: Забраняват офроуда в планините

                Може би ако колегите се запознаят с разположението на Природен парк "Българка" и Природен парк "Централен Балкан", ще ни разберат. По този начин почти цялата централна Стара планина е превърната в парк. Но дори и така да е, не виждам с какво пречим на "паркуващите", след като използваме вече съществуващи горски пътища /повечето оставени от дървосекачите/. Доводът, че плашим дивеча е напълно несъстоятелен. Аз самият съм ловец и съм виждал сърна, която търпеливо изчаква група от ATV-та, за да премине. За да спестя неуместни коментари ще поясня, че това стана по време на ловен излет и беше наблюдавано от още 10 ловци.

                Коментар


                • От: Забраняват офроуда в планините

                  http://www.offroad-kazanlak.com/d_images/gallery/2011-02-08/MWCIBMIVO/thumbs/medium-SPVYKRUNM41.JPG[/img][/url] Това е специално за тези които подкрепят закона,да не си помисли някой че табелата е открадната,намерих я паднала в шумата,и аз понеже съм съвестен,и да не замърсява околната среда реших и занапред ако си намирам такива да си правя колекция.

                  Коментар


                  • От: Забраняват офроуда в планините

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    http://www.offroad-kazanlak.com/d_images/gallery/2011-02-08/MWCIBMIVO/thumbs/medium-SPVYKRUNM41.JPG[/img][/url] Това е специално за тези които подкрепят закона,да не си помисли някой че табелата е открадната,намерих я паднала в шумата,и аз понеже съм съвестен,и да не замърсява околната среда реших и занапред ако си намирам такива да си правя колекция.
                    Колегата имаше предвид тази снимка

                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • От: Забраняват офроуда в планините

                      Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                      Може би ако колегите се запознаят с разположението на Природен парк "Българка" и Природен парк "Централен Балкан", ще ни разберат. По този начин почти цялата централна Стара планина е превърната в парк. Но дори и така да е, не виждам с какво пречим на "паркуващите", след като използваме вече съществуващи горски пътища /повечето оставени от дървосекачите/. Доводът, че плашим дивеча е напълно несъстоятелен. Аз самият съм ловец и съм виждал сърна, която търпеливо изчаква група от ATV-та, за да премине. За да спестя неуместни коментари ще поясня, че това стана по време на ловен излет и беше наблюдавано от още 10 ловци.
                      Може би най-съдържателния текст от цялата тема, ще си карам точно там, ако понечат да ме спрат сигурно ще успеят, но няма да им е лесно.За някой това е спорт, за други хоби, за мен е страст.
                      Аз също съм ловец но не съм убиец(ходя само за хищник с арбалет), наистина не е приятно да станеш в 4 сутринта в 5 да си разположил фотоапарата и да чакаш 3 до 6 часа докато не мине някой и ти подплаши иначе спокойно пасящ елен и цялото стадо се втурне подире му, принципно колкото е по-плах дивеча толкова е по-труден, по-интересен, по-многоброен ..
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • От: Забраняват офроуда в планините

                        Все повече се убеждавам, че тук хората си повдигат самочувствието.
                        Това е хубаво когато има покритие и заслужава уважение и подражание от другите колеги.
                        За жалост в този конкретен случай не е така.
                        Но отново избива "онази" българска черта - аз съм по-по-най от всички. С никой не искам да се сдружавам и нищо не искам да постигам.
                        Искам да съм хайдук.

                        Коментар


                        • От: Забраняват офроуда в планините

                          Всичката бабаитщина дето се пише ще бъде другояче когато дойде момента да се наложи на бабаита да чупи ръце и да се обяснява или да плаща.
                          Със сигурност има нужда от някакви рамки кое как да става - от работата си с ръководене на хора съм убеден, че трябва да се каже това е забранено, това може, това не може, за да няма неразбрали и недочули. Със сигурност когато има ясни правила ще е по-удобно за всички ни!
                          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                          Коментар


                          • От: Забраняват офроуда в планините

                            [Със сигурност когато има ясни правила ще е по-удобно за всички ни![/QUOTE]

                            Ами те правилата към момента са съвсем ясни: "Няма да карате и толкова...".

                            Коментар


                            • От: Забраняват офроуда в планините

                              Точно, защото когато можеше, можеше всичко!
                              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                              Коментар


                              • От: Забраняват офроуда в планините

                                Всъщност, не знам защо се счита, че забраната е нова и досега е "можело всичко". Ето ви един текст от Закона за лова и опазване на дивеча от 2008 г. -
                                чл. 70, ал. 6 (Нова - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) "Директорът на съответното държавно горско стопанство или държавно ловно стопанство ежегодно със заповед определя горските пътища, по които е разрешено движението на мототриколки и четириколки, мотоциклети и джипове по смисъла на Закона за движението по пътищата. Извън указаните в заповедта пътища движението на такива моторни превозни средства е забранено".
                                Някога карали ли сте вашите "четириколки и джипове" по такива, определени от директора на Горското пътища?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X