Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Забраняват офроуда в планините

    Като много от вас и аз споделям гората. В ловния сезон като ловец а извън него като оффроадер. Карам само съществуващи черни пътища. Е каква е разликата дали е зима или лято, освен че е по-приятно лятното каране с АТВ. Все е в гората. Имам чувството че така се стимулира само бизнеса със затворените трасета.
    А до това колко се вреди като караме в гората мисля че много повече вредят прагите или джуганите с монтирани вериги натоварени с тонове дърва и проправящи си не коловози а истински окопи които чрез ерозията достигат и до "пропасти". Да не говориме колко питища се създават от дървосекачите за целите на същите.
    Дано в правилника да бъде изтълкувано правилно а именно, че тези указани маршрути/трасета са именно съществуващите черни пътища.
    Предполагам, че обединяването ни в клубове също ще е положително с цел получаването на разрешителни и подобни. А това би било много трудно ако всеки сам започне да си прокарва път.
    Нека изчакаме още малко и ще му мислим.
    Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

    Коментар


    • #92
      От: Забраняват офроуда в планините

      Първоначално публикуван от Роуди Преглед на мнение
      Баш свободен оффроуд могат да си позволят само държавите-континенти като САЩ и Австралия, както и царства на "слободията" като Русия и Африка.
      Цивилизацията се регулира заради "общото благо". Аз като тръгна да се разхождам из гората за шишарки, не искам да ми прехвърчат автомобили.
      (А ако добавим и екологията, замърсяването и т.п. темата отхвърча по друг тангент с много яки аргументи.) Следователно, не може "навсякъде" оффроуд, така както не може навсякъде да си тичкаш гол, ако ти се прище. Колкото и да е гот.

      Има страхотен оффроуд в Европа, но е на "установените за целта места". Примерно, частна земя, чиито собственик е решил да не се занимава с фермерство. Просто "там" ничия или неупотребявана земя няма. Ако ти изглежда "празно" значи или е пасище и има добитък, или е природен резерват, където ходиш да се запознаеш с цветенца, пеперудки и други твари.

      Не става дума за "огради и бариери". Една дребна табелка "Частно" насред пътеката е достатъчна, без да се подценява здравомислието на присъстващите и да се загрозява пейзажа с повече.
      Хубавото на такива места е, че често са и в области "природен резерват", където по принцип има огромни ограничения за присъствието на "цивилизацията". Местата са уникално красиви, и "диви" поля, гори, долини, планини.

      Има и страхотни клубове, които правят оффроуда достъпен за всички. На много хора им се ще да покарат джипка из полето, но не всеки може да си купи и поддържа такава, а и колко колеги могат да си позволят нещо хем ново хем от висока класа. Затова пък с тези клубове може да си покараш от време на време това, дето не може да си го позволиш за постоянно.
      Не е задължително да си постоянен "член", обикновено се ходи еднократно, кат' ти се прище. Може да караш с твоя си кола, може и с тяхна, може с инструктор, в група или сам. Има карти за ориентация, места за къмпинг, лов и риболов. Организират се курсове за екстремно шофиране, срещи с производители, представяне на новости. Има дори възможности да покараш необичайни машини като monster-truck или танк.
      Това с клубовете и карането в заграден полигон не ме устрйва, доколкото не си падам да отида някъде и самоцелно да закопая колата си. Използвам я за да отида някъде сред природата. Пеша не можеш да обходиш толкова колкото с джипа, мотора или атв. Пораженията по пътеките зависят пряко от начина на каране. Може да караш и с агресивни гуми, без да копаеш.
      Сред нашего брата има и доста дебили, които се чувстват длъжни, когато минат покрай хора да дадат сичката газ и да ги зарият с чакъл или кал. Метеоролозите на Мургаш се оплакваха че някой АТВисти потеглят така, че им чупят прозорците на станцията с камъните, които изхвърчат изпод гумите. АТВто ли е виновно или управляващият го келеш?
      Заради такива юнаци набеждават всички ни.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #93
        От: Забраняват офроуда в планините

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Сред нашего брата има и доста дебили, които се чувстват длъжни, когато минат покрай хора да дадат сичката газ и да ги зарият с чакъл или кал. Метеоролозите на Мургаш се оплакваха че някой АТВисти потеглят така, че им чупят прозорците на станцията с камъните, които изхвърчат изпод гумите. АТВто ли е виновно или управляващият го келеш?
        Заради такива юнаци набеждават всички ни.
        Бих добавил и вандалското разоравате на дивечовите ниви и ливади, както и унищожаването на подраста (самозалесяването) в горите.
        Ако авто-туристите спазваха елементарните правила на туризма, едва ли някой щеше да се сети за такава забрана.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #94
          От: Забраняват офроуда в планините

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Бих добавил и вандалското разоравате на дивечовите ниви и ливади, както и унищожаването на подраста (самозалесяването) в горите.
          Ако авто-туристите спазваха елементарните правила на туризма, едва ли някой щеше да се сети за такава забрана.
          Ама не ти сериозно ли? Ловните джипки по тарлъци ли одат? И кажи ми честно и откровено: Наистина ли си верваш че забраната има нещо общо с екология и опазване на околната среда ? Питам.. ако не за друго поне да се посмеем.

          Коментар


          • #95
            От: Забраняват офроуда в планините

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Бих добавил и вандалското разоравате на дивечовите ниви и ливади, както и унищожаването на подраста (самозалесяването) в горите.
            Ако авто-туристите спазваха елементарните правила на туризма, едва ли някой щеше да се сети за такава забрана.
            Колега, извинявай ама най-големите золуми съм виждал именно от ловджии. Едни юнаци дори бяха докарали и разляли варел с отработено масло. Твърдяха че глиганите се кефили на това.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #96
              От: Забраняват офроуда в планините

              Тук се дават примери за държави, където "установени за целта места" не е просто кух израз.
              Искате ли да се обзаложим, че това понятие у нас няма да бъде покрито от конкретно съдържание?
              Просто защото винаги ще има "настъпени по мазола", в процеса.
              Отделно от това то си е работа и мислене, а държавните служители ги мразят тези неща.
              "Установяване" е означаване, а това са разходи - липсата на средства е чудесно оправдание.
              Забраната оставя вратата широко отворена за тълкуване и безброй възможности за доказване, че "органа" е прав.
              На нас щедро ни се предлага да доказваме, че нямаме сестра.
              Формално пред Европа закон има.
              Сега се сещам, че 70% от постройките в "чашата" на "онзи" язовир се оказаха законни.
              Как може да е законна постройка на място, на което е абсолютно забранено да се строи?
              И как отиват до там? Пеша?
              Или карането във вододайна зона е разрешено?!
              Напролет, ако се препълни язовира и се наводнят "имотите", предлагам ние/държавата/ да ги обезщитим.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #97
                От: Забраняват офроуда в планините

                Това с "установените за целта места" ми напомня желанието за забрана на движение на камиони през почивните дни. Лошо няма, но изниква проблема къде да се дянат тези камиони и шофьори, да се изпарят ли?! Първо се осигурява съответна инфраструктура и/или се намира решение и после се забранява. Неможеш да накараш всички мотористи, атвисти, джипари и колоездачи просто ей така да изчезнат.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #98
                  От: Забраняват офроуда в планините

                  Взех решение! Само трябва да се разбера с жената, продавам всичко и се пробвам да емигрирам в Русия поне с езика съм на ти и хората са по нашенски скроени и най-важното няма Европа!
                  Николай Гогов 0898676912

                  НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Забраняват офроуда в планините

                    То отдавна се знае,че нашите люде в Парламента не стига,че не се занимават със сериозните проблеми на държавата и народа,а на всичкото отгоре акъла им ражда все по-велики простотии!Не могат да решат проблеми като криминалния дърводобив и бракониерството,поради което забраняват АТВ-тата и колездачите в гората!Простотия невиждана и нечувана!А за нашите джипове...господа депутатите дори не разбират,че не стига че не са вредни ,а даже са екологосъобразни-извършват безплатна оран на почвата,ама толко им е мозъчето!!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Забраняват офроуда в планините

                      Тепърва ще берем големи ядове. Този закон е прокаран от "ловджийските" лобита, и обслужва единствено и само тях. Във врачанският балкан се появиха табели, забраняващи движението на всякакви МПС, още преди месеци. Определили са и една полу-пешеходна пътека за велосипедисти, и явно с това се приключва въпроса за "разрешените" зони.
                      Като цяло мисля, че темата върви в съвсем грешна посока - вместо да се мисли за обществен натиск за промени в закона, се мисли как да избягаме, или да нарушаваме закона.

                      Коментар


                      • От: Забраняват офроуда в планините

                        Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                        Тепърва ще берем големи ядове. Този закон е прокаран от "ловджийските" лобита, и обслужва единствено и само тях. Във врачанският балкан се появиха табели, забраняващи движението на всякакви МПС, още преди месеци. Определили са и една полу-пешеходна пътека за велосипедисти, и явно с това се приключва въпроса за "разрешените" зони.
                        Като цяло мисля, че темата върви в съвсем грешна посока - вместо да се мисли за обществен натиск за промени в закона, се мисли как да избягаме, или да нарушаваме закона.
                        Така е,но пропускаш и криминално-дърварските лобита,които не са за подценяване/сещате се в недалечно минало и за палежите на горите/!Искат да са си на спокойствие...да не ги безпокоим!!А за обществения натиск-безрезултатен ще да е..мафия могъща са и то с политическа подкрепа!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Забраняват офроуда в планините

                          Я да ви задам въпроса направо. Ние ще протестираме ли или няма да протестираме ? Писна ми от безмислени спорове по форумите и като се опре до действие, всеки да си трае.Когато стана скандалът с паркаджиите ( започнал тук във форума ) на срещата на Тъжа се събрахме едва 30- 35 човека. Паркаджиите бяха едва ли не повече от нас. Иначе се бием в гърдите с многобройните си участници във форума. Давайте да караме по същество.

                          Коментар


                          • От: Забраняват офроуда в планините

                            Някой може ли да ми обясни как по-точно ще ни накарат да спрем като ни видят..?Повечето нямаме дори регистрация,какво ще направят ще тръгнат да ни гонят,или ще тръгнат да стелят по нас горските?
                            [B]Honda 450R
                            Kawasaki 450R -продава се!
                            Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

                            Коментар


                            • От: Забраняват офроуда в планините

                              Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
                              Някой може ли да ми обясни как по-точно ще ни накарат да спрем като ни видят..??
                              При мен е сложно/ Имам 100 километра докато стигна до най близката планина. С ремаркето няма как да бягам. Освен всичко останало, ще ни дебнат не само горски, а и полиция. С полицията приключва всичко.

                              Коментар


                              • От: Забраняват офроуда в планините

                                Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
                                Някой може ли да ми обясни как по-точно ще ни накарат да спрем като ни видят..?Повечето нямаме дори регистрация,какво ще направят ще тръгнат да ни гонят,или ще тръгнат да стелят по нас горските?
                                Кварталния знае кой какво кара, пие, пуши и къде го кара пие и пуши.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X