Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мислят Стоянчо, ама не се цени тук. Цени се пеенето в хора. А отчаяните фенове кога ще поспрат да помислят

    Коментар


    • ВСС има 25 члена
      11 ги избира парламента
      3 ма са Главния и шефовете на ВКС и ВАС
      11 са избор от магистратските среди (6-а съдии, 4-ма прокурори и 1 следовател)

      какво ли му трябва на някой да лъже, че тук редови електорат имал някаква тежест
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        Ergo - кучето е заровено във Висшия съдебен съвет. Те евентуално имат поглед или поне би трябвало да знаят какво да гледат при кандидатите за такива постове. Според мен начинът, по който се формира ВСС, трябва да се преразгледа и преуреди, примерно по американски тертип - с по-широко участие на юридическата гилдия, не само магистрати-парламент-президент.
        Абе Гагич, я ми го нарисувай цветно, като за идиот. Значи имаме номинално разделение на властите. Ама парламента има квота във ВСС. Пък ВСС няма квота да избира депутати? Аз ли нещо не схващам?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • Danika
          Danika коментира
          Редактиране на коментар
          Научи се да четеш, Досев. Омразата ли те заслепява? Къде иде реч за прокурорите? Членовете на ВСС не са магистрати, дори тези от тях, които са били такива преди избора. Ако се върнат в органите на съдебната власт, пак стават магистрати. За тези пък от Конституционния съд да не говорим.

          P.S. С извинение към Кольо, опитах се да мина без списък за игнориране, докато съм в "Спама..", но активирането му си се налага. Иначе, от агресивното невежество на няколко юзъри ми се отщява да влизам тук.
          Последно редактирано от Danika; 06-10-21, 12:37. Причина: P.S.

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Отново буквоядене Д.Пр..
          Да, формално и по буквата на закона, не са магистрати, но за електората са, просто защото това е "правителството" управляващо магистратите.
          Но електората няма никаква възможност за корекция на действията на ВСС, а Вие внушавате: "като такива електората бил избрал"
          Не електората е написал, че да се лъже е благоприлично - и електората започва да лъже изненадващо
          пп
          тука никого не мразя - просто смятам че хора заради които плащаме глоби, не трябва да имат място в съдебната ни система. Не ли?
          Последно редактирано от DBRS; 06-10-21, 12:47.

        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          Не стига, че парламентът има квота в независимата съдебна власт, ами и избира изцяло основния орган на независимата изпълнителна власт.

      • Е, Даника, Даника. Що се връзваш
        Закон на търтей за образованието.

        Агресивността в налагане на мнение е право пропорционална на непознаването на темата.

        )))
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          агресивност да се потърси в тълковния речник налагане също
          След запознаването, моля да се анализира и определи поведението относно сгазеното момиче на пешеходна във Варна. Резултата мисля ще те изненада кого трябва да наречеш агресивен и налагащ.

        • Danika
          Danika коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си turtey, но лошите навици трябва да се преодоляват. Когато влизането във форума (само защото е с бутон в лентата на отметките) се превърне в лош навик, трябва да се вземат мерки

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Аз по всяко време мога да се откажа, за вас с търтея не знам...

      • Абе , дали има начин , вместо да се щипем тука , като млади невести , да направим нещо , за да се промени ситуацията ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Толкова много компетентни люде , а не може а се промени бързо ... .странно нещо е живота

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Има, естествено.
          Глас. На избори.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Абе все си мисля, че “глас”, след избори е по-важното

      • Само да припомня, че тук сме в спама. Сериозните коментари са в други теми.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Казваш истината в очите ,вода в мелницата ...

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Коле , твоя контакт , преди или след ваксинацията е бил ?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          На 20-22 ден след ваксинацията.
          Жеата( с положителен тест) ми се изкашля от една педя в лицето. Отделно дето още преди да разбере, че е заразена си контактувахме съвсем нормално. Всъщност почти не сме променяли начина си на живот, освен за ден-два-тя се изолира за да не зарази майка си, ама късно беше-след два дни и майка и се разкашля. И пак се върнахме към нормалните си отношения, че то няма смисъл...

      • Ваксините предпазват от заразяване, предпазват от разпространяване, предпазват и от умиране (и чрез незаразяването, и чрез неразпространяването). А чрез всичкото заедно ограничават еволюцията на вируса към следващи варианти и щамове.
        Но какво се оказвало било - всичкото това, не 100%. О-о боже, още малко и ще открием топлата вода...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • novatech
          novatech коментира
          Редактиране на коментар
          Имах предвид проблемите та davc , не твоите

        • TStanim
          TStanim коментира
          Редактиране на коментар
          Мда... Съжалявам. Прекалено много коментар на коментар и съм изпуснал нишката

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Дреме ми за проблема ти,решавай си го сам,утре да тръгна с памперс ако искаш а,да не се насереш?

      • Същите ваксини за няколко десетилетия не са успели да затрият по никакъв начин грипния вирус, пък вие се надявайте на чудеса, щом така ви харесва. И не е въпроса в това че не е 100%, а в това че е МНОГО далече от 100%. Защото ако беше поне 80, разговорът щеше да е безпредметен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Процентите са точно около осемдесетте за първите две и практически сто за последното.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Кое?

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Мхм, и твърдените ти се базира на какви точно данни? За първите 2 говоря. Унищожихме вируса във ваксинираните държави? И що така въпреки ваксините, в момента, в който паднат мерките, случаите тръгват нагоре? Днес от Дания и Норвегия, а в UK е така от 3 месеца.

          ...или просто така ти се ще? То и на мен де, ама не се получава.

      • PHP Код:


        КРАТКА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИЯ ПРОДУКТ КЪМ ЛИЦЕНЗ ЗА УПОТРЕБА No 0022
        -1539-04.04.2015

        1. НАИМЕНОВАНИЕ НА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИЯ ПРОДУКТ 
        АвиПро Гумборо Вак AviPro Gumbor


        2. КОЛИЧЕСТВЕН И КАЧЕСТВЕН СЪСТАВ

        Активна субстанция
        :

        1 доза съдържа най-малко 102 EID50IBD-вирусживщам Cu-1M.
        *
        EID 50 50ембрионална инфекциозна дозавирусният титър достатъчен да причини
        заразяване на 50
        %  ваксинирани с вируса.

        Помощни вещества:
        За пълен списък на помощните веществавиж т6.1.

        3. ФАРМАЦЕВТИЧНА ФОРМА Лиофилизирана ваксина за суспендиране.

        4. КЛИНИЧНИ ДАННИ
        ........................ 
        Това е примерна ваксина за... ЖИВОТНИ?! Има подробно описание с всичко необходимо и важно - там взаимодействие с други ХЕ... ветеринарномедицински продукти и две ВАЖНИ неща – Несъвместимости (с какво и кога не трябва да се използва) и номер на ЛИЦЕНЗ ЗА УПОТРЕБА.

        За сравнение ваксините (които и да са за момента) против COVID-19 с какъв лиценз са? Правилно – НИКАКЪВ или Emergency (Emergency Use Autorization) такъв и има единствено и само срок на годност.. който е проср.. аа продължен (все ги бъркам тези термини). При това никой не отговаря за проблем (и фатален също)... т.е. ако нещо се случи - жалко. Ако някой има специфични алергии (като мен) – пак жалко. Да не е имал.

        Така че не знаем за какво и как и при какви условия и дали ни пази тази или някоя друга въпросна така наречена (защото не отговаря на никакво нормално лицензиране) ваксина. Но това не е важно. Важното е бизнеса да върви.
        Последно редактирано от TStanim; 28-10-21, 16:37.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Щом не ви харесва живия и цветущ език-хубаво-трийте, нямам как да ви попреча.

          Но нали знаете-насила хубост...
          Ааа, забравих-тя наистина е плоска. Плоска е бе, заклевам се!!! Три пъти се заклевам.

          И Луна президент!

        • TStanim
          TStanim коментира
          Редактиране на коментар
          Не видях нещо да е изтривано. Автоматично прекалено много коментари автоматично се скриват (моите също са скрити) и се виждат чрез цъкването на съответното тикче за целта.
          А вместо този "жив език" можеше да се използват аргументи, но не пречи. Всеки според възможностите си...
          Последно редактирано от TStanim; 30-10-21, 20:13.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ми аз аргументи съм давал много пъти, но чугуна в главите пречи да се види смисъла.

          Както и да е, със здраве, не мисля да участвам повече в дискусиите.

      • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:9598F34B-4321-402C-99A0-BFCFBD71A547.jpeg Прегледи:0 Размер:55.7 КБ ID:6785130

        Защо с тия сандалки,няма ли нормален ботуш за тоя
        Прикачени файлове
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Снимката е кофти ама тоя дето се излежава ми прилича на един от двамата капитани.

        • TStanim
          TStanim коментира
          Редактиране на коментар
          https://tinyurl.com/2f5jybkm

          От FB профила е на "Eat Sleep Shoot Reload Repeat" и изрично пишат че не продават оръжия (не знам защо го уточняват но сигурно е имало защо). Интересно дали знаят че снимката им се е превърнала в мем?
          Последно редактирано от TStanim; 30-10-21, 22:10.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Ясене никой от нас не е,нямам сандали които да не ми предпазват палците,няма смисъл от камуфлажен цвят къси гащи,а тоя е и нисичък.

          Отделно ПК нямам, и съм назад доста в броя на Калашниците,тоя води с поне 4-5 броя……..на цеви го бия обаче,на пищови го отвявам,а на патрони и пълнители съм поне 15 обиколки пред него.

          Аз ако бях щях да си легна с каската,плейта и бойните гащи,да съм готов,че знае ли се.

      • Вече съжалявам, че отказах да съм модератор.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Дай да си измислим ден на модератора тогава. Празнува се при мене на двора - или вътре според сезона.

          От мене кебапчетата.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Да,нали,щото мене ме няма…..измисли седмица на Админа и почвай да черпиш

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Ми ела бе? Другия капитан дойде. Пихме с него бира.

      • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Вече съжалявам, че отказах да съм модератор.
        Това е временно състояние, ще ти мине!
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от TStanim Преглед на мнение
          PHP Код:


          КРАТКА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИЯ ПРОДУКТ КЪМ ЛИЦЕНЗ ЗА УПОТРЕБА No 0022
          -1539-04.04.2015

          1. НАИМЕНОВАНИЕ НА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИЯ ПРОДУКТ 
          АвиПро Гумборо Вак AviPro Gumbor


          2. КОЛИЧЕСТВЕН И КАЧЕСТВЕН СЪСТАВ

          Активна субстанция
          :

          1 доза съдържа най-малко 102 EID50IBD-вирусживщам Cu-1M.
          *
          EID 50 50ембрионална инфекциозна дозавирусният титър достатъчен да причини
          заразяване на 50
          ваксинирани с вируса.

          Помощни вещества:
          За пълен списък на помощните веществавиж т6.1.

          3. ФАРМАЦЕВТИЧНА ФОРМА Лиофилизирана ваксина за суспендиране.

          4. КЛИНИЧНИ ДАННИ
          ........................ 
          Това е примерна ваксина за... ЖИВОТНИ?! Има подробно описание с всичко необходимо и важно - там взаимодействие с други ХЕ... ветеринарномедицински продукти и две ВАЖНИ неща – Несъвместимости (с какво и кога не трябва да се използва) и номер на ЛИЦЕНЗ ЗА УПОТРЕБА.

          За сравнение ваксините (които и да са за момента) против COVID-19 с какъв лиценз са? Правилно – НИКАКЪВ или Emergency (Emergency Use Autorization) такъв и има единствено и само срок на годност.. който е проср.. аа продължен (все ги бъркам тези термини). При това никой не отговаря за проблем (и фатален също)... т.е. ако нещо се случи - жалко. Ако някой има специфични алергии (като мен) – пак жалко. Да не е имал.

          Така че не знаем за какво и как и при какви условия и дали ни пази тази или някоя друга въпросна така наречена (защото не отговаря на никакво нормално лицензиране) ваксина. Но това не е важно. Важното е бизнеса да върви.
          Ти уби коня с лопата бе!! Най-малко слагаш един вид пръчка (ма по-верно е греда) в колелото на прогреса!

          Ше видиш ти небето на "карета" или банан, ако го напишеш на друго място.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            Написаното е толкова показателно и ясно.

            Дори аспирин (на който не му става кой знае какво след срока на годност) изхвърлям. Разлика във възпитанието вероятно (защото никой не обиждам с жив или не толкова жив език) и обучението - учил съм че лекарствата имат разрешения/лиценз и срок на годност и извън тях това не са лекарства и всеки който използва/препоръчва (за предписва да не говорим) такива, си носи отговорността и тя плавно преминава и в юридическа такава при последното.

            Но както виждаме има все повече изключения законни напоследък и изобщо защо са ни тези разрешения, лицензи и отговорности и срокове на годност? Само спират прогреса и както вие написахте, правят земята плоска по-горе и т.нт. ако правилно съм разбрал? Не можах да схвана връзката. Явно от невежество - какво да се прави...
            Последно редактирано от TStanim; 30-10-21, 21:23.

          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Прокуратурата била сезирана, да видим сега ще дръпне ли баце

          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            Прокуратурата вече се отказа от делото срещу председателката на Българския фармацевтичен съюз Асена Сербезова Стоименова и се съгласи със съда, че в интервютата си пред медиите тя е изразила мнение. Така че този филм не го ли гледахме вече или ще е римейк?
            Но все ми се струва че няма да ровят много в тази посока, че кой знае какво може да се открие и може материал и за цял сериал да се получи и.. не се знае в коя страна.
            Последно редактирано от TStanim; 31-10-21, 11:42.

        • Прави сте момчета, съвсем прави сте (ама аз не загрявам, че всъщност разказвате вицове...).
          Ето още един в този дух (бе той си е направо същия).

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение

          То да беше само за времето😉

          Аз няма да сменям летните със зимни гуми!
          Защо ли? Ето защо:

          Първо, ние изобщо не знаем от какво са направени тия зимни гуми. Никой не издава от какви съставки са замесени!
          Големите компании постоянно изкарват нови модели, което означава, че са ни лъгали, че старите са добри за нас. Освен това ги правят много бързо и очевидно без да имат време да ги изпитат на сняг, защото всички виждаме как зареждат гумаджийниците още през лятото.

          Аз съм изкарал много зими с летни гуми и съм жив и здрав. Боксувал съм няколко пъти в снега, но съм бил бдителен и съм отбягвал големите преспи, в които много пъти съм виждал да засядат хора, които са се предоверили на зимните си гуми.
          Никога не съм катастрофирал с летни гуми през зимата!
          А почти всички катастрофи през зимата са предизвикани от шофьори със зимни гуми.

          Ти нали си със зимни гуми, защо се притесняваш, че аз съм с летни?

          И преди имаше много жертви по пътищата, зимните гуми не ги намаляват, а напротив. Дават излишно самочувствие и карат хората да поемат рискове, които често водят до тежки пътнотранспортни произшествия.

          Няма нито едно доказателство, че катастрофа е предизвикана от това, че зимата шофирате с летни гуми. Ако автомобилът ви е в изправност, няма никакво значение, че сте с летни гуми в снега. Всичко е въпрос на умения, ако ги нямате, никаква гума не може да ви спаси.

          Нарочно ни карат да слагаме зимни гуми, за да купуваме още един чифт и да облагодетелстваме индустрията за производство на гуми.

          Напоследък в гумите слагат чипове, които издават налягането им на специален дисплей, данните от който въобще не се знае къде отиват и за какво се ползват.

          Гумите замърсяват природата. Ако често ги сменяте, ще я замърсявате още по-често.

          Любопитен факт без връзка с темата: "Гумени глави" е варненска рап група, от която са се появили Мишо Шамара и г-н 100 кила, които в началото нямали много участия и имали една кола, но една пролет зимните гуми останали в Килата и така се скарали с Шамара, че сега са смъртни врагове.

          Бил Гейтс има гигантска фабрика за зимни гуми в пустинята Невада, но никъде няма да прочетете за това, защото той плаща на журналисти, които имат задача да го описват само и единствено като хахав програмист.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            Интересно... Всеки, казваш... А защо тогава има пет на кръст? Мафия в бизнеса?
            А да ти минава през ума че все нещо е минало одобрение и все нещо не просто плацебо прахче за много пари? Щото тука може всякак, ма някъде правото си е работещо и боли после.

          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            А пък сам да си формулираш теза и сам да си я бориш е метод от демагогията (от примитивната такава).

          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            Истинско одобрение има само след нормално лицензиране като всяка противогрипна ваксина и там лекарствено средство произволно. За толкова време и при толкова хвърлени ресурси, можеха да се лицензират нормално...или частично ако имаше такова желание... включително и политическо. В нашият случай EMA (European Medicines Agency) много грубо и опростено казано поръчва, определя, проверява (възлага проучвания и ги... одобрява като резултати) и тя удължава сроковете... как беше цитата.. в превод „след разглеждане“... Това е... край на обясненията! „ОДОБРЕНО!“ Може би се намират в Лакония? После следва полит. решение от... които трябва. Не мога да го опростя повече за да е достатъчно ясно за някои за разбиране, какво означава Emergency лиценз
            Ако това ви стига като проверка - добре – успех, но на мен не стига, а и не стига примерно за някакъв си жалък процент със специфични алергии примерно... Но на кой му пука – те са малък процент – ще изпокапят малко, но какво толкова?

            И изобщо прочетете малко разни неща и на други езици (а не само схващания от телевизора) – така не ми е интересно – само въпроси които смятате че са реторични, а те са леко нелепи и как беше - примитивни... така дипломатично казано. Има огромна информация – само търсете и четете (уви не и на български език). Никой нищо не крие, нито пък има защо да се крие кое и как се случва в тази област.
            Последно редактирано от TStanim; 02-11-21, 21:04.

        • Астра Зенека инкасира камара критики, конспиративни понякога и съвсем безпристрастни друг път. Тъст ми на 90 и тъщата на 80 са с нея и за сега са живи и здрави. Доколкото може да са здрави хора на такава възраст.
          Конския ми доктор, дето се грижи за здравето на кучето на жена ми, беше от първите ваксинирани в едно съседно село. Впрочем град вече от няколко години. С него си бъбрим често, като ми каза че се е убол, питах не избързва ли. Не, отговори ми, ние това сме го учили, това работим, това е работещото решение. Вярно при животни, ма друго няма.
          А с какво?
          Пфайзер! Аз повече от тридесет години работя с техни медикаменти и издънки няма, сериозни са, каквото пише - това се случва.
          А не е ли рано, питам аз като неграмотник, за ваксини?
          Бюрократично погледнато е рано. Ма тези хора това работят и го правят професионално. Щом въобще са предложили нещо, то това не е от вчера и не е изстрел в тъмното. Щом и са получили одобрение, значи има сериозно основание.

          Коментар


          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            И аз (и цялото семейство) съм Астра, просто, когато се ваксинирахме за "простосмъртни" друго нямаше.

          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            Какво одобрение? В момента който поръчва, той го одобрява. И основания сериозни има – и то много. И финансови и политически... Но не вярвам основанието дали е добре за хората да е изобщо в ТОП 10 на въпросните, но сигурно и него го има някъде на дъното.

            Всеки сам си решава за себе си, според нивото на знанията си и разбиранията си и за един е важно бързо, бързо бързо че по телевизията дават как умират, а за други като мен е рано, особено за тестови ваксини (а какви са други без лиценз?), без адекватна (практически никаква) информация за несъвместимости и поемане на всякаква отговорност за резултата им, че дори излишни след прекарване на въпросния „велик и ужасен" КОВИД-19 дето вторият път почти не разбрах че го карам, че беше практически безсимптомно (много такива случаи има). Но вашите и моят случай не са правило.

            И в това няма абсолютно нищо лошо, че всеки сам си решава. Лошото е когато на сила - със заповед всички да са под ножа, без значение алергични ли са, не са ли и изобщо трябва ли да се ваксинират.... Защото това виждаш ли за някой щяло да бъде много хубаво и ще реши всичките проблеми (финансово сигурно имат в предвид ) Това вече е леко нагло, меко казано. Но насила никога нищо не е ставало, но кой политик се учи?
            Последно редактирано от TStanim; 02-11-21, 22:12.

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X