Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да не цапаме другата тема...

    11111Не мога да разбера, защо се изненадвате от липсата на интерес. Какви работодатели сте вие, като липсва кариерно развитие в обявите ви? Ти ми кажи след колко месеца ще имам бюро, служебен телефон, служебен автомобил, пълни осигуровки и т.н. тогава гледай. Имало някаква работа, дето трябвало да се свърши... аз такава работа не търся.

    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция












    4 - 6
    6 коментари
    • #395.4

      veskov коментира
      Днес, 18:15


      Пунктуалността е от двете страни, за това е търся предлагам.
      пп пълни осигуровки има ли още
    • #395.5

      Тропчо коментира
      Днес, 18:36


      Ванка, тук се предполага, че всеки застава с името си зад обявата си. Предполага се, че не сме напълно непознати хора. Предполага се, че евентуална твоя некоректност може да лъсне веднага тук и да те злепостави пред другите. Нормално е обявите да са такива.
    • #395.6

      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Днес, 20:32


      И аз мисля като теб , но виждаш че в живота има и други хора
      Аз лично съм препредавал обявите от тука на мои познати , точно , заради предположенията които ти изтъкваш . Силно се надявам и двете страни да са си полезни един , на друг .
    • artefekt
      Старши участник











      | +ПЛ |
      • Регистриран: 2010
      • Публикации: 2401



    #396
    Днес, 20:02



    11111
    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Не мога да разбера, защо се изненадвате от липсата на интерес. Какви работодатели сте вие, като липсва кариерно развитие в обявите ви? Ти ми кажи след колко месеца ще имам бюро, служебен телефон, служебен автомобил, пълни осигуровки и т.н. тогава гледай. Имало някаква работа, дето трябвало да се свърши... аз такава работа не търся.



    За теб мога да направя и специално предложение....само кажи че търсиш ново предизвикателство













    1 коментар
    • #396.1

      Тропчо коментира
      Днес, 20:13


      Благодаря, бате! Само трябва да се откажа от сегашното си предизвикателство. Ако знаеш колко съм си мечтал някой да ми казва какво да направя, а не аз да казвам на другите какво да правят... Ама, ти знаеш де.
    • Ясен
      Супер Модератор











      | news |
      | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
      | Модератор |
      • Регистриран: 2007
      • Публикации: 49596



    #397
    Днес, 20:23



    11111
    Първоначално публикуван от Тропчо
    при известен интерес, да пратиш едно ЛС с конкретни въпроси



    Ти би ли купил домати от сергия, които нямат табелка с цена? Разбира се, че можеш да питаш.

    Аз не бих - и децата си уча така.

    Владиката Петар ги предупреди невакцинираните: Тие се потенцијални самоубијци, за нив нема место во рајот












    3 коментари
    • #397.1

      mishomishev коментира
      Днес, 21:18


      Ясене не си прав да знаеш!
      Мога да изтъкна 5 причини защо не трябва да има табелка с цена на доматите!
      Често пъти липсата на цена е предпоставка за по добра оферта от ясно написаната цена!
      На практика ти сам си ограничаваш избора - и приемаш чуждия избор (този с цената)
    • #397.2

      Тропчо коментира
      Днес, 21:23


      Разликата между еднократен акт (покупка на домати от пазара) и създаването на отношения (работник- работодател) е ясна. Аз наблягам на това, че щом присъстваш в този форум, ти си част от едно съобщество. Хубаво- лошо, ти си част от него. Би трябвало да имаш малко повече доверие на колите, които се продават тук, в сравнение с тези, паркирани на Горубляне. Би трябвало да си отговорен за обявите, обещанията и критиките си. Би трябвало да си помагаме един на друг, а не да се прецакваме. Би трябвало, като дам обява тук, на отсрещният да му е ясно, че не искам да го прееба, а искам да си помогнем взаимно.
      Иначе, не виждам смисъл в тази тема. Има достатъчно сайтове за работа, има бюро по труда, социални програми и т.н.
    • #397.3

      cnc82 коментира
      Днес, 21:26


      Тропчо + 1 за коментара !
    • Кольо
      Старши участник











      | Организатор |
      | ОС || +ПЛ || ДВиП |
      • Регистриран: 2007
      • Публикации: 14885



    #398
    Днес, 20:44



    11111Сегашната липса на работна ръка, както и изцяло на читави хора е пряко следствие на водената 20 години политика на само крадене и държане на икономиката на дъното. От там-ниски заплати, а покрай свободата хората видяха как може да се живее, ако си малко кадърен, и доста такива се изнесоха към по-богатия свят.ю

    Тогава работодателите доволно потриваша ръце-зер има изобилие от работна ръка, все кадърни и можещи хора, като те са готови да работят на цената на два хляба на ден.
    Но както се знае-всичко в природата е в баланс, та на тогавашното охолство на ръботна ръка сега му отговаря пълна липса на такава.
    Ще мине време, нравите и заплатите ще се поизравнят, и тук ще стане както навсякъде, ама не се знае точно кога.

    Има ли желание-има и начин!


    • kameno karp
      Старши участник











      | +ПЛ |
      • Регистриран: 2010
      • Публикации: 2292



    #399
    Днес, 21:03



    11111Не си съвсем прав Кольо. По-скоро почти всички работодатели си търсят роби(хора дето да им работят за почти без пари). Да, ама на хората почва да им писва да са роби!

    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.












    1 коментар
    • #399.1

      Кольо коментира
      Днес, 21:24


      Абе не е баш така.
      Ти, ако извикаш някой да ти пренесе някакъв багаж(съвсем произволен пример), и тоя ти иска 20 лева, що не му дадеш 100?
      Всеки гледа да мине колкото може по-тънко, възможно най-тънкото. Така е било откак свят светува, така ще бъде и докато го има.
      А готовността да се работи като роб е следствие от липсата на друга работа. Тя пък е следствие от водената политика, по-скоро от неводенето на никаква политика през тези години.
      А щом има кой да работи за робска заплата-има ли луд да му дава повече?
      И така-според търсенето и предлагането.
    • cnc82
      Старши участник











      | +ПЛ |
      • Регистриран: 2017
      • Публикации: 2963



    #400
    Днес, 21:23



    11111В момента и много добри заплати да се дават - качествени кадри йок !

    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !


    • сто
      Старши участник











      | +ПЛ |
      • Регистриран: 2008
      • Публикации: 4460



    #401
    Днес, 21:26



    11111Странно ми е как има работа, пък няма кой да я свърши. Аз непрекъснато върша такава на колеги/конкуренция и давам такава на колеги/конкуренция. А клиента даже не разбира.













    2 - 4
    4 коментари
    • #401.2

      Кольо коментира
      Днес, 21:35


      Аз пък от цяло село не мога да намеря някой който да иска(отделно е и да може) да кара ЗиЛ...
      Та се налага да си жъна сам, после изпразвам в камиона, карам си го, връщам се на нивата, и така цял ден, понякога и два...
    • #401.3

      сто коментира
      Днес, 21:39


      Ми не, проблема е че ти не си наясно кой може да я свърши.
      Тази, която аз върша за колеги (те повечето са или бивши мои служители, или работили по един или друг начин с мен) си върви почти безпроблемно. Другата, дето аз съм възложител, пак така, ма определено ми струва малко повече енергия
    • #401.4

      cnc82 коментира
      Днес, 21:41


      Може и да си прав....Не съм аз шефа и не командвам парада . Просто като си говоря с началника , такива впечатления имам .
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Emilppp
      Emilppp коментира
      Редактиране на коментар
      Добре, че я прочетох в другата тема....

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Добре,че ми работи мишката та се сваля бързо

      Чакай мераклии да ти го прочетат това

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      ............. :-))))))))
      Последно редактирано от IvanIvanovi; 23-09-21, 04:04.

  • Аз пък едно не разбирам , как има много работа , не стига работната ръка , ама нямало пари за заплати ?!?
    Колко според вас( тези които осигурявате работни места и определяте заплащането ) трябва да е минималната заплата ?

    Имам един познат, дава заплати на 100-а човека . Преди няколко години ми се оплака, че му бягали работниците и голям проблем …. Питах го , ти имаш две деца , колко пари ти трябват на месец ? Мислиш ли , че на твоите работници не им трябват пари за същото ? Той се замисли, плесна се по челото и ми благодари , като каза ,че до се га не е гледал така на нещата . Не е лош човек и в никакъв случай не е експлоататор . Главата му пуши и често не вижда елементарни неща . В момента няма напускащи а само желаещи да работят при него .
    Даже се старае да коригира заплатите с коефициента на инфлацията .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Много е просто. Има работа, която за да донесе приход/пари е нужно да се извърши качествено и в срок. Сега ти ми кажи, колко работници познаваш, които правят разлика между реално изработено и обикновенно присъствие....не рядко и не напълно в работното време.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Доста такива хора познавам и почти всички вече работят за себе си , точно защото знаят какво реално изработват и колко струва и не са съгласни да ги цакат с топла бира.

      Да ти върна паса Колко "началници" познаваш , които държат да не си почиваш , вместо това , дали си свършил работата ?

    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Можеш да работиш за себе си и като наемен работник.
      За паса....не е към мен. При нас текучество няма. Хората които работят при мен са от минимум 10-15г. А най-старият е с мен от 93г.

  • Бе аз вероятно не съм средностатистическия работодател, ма има две-три неща, дето ме вадят от равновесие

    Ако сме си казали че почваме в осем, да ми идваш в осем и три ме нерви. Аз съм на линия в седем и половина, примерно, и в осем и три мразя да си измислям причини за пред клиенти защо няма други.
    Другото, дето мразя, е да има нещо за свършване за след два-пет дена и да ми го мотат до последно. Ми свърши го първо, пък после прави каквото щеш!
    Или да си държиш на нормалното време за почивка по обед, пък да ти трябва свободно през регламентираното работно да си свършиш нещо. Няма лошо, ма компромиси е редно да се правят и от двете страни.
    И въпреки всичко - мога да подскачам, да викам, да се пенявя, ма няма да се разделя с някой само заради това. Нито пък ще получи по-малко от договореното.
    Сега - "Колко?" е нещо съвсем друго. винаги има къде да изкараш повече. Ако можеш. Никого не съм спрял, на повечето съм помогнал да го направят. И с повечето работя и до сега.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      глобите са съвсем истински инструмент за описаните случаи и лекуват успешно , например закъсненията..... не е важно да са големи - няколко левчета са достатъчни, бг ситизена разбира само от бъркане в джоба или от бой, от приказки и викане не се трогва.

  • Бе ще стигнем ние европейския, само дето те отдавна си прибраха свестните турци, сега ни водят и с новите мераклии. Нашите фараони са лабави и почнат ли да се прибират
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • Мойте пет стинки по темата, без претенции за изчерпателност или истина последна инстанция.

      Последните 7-8 години, при наемане на нов колега, ми отнема поне месец-два да им втълпя, че хич не ме интересува къде и кога ходят. Ако щат да лочат бира на плажа от 12 на обед до ранни зори. Поради което и в служебните коли нямаме ГПС-и, за разлика от повечето конкуренти. Всеки от тях е абсолютно свободен да разполага с времето си така както прецени. Това което ме интересува е какво има на мегдан, като теглиме чертата.

      Е малко упростявам, поставил съм и известни качествени цели, освен количествените, но това не променя общата картина.

      Е да, от друга страна работното време е малко общо понятие, случва се да им звъня и в почивен ден и след 18:00. Гледам да не прекалявам, но понякога се налага.

      От трета страна - парите не винаги са решаващ фактор. Хората все повече започват да ценят фактори като коректност от страна на работодателя, добра обстановка в колектива, гъвкаво работно време и тн. Иначе казано - все по малко хора се навиват да работят или да си сменят работата за 200-300 лева отгоре ако знаят че бъдещия им работодател е гъз, или отношенията в колектива са на ниво змиярник.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • Аз мисля ,че изнасянето на националния капитал и природни богатства има огромен принос за сегашната ситуация на пазара на труда и не само Мисля и за разликата между нас и работещите в западните страни ?
        Моите наблюдения са ,че те са много дисциплинирани ,но не работят като количество повече отколкото тук .Обаче организационно нещата така са подредени ,че работника има малка вероятност да сгреши ,или кръшка .

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Изнасяне на национален КАКВО?

          Природните богатства си ги работим приблизително както всяка друга страна.

      • Абе всеки си говори за нещата от неговата куличка
        Със сигурност положението не е черно-бяло , въпроса е цветните да се намерят
        Аз като цяло съм на мнение, че българите са ,мързеливи и търсят “далаверата” , без значение, дали са работници или работодатели .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Не може да се обобщава.
          Има много мързели и калпазани, на които главната им цел в живота е да не се напънат или изпотят, но има и достатъчно много от другия вид-умни и работливи, или само едно от двете, но и то е достатъчно.
          Инициативни и мераклии за развитие също има, но тях няма да ги срещнеш на интервю за работа. Може де, ама те обикновено са от другата страна-предлагат работата. И за радост-никак не са малко.

          Според мен просперитета на запада е именно заради начина на мислене на хората там-масово се търси начин как да се свърши работа, по-инициативни са, докато тук се гледа как да се вземат повече пари, по възможност с по-малко напрягане. А малките усилия водят до малки резултати.
          Последно редактирано от Кольо; 24-09-21, 07:12.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Коле съгласен съм с теб . Моето обобщение не е за 100% а за повечето , че искат повече цифричка на заплатата без да се напрягат , а то богатството не е цифричката , ама не го разбирата. Свободно време , колектив ... мног онеща са, ама като се опитваш да тарикатееш , само за цифричката няма как да го разбереш.
          Факт е че има много читави индивиди, но за съжаление не са мнозинството.

      • Малко антропология.
        Българина е работлив но не е трудолюбив. Може да работи залудо но не си цени труда.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Любовта към труда се разжда , когато правиш нещо което искаш и харесваш , а не когато работиш нещо заради заплата.
          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 24-09-21, 10:44.

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          А баш.

        • Krelion
          Krelion коментира
          Редактиране на коментар
          Българина иска да работи,но няма желание.

      • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Малко антропология.
        Българина е работлив но не е трудолюбив. Може да работи залудо но не си цени труда.
        Никола коментира
        Днес, 09:26
        Двете думи са синоними.
        turtey коментира
        Днес, 10:04
        Ц, не са.
        ​​​​​​​Съвременни термини като "работохолик" как се съотнасят към горните ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Работа е само когато очакваш от нея пари или каквото там. Труд е всяко усилие или просто движение, без значени за какво.
          В този смисъл и аз съм мързелив и неработлив. Ма само до колкото мога да си позволя. Пък то е почти никак, даже често обратното ( в смисъл - налага се активно да я търся работата, че да има какво да ям).

          пп Впрочем и аз не си ценя труда. Щото е безценен и не се измерва с нищо. Не го и продавам, само за мен си се трудя.
          Последно редактирано от сто; 24-09-21, 09:48.

          Коментар


          • Накратко българина работи по принуда защото иска да е добре материално а не поради някаква вътрешна любов към труда

            ПП специално за Амадеус това отношение с корейците сме едно към едно
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Накратко българина работи по принуда защото иска да е добре материално а не поради някаква вътрешна любов към труда
              Твърде смело обобщение. "Преди Девети" може да е било така. Комунистите постигнаха две неща:
              1. В идеологически план - че трябва да се трепеш безплатно, защото това е "трудолюбие" - висша ценност на социалистическото общество: бригади, всеотдаен труд до припадък в името на рОдината и светлото комунистическо бъдеще, парите нямат значение, те ще изчезнат и так далее;
              2. В икономически план: беше скъсана всякаква връзка между труд и заплащане - "категории труд" (и още ги има), щатни таблици, "разрЕди", "знатни тъкачки / доячки / заслужили строЙтели / народни артисти" и т.п.
              3. В практически план: нарОдо се научѝ, че да краднеш "от общото" е много по-лесно и изгодно от бачкането и видé, че от много работа най-много да се изгърбиш или направо гътнеш, но не и да забогатееш / успееш в живота.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Не мисля , че проблема е ограничен до "соц" обществото . Имам приятели , които се прибраха след повече от 10 години по чужбините , дори и зад голямата локва. Навсякъде системата е създадена , мнозинството да се трепе за богатството на шепа "богопомазани" , а е толкова просто и може да има всичко за всички , без да се напъваш да притежаваш някакви вещи , но егоизъм и лакомия ще затрият човешкия род

              • artefekt
                artefekt коментира
                Редактиране на коментар
                +1...коги си прав, прав си.

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Ванка, ти си комунист бате...

                Идеята на богатството е да кара всеки който не е мързелив и е поне ма;лко инициативен да се стреми да стане по-богат.
                Понеже тази дума се превърна в много мръсна през комунизма-сега много хора се срамуват да кажат, че искат са богати.
                А аз не се срамувам, и си го казвам.
                Надали ще го постигна, но поне се опитвам с всички сили.
                Айде с 80-90% от тях

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Днес, 11:38
              .... Навсякъде системата е създадена , мнозинството да се трепе за богатството на шепа "богопомазани" , а е толкова просто и може да има всичко за всички , без да се напъваш да притежаваш някакви вещи , но егоизъм и лакомия ще затрият човешкия род
              И колко е просто? Нали знаеш "притчата" за професора и студентите? Приписват я на кой ли не, всъщност е разказана за първи път от някакъв "реакционен" пастор. Има я във форумЪт (за пръв път я прочетох тука).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Ами просто е ... Жак Фреско , знаеш ли го ? Има и един роман - Атлас изправи рамене ....
                Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 24-09-21, 11:14.

            • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              .... "притчата" за професора и студентите? Приписват я на кой ли не, всъщност е разказана за първи път от някакъв "реакционен" пастор. Има я във форумЪт (за пръв път я прочетох тука).
              Намерих я ! Цитирана от моя "политически приятел" Vlado_TS Да я припомним:

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts
              От: Комунизмът е пробван първо в САЩ


              Абе кво да отговаряме .

              Аз се извинявам предварително , че ще цитирам един пост на колегата Kozzzec от друга подобна тема ,но той обяснява цялата философия на т.нар. комунизъм .
              Извинявам се и затова ,че е малко дълго за аршина тук , но надявам се че има и хора , които не ги мързи да четат :


              "Това е една доста стара история за един професор по икономика, който заявил, че никога преди не е късал студент, но наскоро бил скъсал цял един клас. Тези студенти настоявали, че социализмът работи и ако бъде приложен никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат, ще има голямо равенство. Професорът казал: „Добре, ще направим един социалистически експеримент. Всички ще получат усреднени оценки – средно аритметично от сбора на всички ви, така че никой няма да бъде скъсан, но и никой няма да бъде отличник, точно като при социализъм -а! След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, а тези, които не учили били щастливи. Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко. На втория изпит всички получили четворки! Никой не бил щастлив, но социализма „работел“. След третия изпит всички получили тройки. Докато се провеждали изпитите, оценките никога повече не се покачили, защото караниците и обвиненията довели до омраза и никой не искал да учи заради другите. За тяхна изненада на следващия изпит всички били скъсани. Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото когато наградата е голяма и усилието за постигането ѝ е голямо, а когато правителството отнеме наградата никой няма да опита да я получи. Толкова е просто. Петте извода от този експеримент на тема социализъм:
              1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия – беден.
              2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
              3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
              4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
              5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията."
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Аз те разбирам, но това не е моята идея .
                Ти мислилш ли че парите са богаство ?

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Днес, 12:02
              Ами просто е ... Жак Фреско , знаеш ли го ? Има и един роман - Атлас изправи рамене ....
              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; Днес, 12:14.
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Днес, 12:18
              Аз те разбирам, но това не е моята идея .
              Ти мислилш ли че парите са богаство ?
              Каква ти е идеята? Нали било лесно, защо ме пращаш да чета романи?
              А парите = богатство в най-прекия смисъл на думата. В преносния смисъл богатство може да са децата, образованието, културата, жената, или напр. според Чочо Владовски "един прозорец и безброй звезди"
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Идеята ми е , че тази планета има достатъчно блага за всички на нея и ще за много . Не е нужно да се позлват даром , но не и нужно едни да ги позлват за сметка на усилията на други. Например не е нужно всеки да притежава автомобил, а може автомобилите да се ползват , без да ги притежаваш ..... дълго е за обяснение ... но .. като цяло , ако я няма лакомията и стремежа да притежаваш повече "неща" , ако всеки си произвежда продукта, който му доставя удоволстовие , ще се полуичат нещата , иначе само даоло вървим.

                Парите , според мен са иснтрумент, който за да работи , тоест да генерира богатство , трябва да са в оборот .

                Като обобщение , това за коет оговоря и далеч не съм го измислил аз , макар да съм стиганл до тази идея , че трябва да няма пари и човечеството да си промени доста сериозно мисленето , но няма ка как да стане от раз , освен чрез някакъв голям катаклизъм.

              • Пенчо
                Пенчо коментира
                Редактиране на коментар
                Ванка, Ванка.
                Туй дето си го мислиш, си една дървена утопия, та дрънка даже....
                Нали не вярваш, дето всички се раждаме еднакво умни и красиви?
                За работливи - да не питам.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X