Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли са истинските автомобили?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

    За таблото може да се поспори,разграждащи кабели на мотора ги има всеки бенц до 95та, другото не е вярно,а за справка или шофьори на УБО или синовете им ако говорим за новички от ония години,ако говорим за стари ммммм съвсем невярно твърдение.
    Това мотор не троши и проблеми със скоростите няма в какъв да е режим.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Колко хора знаят немски, а от тия скрийншотове дори не могат да копират текст, за да ползват гугъл-преводачката.
      Fahrwerk, Lenkung - шаси, ходова част, управление
      Motor, Umwelt - мотор, околна среда
      Karosserie, Rahmen, Innenraum - каросерия, рама, купе
      Bremsanlage - спирачна система
      Elektrik, Elektronik, Licht - Електрическа с-ма, Електроника, Светлини вкл. окабеляване

      Коментар


      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        то вече запазени Голф 2-ки и на малко км. ги настигат по цени
        иначе мога да добавя и Corolla.
        Подкрепям - те това се е утепало за българския пенслер. https://bg.autodata24.com/toyota/corolla/corolla-wagon-e11/20-d-72-hp/details
        Грозно, ама чук от всякъде, а за място за щайги и дамаджани да не говорим!

        Коментар


        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Възможно е. Но все по-трудно се намират, все пак са до началото на 90-те. До средата на 90-те вероятно може да се подберат и други. Аз лично съм избрал друго за баща ми, че и няколко години минаха от тогава и не съм се разочаровал. Но за това, след мненията на другите.
          Цецо, това че пенсионерите са ни бедни, не означава, че карат истински автомобили. Иначе на поставените условия, една Дачия логан се вписва идеално, освен "недостатъка" че се произведат в 21 век, а условието е за 20 век. А ако може да си я купи нова най-добре.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            ...иначе за 124-ка не може да мисли "и да я поддържа сам с пенсия около 400-500лв.",.......
            Модела 124 е много евтин за подръжка! С едно условие, да е читав! Под читав разбирам състояние като на един, който имам под ръка - изминати км. по километраж 330 хил. и без да е изгнил.
            И понеже съм дизелджия, дизел 3.0, или 2.5. Бензиновите не ги разбирам много, нямам и опит, и нямам мнение.
            Конкретно - по ДВГ и силово предаване нищо не се подържа, освен смяна на масла и филтри. Включително и автомата е безпроблемен.
            Кормилната система иска само смяна на накрайници. Окачването иска само шарнири. Задните амове само на комбито са изключение - в смисъл скъпи са, ако се стихне до смяна .....
            На тоя, за който говоря, за 4-5 г. са сменени 2 накрайника, 2 шарнира, стартер от морга за 50 лв. (някой беше качил стартер за бензинов ДВГ, освен това и китайски! И тая гад палеше без проблеми 2-3г. с тоя стартер!) Зареждане на климатик.
            Толкоз за сега. По натам в годините (само да е живот и здраве) и в километрите какво ще се чупи нямам идея, но засега няма никакви признаци за сериозни ремонти!
            Забравих да кажа - цените са от порядък 10 лв. за накрайник и 20 лв. за шарнир.
            И понеже го жала, в периода на големите студове и снегове (около месец и половина) му бях свалил акумулатора.....
            Та след месец и половина му върнах акумулатора и му показах ключа, и се взриви без да мисли. Отделно си спомням, че една зима спокойно се качи на Пампорово сред най големите студове и снегове ..... приятели с далеч по съвременни автомобили се бяха запасили с истински вериги, течни вериги, ...... един буксува пред мен ..... на сутринта на - 17 половината коли на паркинга не палеха, тая гад ни вериги иска, запали се едно е лято, че и ток дава наред по паркинга .....
            Последно редактирано от Аndro 160; 27-02-17, 10:16.

            Коментар


            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              ...Модела 124...
              И аз такива впечатления имах , ама се оказа ( пак лично впечатление) че същата работа и с Ц-класа , 2.5 турбодизел , 96-ти набор. Последния туч преди ерата на елктронните глезотии. И климатика си му работи и бега много ! Че и сравнително икономичен като за 150 коня.

              Изобщо , квото и да си говорим , работата се се върти около Мерцедес и останалите .

              ПС. ... а па нищо му и конкретно на бензиновия - Ц200 Компресор , 98-ми. Хем газифициран . До тука ( на незнайни километри) : смяна на 2 бобини и 2 спирачни диска . И бега още повече от дизелака.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Цецо, това че пенсионерите са ни бедни, не означава, че карат истински автомобили. Иначе на поставените условия, една Дачия логан се вписва идеално, освен "недостатъка" че се произведат в 21 век, а условието е за 20 век. А ако може да си я купи нова най-добре.
                Аз ползвах че са бедни, за да отсеем модели с евтина поддръжка.
                А Дачия-та от 21 век е нещо като Рено от 20-ти но произведено по-скоро, и няма нищо чудно че ще е качествена. Е, последното до някои модели и мотори.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ..... Ц-класа , 2.5 турбодизел , 96-ти набор. Последния туч преди ерата на елктронните глезотии. И климатика си му работи и бега много ! Че и сравнително икономичен като за 150 коня.
                  ......
                  Точно такава бях тръгнал да купувам, ама стана някаква цигания на финалния пазарлък и за малко се разтури работата ......
                  Сега тоя туч е малко тромав и лаком (кво да правиш, автомат), ама си има и своите предимства и не съжалявам, много

                  Коментар


                  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                    То на този принцип, Албанците са най-големите разбирачи на истински автомобили. Пък не са цъфнали и вързали.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tirana-street-scene-b.jpg
Прегледи:1
Размер:243.7 КБ
ID:5744344

                    А пък за е този съм сигурен, че са казвали за същото, когато 124 е била нова кола.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9f7bcb7437fe14f42d30bae672a410fc.jpg
Прегледи:1
Размер:543.3 КБ
ID:5744345
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                      Едната даже се продава, може да се обади някой желаещ
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Едната даже се продава, може да се обади някой желаещ
                        Нашето жаргонно "шитвам - шиткам - да шитна" оттам ли идва?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          То на този принцип, Албанците са най-големите разбирачи на истински автомобили. Пък не са цъфнали и вързали.....
                          Албанците и др. такива на мен специално не ми създават комплекси. А и там нещата се променят - наскоро един приятел ходи и специално го питах има ли много 124 - е, успокои ме, повечето вече били минали на следващия модел
                          Иначе, мен ме устройва тая кола, в смисъл сигурна ми е, няма комп, или датчик КВ да ми забрани да паля и да ме остави на пътя, ако ме разбираш!?
                          Знам си и слабостите и както се вижда не ги спестявам!
                          А цъфнал и вързал с каква кочина си не е определящо. Даже е по смешно високия стаус на колата да не отговаря на по ниския ти статус в живота, отколкото обратното!
                          Разбира се не визирам никой конкретно!

                          Коментар


                          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            А и там нещата се променят - наскоро един приятел ходи и специално го питах има ли много 124 - е, успокои ме, повечето вече били минали на следващия модел
                            Опа. Добре, че албанците не четат форума, та да не продават "истинските" мерцедеси.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            ...Даже е по смешно високия стаус на колата да не отговаря на по ниския ти статус в живота, отколкото обратното!
                            Е точно това става в Албания. Не ги карат, защото са много изгодни, а защото е манталитет.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Е точно това става в Албания. Не ги карат, защото са много изгодни, а защото е манталитет.
                              Точно това става и в Клета Майка.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                                То от някаква бройка( на глава население) нагоре, независимо по каква причина се случва, изгодността би трябвало да почне да нараства. Като с жигулата, ГолфО и там каквото по други места...
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X