Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вчера почина още един колега и приятел. Завчера погребаха една съседка. Определено тази вълна е доста по-тежка.
    И въпреки всичко, от самото начало на тази истерия не мога да си дам отговор на един въпрос:

    Защо починалите са в запечатани ковчези и не разрешават на близки и приятели да присъстват на погребението?

    Това е цитат:

    "Вирусът може да се разпространява от устата или носа на заразен човек чрез малки течни частици,
    когато същият кашля, киха, говори, пее или диша. Тези частици варират от по-големи дихателни капчици до по-малки аерозоли."





    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      В неделя бях на опело на починал от Ковид - ковчегът беше само с поставен (и леко разместен) капак. То от 30 г. (когато погребваха баща ми) не съм виждал закован / завинтен капак на ковчег в България, камо ли запечатан ? Слагат капака отгоре, той, разбира се, се измества, докато спускат ковчега в гроба... Е, поне няма опасност от ситуацията в американските хоръри, дето героят се събужда в закован ковчег и не може да излезне

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      На всички погребения на починали от ковид, на които съм бил (трябва да станаха десетина) няма "прощаване" - онова там, дето го (починалият) целуват, попипват, а бабите се сополивят и направо го прегръщат. Ковчегът е затворен, но не закован, още по-малко пък цинков и запечатан.

  • Много се отклонихме от оная тема за 47-мото НС, та заповядай тук.
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
    Ти гаче само из форумЪт се рекламираш, та не знаеш колко евтини всъщност са радио-рекламите ? Много си беше готина рекламката, децата ми много я харесваха като я чуеха в колата.
    Освен ако е източвана фирмата чрез надути сметки за радио-реклама... Щото радиото не е ТВ (10 000 лв. на секунда ) Радио-рекламите особено по онова време рядко надхвърляха 500 лв. на излъчване. Ето ти пример: https://www.piero97.com/wp-content/u...01.02.2021.pdf И за сравнение: https://www.btv.bg/reklama/ceni/
    А ти, гаче не знайш, че най- хлъзгави са разходите и приходите от ноу-хау, интелектуални продукти, маркетинг, мърчъндайзинг и т.н.
    П.П. По форума реклами не съм пускал. Имах картбланш, не се възползвах. Знаеш ли защо?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Рекламата в случая е ясна. Вървеше по "малко слушани радиа", демек неизлъчващи чалга и по този случай със скромна рекламна тарифа.

    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Пак се правиш, че не си разбрал и ме провокираш. Няма да ти кажа, пък. Сам се досещай как става.

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Ето го сигнала https://frognews.bg/files/dokumenti-josi.pdf Фирмата общо взето е източена с теглене на кредит/и с фалшифицирания подпис на съдружника Жоро от съдружтнища Симо (Жо-Си)

  • Съфорумнико trav, признавам си, че чат-пат ме сърбят пръстите да ти отговоря нещо, но не го правя. Леко ме притеснява мистериозното изчезване на едни форумни спецове и моменталното нахлуване на абсолютно същите, но под друго име. Природата не търпи празно и всяка дупка в екосистемата се запълва от друг... това ми е ясно. Въпреки всичко, предпочитам да си се джанкам с търтей, давц... дори с Гагич (Чавдар и Ясен, естествено, само ги подкрепям, за да не ме изхвърлят като мръсно коте) вместо да споря с новопоявил се фантом.
    Т-а-а-а-а-а, я си кажи кой от предишните зевзеци се прероди в теб?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Danika
      Danika коментира
      Редактиране на коментар
      Този преди много време беше Rabin, после доста време беше ivan_terziev. Беше и разни други мрънкащи неща, но за кратко.

    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Даника, добре де, като му личи от пет километра, за чий му е да се прави на друг? Рестарт на играта след Гейм Овър, пускаш ново жетонче и юруш? Опит за реабилитация, след като тотално си се омазал? Форумна стратегия- винаги да има по един клоун в цирка, иначе е скучно?

    • Danika
      Danika коментира
      Редактиране на коментар
      Той не напуска форума доброволно, а го банват тотално. Неизменно се връща с друг ник, като предположението ми е, че го прави поради липса на социализцаия в реалността. Не мисля, че такова нещо някой може да го търпи на живо. Защо го търпи форумът, не знам.

  • Ма той е на повече от година!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Е, аз бавно загрявам.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Ма такава продуктивност явно е добре дошла, пък и има доста закачки.


  • сто коментира
    Вчера, 19:37



    125мм е с над 10 000 в минута, пиковата скорост на бензиновите я мерят май на метър в секунда и не е малка

    • #1021.3

      Тропчо коментира
      Вчера, 19:50


      Сто, аз само се надявам да се ползва с голям шлайф (230 мм) понеже там поне захватът и спусъкът са подобни на резачката. Иначе, да! Малките шлайфове са с по- високи обороти. По периферията на нов диск и 115 мм, и 230 мм дават нещо около 11 м/сек. Когато бях дистрибутор на Блек енд Декер ми се бяха набили подобни числа в главата за повечето им машинки, ама минаха 30 години оттогава. Тук се опитвам да предупредя колегата принципно. Щото, за дваесе лева ще реши, че "ко му плащаш" и ще пробва (нищо че е питал) а после, сцепената глава или изкълчената китка няма кой да му ги оправи. Наздраве!
    Мамка му, наистина ми се е набило 11 м/сек. периферна скорост при шлайфовете. Ама като смятам (Диаметър, Пи, Обороти...) нещо не ми се получава. Да не са я давали по каталозите при изпилен диск?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Това не беше ли в темата за резачки?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Да, де. Ама, моите терзания- защо периферната скорост на диск за шлайф (по документи 11 м/сек.) не ми се връзва с елементарни зависимости- не са за там.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Тази тема е специална.

    • Периферната скорост на ъглошлайфа е по-скоро 80м/сек.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Това не беше ли в темата за резачки?
        0,230 x 3,14 x 6000 / 60 би трябвало да даде 72 м/сек. за големия шлайф.
        0,125 ж 3,14 х 11000 / 60 и то е там някъде- 72.
        Да, по принцип, при нов диск периферната скорост трябва да е една и съща и при двата шлайфа. По спецификация я дават "up to 11 m/s". Това при натоварване или при почти изпилен диск? Как го смятат?
        А това с четирисесантиметров ... даже не ми се смята. Нито ми се мисли как се удържа, нито искам да съм на мястото на конусните зъбчатки.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Максимално допустимата периферна скорост на дисковете за флекс е 80м/с. При това положение, максималните допустими обороти (отдавна всички машини работят на тях) са 12 000, 10 000 и 6600, съответно за 115мм, 125мм и 230мм.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря! Ще поровя малко, откъде ми се е набило 11 м/сек. Дали не беше от един супердупершлайф на БД, дето изключваше сам, ако при работа оборотите му паднат под една критична стойност?

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Нямаше ли още един размер между 125 и 230 ?

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            180мм

        • Сега, като разнищихме периферната на дисковете, давайте и за същата на моторните триони по определение. Че по спомен е поне по две на шлифалките на празен ход.

          Коментар


          • Явно, нещо съм се объркал. Съгласих се, че ъглошлайфът развива периферна скорост 80 м/с. при нов диск и без натоварване.
            Сто, линейната скорост на веригата можеш много лесно да я засечеш. Закачаш задвижващия вал към жилото на оборотомера на Москвича, смяташ зъбите на предавките, после по формулата "Пи х Д...." на задвижващото колело и готово. Да четеш спецификации си е чиста загуба на време.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              Мигар имаш жив масквич че да го направя?

            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              Още ми се води един Масквич. 21412, дадох го на един циганин преди 15 години без прехвърляне и още му плащам данъка. Иначе, нямам.

          • Само 21412 имаше оборотомер, ама няма да стигне за дърворезачката. Оборотите на всички са различни, но при някои са къде 12 000об/мин.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • На 21412 не е на жило
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На 21412 не е на жило
                То на нищо не съм виждал с жило. Обикновено взема импулс от запалването. На резачките оборотите се мерят с оптичен.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Чета темите за Украйна. Гледам да не пиша много там, че току виж съм отнесъл някой задвратник. Ама, тук ще си позволя малък коментар.
                  Правят ми впечатление поляризираните мнения. Толкоз черно - бяло май не съм чел и по темите "Какъв жип да си купя?". Широко разпространено е твърдението, че колкото по- навътре в дадена материя си задълбал, толкова по- рядко си позволяваш категорични и едностранни съждения. Имаше и едни скоропоговорки от рода "умният се съмнява, глупакът настоява".
                  Емоционалната страна на нещата е ясна, пряката заплаха за нормалния ни живот- също, но наистина ли си даваме сметка как се стигна до това безумие? Кой забърка взривоопасната смес, преди драсването на клечката? Или ни е по- лесно да си ги разделим добрио цар, лошио цар, нещастната шаврантия и т.н. щото инак, мисленето в 50 нюанса сиво ни иде много сложно?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Тропчо
                    Тропчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сто. Някои хора смятат, че самото слизане от дървото е огромна грешка в планетарен смисъл. За откриването на огъня и чувството за превъзходство над останалия свят, да не говорим- справка с Грета Тунберг. Светата инквизиция, Кръстоносните походи, Конквистадорите... Октомврийската революция, ако щеш, са само следствия. И не, не питах за Окромврийската революция.

                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Алтернативна история - ако нямаше война, нито отцепени части от Украйна, и тя се беше присъединила към НАТО и ЕС(макар и не задължително в двете)?!
                    Дали вътрешнополитически биха били много спокойни олигарсите и самодържеца в Русия, ако народа им почнеше все повече да вижда разликите в стандарта на живот, дори и с Украйна(след няколко години в ЕС)?! Ще е доста очевидно, колко пречи олигархията, истерията с въоръжаването, и цялата им политика, на нормалните хора да живеят по-добре.
                    А сега има враг, има хибридна война с разнородна пропаганда, промиват се мозъци... И хората не могат да видят, че всичкия цирк е за защитата на интересите на шепа хора, които по-ирония на съдбата пречат на вдигането на жизнения стандарт на останалите.

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тропчо
                    Старши участник
                    | ТО || +ПЛ || ТП |
                    Регистриран: 2008 Публикации: 4418
                    #1500
                    Днес, 19:0
                    Емоционалната страна на нещата е ясна, пряката заплаха за нормалния ни живот- също, но наистина ли си даваме сметка как се стигна до това безумие? Кой забърка взривоопасната смес, преди драсването на клечката?

                    Друга теза освен ,,руснаците го забъркаха" е световно забранена, ти искаш тук да се коментира

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X