Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като почнете да ги развявате тези числа...
    Също като едни реклами дето казват колко милиона молекули имало от препарата в продукта който трябва да купим.
    Или като капацитета на батериите на телефоните-4000 милиамперчаса.
    Звучи страхотнооооо, юруш на телефоните.
    А ако кажат 4 амперчаса-ми то нищо бе, на една малолитражка бензинка акумулатора е 44...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Кви числа, ти ги почна числата, че нищо не е... А сметката е много по-проста - това прави пикове на ден, по-големи от тези на най-тежкия обикновен грип, с тая разлика, че грипа ги достига при много по-голямо разпространение, и никакви мерки срещу разпространението(освен ваксини, но те не са толкова масови, и пак се разпространява много повече от това сега). Да хвърлят топа 5600 човека в един ден, дори и от една и съща болест, но в 5 хиляди болници по целия свят, е едно... когато обаче са в 500 болници е съвсем друго, а със сигурност и между тях разпределението не е равномерно, та има и такива с над 10 починали на ден. И това всеки ден и се увеличават... и въпреки мерките.
      Ама у нас бройките били малко...па казва ли ти нЕкой колко са всъщност, и дали не са такива сега, заради луд късмет?! Преди да дойде тоя вирус, в цялата страна беше обявена грипна ваканция за учениците. После, Боко като стар пожарникар, би яко тревога и почна веднага да плаши народа, щото му дишаха във врата за разни други далавери и политически гафове, и с нетърпение чакаше коронката да отвлече вниманието. Мерките наистина бяха най-ранни и най-строги, дори и сега са по-строги от в Германия(Да, и не е само за добро, малко даже и прекаляват, и правят глупости, вместо да контролират баш рисковите). Отделно, всички сме с БЦЖ-ваксини, което също ще се окаже май някакъв плюс.
      И ти сега искаш да захвърлим тия чисто случайни преимущества, защото жертвите били много малко...може би точно заради това стечение на обстоятелствата?!
      С малко късмет, можем да минем и наистина много тънко, но точно тогава умни глави ще опяват най-много, че всичко е било излишно. Обаче това предварително няма как да се знае, а и резултатите в световен мащаб ще са срещу такива твърдения.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Цецкин, както винаги пишеш много точно, с добри аргументи, с последователна логика, кеф е на човек да те чете.
      Може би е така, много достоверно звучи.
      Но-епидемия, случва се да умират хора накуп, не е сефте, нито ще е последно.

      И все пак си мисля,ч е това е световна психоза. Имайки предвид процентите...
      За тази суртин новозаразените са май 12 ли, 20 ли... То голяма новина, голямо нещо, всички медии го съобщават. И вчера беше така, и онзи ден, и утре ще е.
      20 човека, бе, 20. От 7 000 000. Бахти новината. Разбираш ли-новина! Все едно който се е заразил-със сигурност ще умре до няколко дни. Но и така да е-пак не е повод за паника и хистерия.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Да, паниката е вредна, но също толкова вредно е и неглижирането на проблема. Новините около заразата няма как да не са на първо място, все пак тя е причината за мерките касаещи всички ни. Ако го няма това внимание, едните хора ще се панират още повече, а другите ще омаловажат нещата още повече, а вече се разбрахме, че и двете крайности са вредни. Живота си продължава, и с нормално възприемане на мерките, няма кой знае каква драма. Да, икономическите последствия са кофти, ама няма друг начин, това е положението. На много хора ще им е и добър урок...
      И да, мерките и по-скоро прилагането им, не е каквото би трябвало да бъде...Не като строгост, а като умно и точно прилагане, за баш рисковите случаи. Макар че и това е относително трудно с използвания сега ресурс.
      Това е положението, описах го на Боса с подходящ пример от неговия бранш:
      Идва буря в океана, всеки се готви както може, без да знае колко точно ще е силна бурята. В тоя смисъл, нашата държава е една от дребните лодки, но пък се подготви най-бързо, може да извади и малко късмет... Покрай нас големи и сигурни кораби (държави), страдат доста по-тежко от бурята, и още не са достигнали пика... Това въпреки всички мерки... А при нас късмета и мерките за сега дават много добри резултати, но това причина ли е да премахнем всички мерки, да отворим всички люкове на малкия ни кораб, все едно че сме в съвсем спокойни води, макар и бурята около нас далеч да не е достигнала още връхната си точка?! И това ще стане, но просто за сега е рано, и малките поражения по нашия кораб да сега, не са причина за глупаво преждевременно отпускане на мерките да сигурност.

  • Според мен, най- големият проблем в момента е, че вездесъщото- Мамка му, отивам на терминал 2 и се спасявам- не работи в тази ситуация.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Заъова пък " Мамка му отивам гората , балкана, на село и т.н." работи

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      На който му се работи на полето има вероятност и да стане .

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ми ето-аз си работя на полето, и всеки ден си ходя на село, и вечер се връщам да си спя в града.
      Само спирам на блокадата за две приказки с полицая, и толкоз.
      Преди спях на село, в къщата на тъщата, ама тя е в рисковата възраст, та си викам хайде на не я притеснявам жената... Но ако се въведат по-яки мерки0-да не може да се излиза от града-през гората, през полето, и на село, та докато отменят положението. Не мога да си изоставя земеделието баш в най-активния сезон.

  • Всички ше Омрем
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Не вярвам за вички.
      Поне не и за мен

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      То е ясно ,сега въпроса е като Ам-гъл ,или самостоятелно .

  • Честит рожден ден, Тропчо! Наздраве! (Специалната тема не работи, та затова! )
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Сега отивам, да я нагледам тая тема, защо не работи и ще я оправим. Благодаря ти Божич и наздраве!

  • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Честит рожден ден, Тропчо! Наздраве! (Специалната тема не работи, та затова! )
    Работи бе, дори рАботи! Щом и аз я намерих преди малко...
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Той Божко нещо е скаран с новия софт на форума.
      Честито и от мен Обущаров.

    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Охоо, обръщате се на фамилия, така ли? Един вид, фамилиарничите си с мен, така ли? Благодаря, Кольо. То-о-о-о и аз едвам намерих темата, добре че тукашни другари ме информираха, че имало такава.

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Честит рожден ден и от мен ! Темата и днес и сега за моя компютър не работи .

  • Пробвах пореден път и пак същото. Оказва се, че не съм единствен скаран, ами никой не ти казва защо. И сега какво? Да зема да се пиша обиден?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Сервантес се е страрал да не използва една и съща дума два пъти на една страница, ти за две изречения се притесняваш...
      Като се знам аз какви ги творя понякога, мале мале...

    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо... като за обикновен цървул, за пореден път ме изумяваш! Наздраве, пич!

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ама чакай ся... Да не мислиш, че това съм го открил сам, четейки ранните му произведения?
      Четох го някъде, преди много, много години в една далечна, далеч... Опа, отплеснах се...
      Та това за Сервантес го четох някъде прди години(много, много), и все се чудя как е възможно да имаш толкова богат речник и да можеш да се изразяваш толкова ясно и точно спазвайки това правило. И като при това си написал един многостраничен роман, който и до сега се води шедьовър в световната(а не само испанската) литературна класика

  • Ами сега?! Как се пише коментар на коментар?
    А така как е? Една дума в едно изречение!!!!!!!!!!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Ужас!!! Отивам да си редактирам постовете в бара... Или пък да кажа, че съм бил пиян?
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • Спамите ми темата, ама днес ви е разрешено. Наздраве! Още веднъж благодаря на всички ви, че ви има.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Я!
          е зло да те пропусне.

          Жив и здрав да си ​​

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Закъснял и недогледал, но все пак:
            Жив и здрав да си !

            Коментар


            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря и наздраве!

          • И-и-и-и, най- последната инструкция от Щаба. Който бъде намерен вкъщи през почивните дни, без да има снимков материал и/или писмени свидетелства на очевидци, че е бил на разходка в планината и/или паркове и градинки, ще бъде глобен 300 лв.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Това трябва да бъде във вицовете.


          • BENZBOSS коментира
            Днес, 19:19
            Като в Армията - грешна заповед не се изпълнява .........от там само това май ми остана

            Босе, това за стадиона на ЦСКА ли става дума, или за някоя друга "Армия"?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Къде от двете места си ходил?

            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              И на двете места съм бил, че и на Арена "Армеец" съм бил. Ама, на едното място, такова понятие като "грешна заповед" няма. Самото допускане, че може да съществува такова понятие, обезсмисля цялата концепция.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Грешно го дефинирате.
              Не е "грешна" заповед, а заповед противоречаща на устава.
              Или нещо подобно беше де, нямам претенции за тпчност/ Обаче си имаше такава точка.

          • Живи и здрави.

            Коментар


            • Да ти се връща!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X