Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Забраняват офроуда в планините

    (3) Движението на пътни превозни средства, в т.ч.
    такива с висока проходимост,моторнишейн и икаруци,когато не
    е свързано с изпълнение на горскостопански, селскостопански
    или ловностопански дейности,е допустимо само когато:
    1. е дадено разрешение за това от директора на
    регионалната дирекция по горите или от оправомощено от него
    длъжностнолице,или
    2.по пътища и трасета,които са специално обозначени
    за такива цели.
    (5) Управлението на велосипеди, както и ездата в
    гората са разрешени само по горските пътища и по обозначените
    за целта трасета.

    Мисля, че няма нищо стряскащо в този закон. По пътища и трасета специално обозначени за тези цели, според мен моментално обезсмисля някои точки от закона. За да се обозначат такива трасета са нужни средства и време, а когато това стане никой няма да следи къде точно ще се кара. Джиповете са в малко по- неприятна позиция, но да се надяваме, че когато почнат да обозначават трасетата ще се свържат с някои представители от форума, въпреки, че силно се съмнявам. Но атв-тата и моторите, мисля че няма смисъл да се чувстваме засегнати.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #47
      От: Забраняват офроуда в планините

      Първоначално публикуван от niki34 Преглед на мнение
      А как стоят нещята в другите европейски страни?Предполагам че има някакво решение там.Сигурно са помислили за такива като нас.Интересно ми е.
      Помислено е. Всичко е със заключени бариери. А си изнесъл кал на асфалта, а дойде чичко полицай, и си плащаш като поп.
      Дано скоро да не стане като там. Да си чувал за офроуд Австрия, Германия или нещо друго?

      Коментар


      • #48
        От: Забраняват офроуда в планините

        Първоначално публикуван от krascho Преглед на мнение
        Ето го закона, ако на някой му се чете - на мен не. http://parliament.bg/bills/41/002-01-89.pdf
        Не , това не е Закона . Ако ти се четеше , щеше да видиш , че това е проект .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          От: Забраняват офроуда в планините

          Този проект вече е закон ако може да се вярва на "Монитор".
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #50
            От: Забраняват офроуда в планините

            По моему /според мен / , този закон обслужва само и единствено пичовете които си напазариха ловните стопанства , и въобще не ги устройва някой хайванин да им се разхожда из "собствените" територии. Табелите с които са опасали цялата гора , че е забранено преминаването на автомобили до скоро бяха абсолютно незаконни /питал съм/ , а сега стават абсолютно легални. Проблема е много сериозен , мисля че директорите на горските стопанства ги боли задника с извинение дали ние ще караме в гората или не , други хора имат интерес ние да не сме там. Много скоро ще дойде момента в който с джипките ще можем да ходим само и единствено до кварталното кафене , за съжаление. Докато не ни забранят и това.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #51
              От: Забраняват офроуда в планините

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Помислено е. Всичко е със заключени бариери. А си изнесъл кал на асфалта, а дойде чичко полицай, и си плащаш като поп.
              Дано скоро да не стане като там. Да си чувал за офроуд Австрия, Германия или нещо друго?
              Бре колега ти пиян ли си или очила носиш ти пък каде ? видя асвалт в България хептем да не говорим че половината от населените места в България продуктите ги карат с бетеер. Хептем да не говорим че визираните по горе държави от вас наште автомагистрали направени от Бат Боико ги ползват за третокласни пътишта. Па да не става на ? къде си видял в погорните държави пак цитат от вас да возят ВИЯТНАМКИ ПРЕТОВАРЕНИ С 10...12 кубика дърва няколко курса на ден с ЕДИН ПРЕВОЗВЕН БИЛЕТ това е само тук. Не ми одговарай то се знае. А пък бариерите , знаците и прочие всичко братята роми ше го однесът в вторични .
              Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 05-02-11, 20:15.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #52
                От: Забраняват офроуда в планините

                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                Този проект вече е закон ако може да се вярва на "Монитор".
                Аз в "Монитор" и "Трета възраст" гледам единствено снимките на мацките от последната страница . Като стане въпрос за приет закон - вярвам единствено на Държавен вестник . Ама понеже въпросния закон все още не е приет изцяло , аз затова по-горе питах за информация до къде са стигнали нещата .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  От: Забраняват офроуда в планините

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Аз в "Монитор" и "Трета възраст" гледам единствено снимките на мацките от последната страница . Като стане въпрос за приет закон - вярвам единствено на Държавен вестник . Ама понеже въпросния закон все още не е приет изцяло , аз затова по-горе питах за информация до къде са стигнали нещата .
                  До якото плащане и то само в брой.
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #54
                    От: Забраняват офроуда в планините

                    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                    Бре колега ти пиян ли си или очила носиш ти пък каде ? видя асвалт в България хептем да не говорим че половината от населените места в България продуктите ги карат с бетеер. Хептем да не говорим че визираните по горе държави от вас наште автомагистрали направени от Бат Боико ги ползват за третокласни пътишта. Па да не става на ? къде си видял в погорните държави пак цитат от вас да возят ВИЯТНАМКИ ПРЕТОВАРЕНИ С 10...12 кубика дърва няколко курса на ден с ЕДИН ПРЕВОЗВЕН БИЛЕТ това е само тук. Не ми одговарай то се знае. А пък бариерите , знаците и прочие всичко братята роми ше го однесът в вторични .
                    Точно за това говоря. Искате Европа, а там офф няма.
                    Не съм пиян.
                    А Вие, видно сте доста неграмотен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Забраняват офроуда в планините

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Точно за това говоря. Искате Европа, а там офф няма.
                      Не съм пиян.
                      А Вие, видно сте доста неграмотен.
                      Бат Пенчо искам това от избраниците това което аз искам. А не да ми се насажда ка е там или или другагде. Неграмотен в какво ? да водя 101 далматинци или стоденти .Пиша по моя си начин по селски въпреки че съм учил в лесото. Кривописа и проштаското си е в мен и никой не съм убидил или обидил или ако е така ИЗВИНЯВАЙ А ЕВРОПА Я ИСКАМ ДА ХОДЯ ТАМ КАДЕТО СИ ПОИСКАМ БЕЗ ОТКРИТ ЛИС И ДА НЕ КАРАМ КОЛИ ОТ АВАТАРА ТИ
                      Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 05-02-11, 21:59.
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • #56
                        От: Забраняват офроуда в планините

                        Ха нека те догони полицай или какъвто и да е във гората ако си с мотор че и бариерата ще те спре! Пък за велосипедистите олеле. Всички управници са за трепане ама няма кой?
                        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                        Коментар


                        • #57
                          От: Забраняват офроуда в планините

                          Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
                          Ха нека те догони полицай или какъвто и да е във гората ако си с мотор че и бариерата ще те спре! Пък за велосипедистите олеле. Всички управници са за трепане ама няма кой?
                          Бате каква полиция никой няма да те гони З.П.Г. няма ништо опщо с полицията за справка ела утре на моята разходка и да инсценираме едно петепе в гората па чакай полиция .
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • #58
                            От: Забраняват офроуда в планините

                            Ковачев, май си учил в лесото, ама не си завършил. Забрана може да се наложи и по сегашния ЗЛОД, ама няма кой да я спазва. То АТВ в града полиция не може да го спре, па камо ли горски в гората.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Забраняват офроуда в планините

                              Първоначално публикуван от териос Преглед на мнение
                              Ковачев, май си учил в лесото, ама не си завършил. Забрана може да се наложи и по сегашния ЗЛОД, ама няма кой да я спазва. То АТВ в града полиция не може да го спре, па камо ли горски в гората.
                              Колега толкова си смешен както самия и закон.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар


                              • #60
                                От: Забраняват офроуда в планините

                                Колеги! Писах и в темата на велосипедистите! Не се заблуждавайте, че не могат да ви хванат! Могат стига да поискат и няма мърдане! Горските и сега могат да ни го забиват ако пожелаят! И МПС-то имат право да ти конфискуват, ако си нагазил в района на ловно стопанство или пък връткаш в залесени участъци (шурето е лесничей)..!! Но или не им се занимава или ги е шубе! В момента в който оня пожарникарски цървул и лакеите му решат - контрол ще има! Нямате идея на какво е способна шапкарската фантазия! Като приберат десетина джипки и АТВ-та и се разчуе! Като набият едни глоби дето ще ни се завие свят и всичко свърши! Всеки ще си държи коня вързан, защото склонена глава - сабя не я сече..!! Дайте да закъсаме на аварийки (и с триъгълници даже) няколко стотин (а защо не и хиляди) джипа на паветата и да ги питаме как точно стресираме дивеча и рушим почвата! Ще донеса и един безинов трион да им запаля за сравнение с двигателя на джипа ми! Аз ли ги стряскам гадините - дето минавам и заминавам за 5 минути от там или бензинопилите дето с дни стържат и се чуват на километри..?!! Не се ли обединим и да си търсим правата, наистина ще си караме машините до кафето и обратно...!!!

                                П.П. И се учудвам как във форум с регистрирани не знам си колко хиляди потребители, които уж би трябвало да карат в гората (без значение дали ще е джип, АТВ, мотор или велосипед), реално им пука на няколко десетки човека?!!! Най-мразя като седне да ми обяснява някой как нещо няма да стане... Дайте да се организираме и да спретнем един масов протест, пък да видим тогава дали ще стане или не...!!! В противен случай си заслужаваме съдбата, каквато и да тя...!!!

                                Поздрави
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-02-11, 14:54.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X