Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраняват офроуда в планините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Забраняват офроуда в планините

    Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
    Можем само да взимаме пример от Велосипедистите. Те са в много пъти по-малко от нас, форумът им е в много пъти по-малък от нашия и за разлика от нас вече са се организирали и са задействали нещата. Тяхната кошница вече е почти оплетена а ние тепърва се чудим, умуваме и си чешем клавиатурите. Да не говорим, че повечето велосипедисти са тийнейджъри който едва ли могат да се борят по статус със уж високо ерудираните членове на нашия форум, от който има много адвокати, бизнесмени, лекари, политици, полицай, общински съветници и др. Явно тийнейджърите ни бият по всички показатели на организация и борбен дух.
    "Планинското колоездене е екологична форма на туризъм с природосъобразен характер, близък до този на пешеходния туризъм. В това си качество той е обществено полезна дейност с голям потенциал за развитие и заслужава подобаващо третиране в законодателството, разграничаващо го от правилата, валидни за придвижване в горите с пътни превозни средства (ППС) и моторни превозни средства (МПС) от общ характер."

    http://www.mtb-bg.com/index.php/othe...memorandum-iag

    поздрави на всички, които се бориха за това

    Коментар


    • От: Забраняват офроуда в планините

      Точно за това говорех. Който действа си търси правата. Вчера се случих да говоря с трима човека по веригата, които са свързани с продажбата на моите атв-та. И тримата казаха, ааа няма нищо. Ми хубаво, колко човека ще купуват оттук нататъка?!? За мен каузата е загубена. Добре, че имам регистрация поне да си джиткам по асфалта!
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • От: Забраняват офроуда в планините

        Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
        "Планинското колоездене е екологична форма на туризъм с природосъобразен характер, близък до този на пешеходния туризъм. В това си качество той е обществено полезна дейност с голям потенциал за развитие и заслужава подобаващо третиране в законодателството, разграничаващо го от правилата, валидни за придвижване в горите с пътни превозни средства (ППС) и моторни превозни средства (МПС) от общ характер."

        http://www.mtb-bg.com/index.php/othe...memorandum-iag

        поздрави на всички, които се бориха за това
        Поздрави на всички момченца с клинчета и много педали за връткане!

        Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
        Точно за това говорех. Който действа си търси правата. Вчера се случих да говоря с трима човека по веригата, които са свързани с продажбата на моите атв-та. И тримата казаха, ааа няма нищо. Ми хубаво, колко човека ще купуват оттук нататъка?!? За мен каузата е загубена. Добре, че имам регистрация поне да си джиткам по асфалта!
        Поздрав и за всички щастливци които джиткат регистрирани китайци!

        Коментар


        • От: Забраняват офроуда в планините

          Меси за поздрава, Конфитюр-е!
          Нямам думи за поста ти.
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • От: Забраняват офроуда в планините

            Писна ми бе!
            Писна ми от природо защитници, нео-хипита и обикновени напушеняци.
            Писна ми да спасяват планетата! То е тука от 4.5 милярда години и е преживело земетресения, вулкани, сблъсъци на континенталните плочи, слънчеви изригвания, размяна на полюсите, милярди години бомбардиране от астероиди комети и метеорити, наводнения, тсунамита, ерозия, космическо лъчение, ледени епохи...
            Писна ми от предатели! Най големото малцинство в историята на тоя народ.
            Писна ми Малкото да минават от другия отбор, на тия с клинчетата е простено.. ама като ги возиш, храниш или упътваш са по-дружелюбни и от сводник.
            Писна ми от сломени без-гръбначни, кисели компоти, папагали и върти-лопати.
            Писна ми да имам права докато не ми ги отнемат, измислени герои в изтъркани пиеси.
            Писна ми и от тия дето още ходат та гласуват.
            Писна ми да се ядосвам и за глупости.
            Ай живи и здрави!
            Последно редактирано от Jam; 10-03-11, 21:56. Причина: неграмотности..

            Коментар


            • От: Забраняват офроуда в планините

              Пробема е друг, просто със този закон се дава още една предпоставка за корупция, като не може да се обеденим ще си плащаме, да не мислете че няма да има начин да сме легално в горите, ще има ама КЕШ(тука кой както се оправи и квито контакти извади, на принципа на еделвайса всеки да се спасява поединично) и който не може да си го позволи да го ...... знаете кво, имаше шанс да протестираме под неква форма ама го проспахме, явно в тоя форум повече сме привърженици на новия закон отколкото противници. Ако затегнат нещата както казах по горе ще се приспособяваме типично по нашенски, и ако си мислите че не съм прав жестоко се лъжете просто се огледайте и вижте реалноста такава каквато е, тази нема да е по-различна. Инатересно ми е само след 09.04.2011г. като се засечеме с други колеги от форума некъде из горите дали и после ще има големите морални приказки тука, или само се правиме на пичове за виртуална слава.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • От: Забраняват офроуда в планините

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                ...Инатересно ми е само след 09.04.2011г. като се засечеме...
                Какво има на 09.04.2011г?

                Коментар


                • От: Забраняват офроуда в планините

                  Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                  Какво има на 09.04.2011г?
                  Закона влиза в действие от тази дата.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • От: Забраняват офроуда в планините

                    За Вас не знам ама аз ще си карам ............. мамата!!!
                    0887 246718

                    Коментар


                    • От: Забраняват офроуда в планините

                      И аз ще си карам да не им е бащения на тея законотворци изрязаха горите и избиха животните

                      Коментар


                      • От: Забраняват офроуда в планините

                        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                        Писна ми бе!
                        Писна ми от природо защитници, нео-хипита и обикновени напушеняци.
                        Писна ми да спасяват планетата! То е тука от 4.5 милярда години и е преживело земетресения, вулкани, сблъсъци на континенталните плочи, слънчеви изригвания, размяна на полюсите, милярди години бомбардиране от астероиди комети и метеорити, наводнения, тсунамита, ерозия, космическо лъчение, ледени епохи...
                        Писна ми от предатели! Най големото малцинство в историята на тоя народ.
                        Писна ми Малкото да минават от другия отбор, на тия с клинчетата е простено.. ама като ги возиш, храниш или упътваш са по-дружелюбни и от сводник.
                        Писна ми от сломени без-гръбначни, кисели компоти, папагали и върти-лопати.
                        Писна ми да имам права докато не ми ги отнемат, измислени герои в изтъркани пиеси.
                        Писна ми и от тия дето още ходат та гласуват.
                        Писна ми да се ядосвам и за глупости.
                        Ай живи и здрави!
                        Е кво ти е писнало!!
                        За всичко си виновен ти!
                        Особенно за последните цунамита и земетресения съм сигурен че в основата на всичко стой някой с джипка мотор или атв.
                        Сега на всичкото отгоре дето ще ни гонят горските,ами и онези с педалите ще ни предават!
                        Абе Педалска работа.

                        Коментар


                        • От: Забраняват офроуда в планините

                          Ами тъй е на който му се въртят педали е със закона, кой не ще извън него, а бе и колЕло да не си. Барем по един клин да си земем за камуфлаж. А на мотора ако му турим педали у коя категория спадам?
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • От: Забраняват офроуда в планините

                            Гледам тая вечер - награждаването в Трявна с министър! Дали някой се сети да му спомене нещо по въпроса?
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар


                            • От: Забраняват офроуда в планините

                              Или не чета където трябва,или не чета каквото трябва.Прочетох и Закона и Правилника за прилагане на закона за горите.Никъде не намерих и намек за забрана касаеща ни нас.Имам абонамент в Юридическата енциклопедия,демек нормативите са актуални.Някой знаещ ако може да ми помогне с обяснение?

                              Коментар


                              • От: Забраняват офроуда в планините

                                Обикновенно се публикува след датата когато влиза в сила, та затова може да не си го намерил все още.
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X