Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от kingofjockeys Преглед на мнение
    Можете ли да ни кажете точната честота на канал 8, защото имаме само скенер?
    Намерихме честотата 8.ch.(446.09375 MHz).

    Чакаме пред кметството.


    Качиха се два военни камиона нагоре.

    Моля модератор да обедини постовете.

    Хората се събират на площада, а не пред кметството.

    0887 33 22 23 / 0896 820 632
    Последно редактирано от Димо; 04-07-12, 16:05.

    Коментар


    • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

      Снощи привечер, огънят беше в суха част от отдавна повалена гора.
      Затова гореше буйно, но с бял дим.
      Тръгвам, дано днес е по-успешен ден.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        Вчера като се качихме да снимаме , имаше няколко нови огнища , само при тях се виждаше пламък.



        Казах им на пожарникарите , че вятъра се опитва да насочи огъня към здравата гора , никой не взе мерки , днес видях , че вече гори гората над огнищата , огъня е стигнал в най-високата част която се вижда на снимката.
        От долната част на реката , пътя е много труден , моста с парапета е най-малкият проблем , след него е скална пътека осеяна с много паднали дървета. Проходима е само с мотор , но трябват поне двама за да си помагат. От там може да се носи единствено храна , вода , гориво за резачките , и някакви части.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Мога да тръгна към Бистрица за да возя хора, с Дискавъри съм, с лебедка. Имам станции, лопата и брадва.

          О887 две три 4 О 11
          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

          Искам България чиста!!!

          Коментар


          • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Благодарим на всички, които проявиха ентусиазъм. В момента повече доброволци не са необходими - горе са качени достатъчно хора с оборудване, като са минали и задължителен инструктаж от пожарната. Дори и да се качите горе ще ви върнат, защото фронтът, по който може да се атакува пожарът не е толкова голям, а повече хора дори биха затруднили операцията. Можете да следите хронологията на събитията от днес тук - http://offnews.offroad-bulgaria.com/...osha-den-treti или в ефира на OFFRoad Radio, където правим постоянни живи включвания с хора от форума от мястото на пожара.

            Коментар


            • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              0887 216 117 ,Веселин , това ми е телефона , ако и днес има нужда от мотор , близо съм до Бистрица.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Първоначално публикуван от Юлиан Христов Преглед на мнение
                ... В момента повече доброволци не са необходими - горе са качени достатъчно хора с оборудване, като са минали и задължителен инструктаж от пожарната. Дори и да се качите горе ще ви върнат, защото фронтът, по който може да се атакува пожарът не е толкова голям, а повече хора дори биха затруднили операцията....
                Обобщено: Хора и оборудване има предостатъчно, няма смисъл да ходите, днес (вторник).

                Такава информация даваха "представители" в "щаба" пред общината в 07:15... Не знам защо, подсъзнателно се сетих за онези песни, които пеят хулиганите футболни запалянковци: за фуражки и т.н...
                Оставете, не се хабете, не вършете нищо, нали така са свикнали.

                Коментар


                • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  Здравейте,
                  За мен интересен въпрос е, дали не може да се добавят и доброволци към нощните дежурства на пожарникарите. Ясно е, че няма да се гаси или да се предприемат съществени действие вечерта, но тази вечер лично наблюдавах пожара и определено мога да кажа, че се разрастна. Така и хората, които сме вързани през деня, ще можем по-активно да се включим, тъй като, като се иде следобяд там, помощта, която може да се окаже е наистина минимална... да не кажа, че се пречкаме на вече изморените хора.

                  Коментар


                  • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Извън София съм, мога да се включа от 17 ч. нататък, ако има нужда. Налично оборудване: джип и мотор от подписа, добри станции, GPS, дребен шанцов инструмент. 0888 две две четири 232, Борис.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                      Да ей сега се сетих ,че трябваше аз да ти звънна за резачката.......Общо взето нея ползвахме ,прибрана е в джипа на Ник Николов за утре .
                      Няма проблем, радвам че макар и коствено съм помогнал. Ползвайте я колкото е необходимо.
                      '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                      Коментар


                      • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Утре сутрин аз и още един човек ще сме в центъра на Бистрица сутринта, тръгване от кв. Изток в 05.00, ако някой има нужда от транспорт до Бистрица можем да качим 1 човек.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Първоначално публикуван от telefunkin Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          За мен интересен въпрос е, дали не може да се добавят и доброволци към нощните дежурства на пожарникарите. Ясно е, че няма да се гаси или да се предприемат съществени действие вечерта, но тази вечер лично наблюдавах пожара и определено мога да кажа, че се разрастна. Така и хората, които сме вързани през деня, ще можем по-активно да се включим, тъй като, като се иде следобяд там, помощта, която може да се окаже е наистина минимална... да не кажа, че се пречкаме на вече изморените хора.
                          И мен това ме интересува...
                          Сега имам изпити през деня, но вечерта мога да се включа?

                          Коментар


                          • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            Привет. След като се наспах сега сядам на компа и да дам малко иформация.Вчера 13 пожарникари и 28 доброволци се спуснахме от хижа Физкултурник до мястото на пожара. Обстановката таме е следната: Огромни дървета са паднали едно върху друго, като височината има достига до 2-3 метра като м/у тях са пораснали нови дървета и храси. С 5 резачки успяхме да минем 1 км за 2часа като през цялото време сме си правили път, там никой не е стъпвал от 2001 г. След 2 часа стигнахме до реката и направихме бент за да взимаме вода с помпи. Първоначалната идея да свалят оборудването ни с катъри отпадна поради непристъпноста на терена. Обадихмесе и поискахме с хеликоптер да ни донесе помпите и шланговете, но вятъра смени посоката си пушека застана над вира който направихме и пилота на въртолета каза , че не може да лети там. След което по дерето на река след 4 часа слязохме в Бистрица. Колегите от пожарната казаха , че поради честото слизана на зилове 131 в часта от под хижа Физкултурник до гората, понеже са камъни, камионите са извадили огромни камъни в следствие на което 4 ниви и един пикап на ловеч за закъсали на слизане след като са секачили един път.. Това може да е и от водачите на съответните мпс. В момента неподготвен водач сигурно не може да се качи вече за разлика от вчера. Днеска сме почивка и утре пак там. Месноста на пожара е единствено достъпна на група от хора със специални дрехи , резачки и гсм и много вода. Всички които бяха с неподходящи дрехи в нашта група дрехите им останаха по дърветата. Нямам инфо дали булдозера който се качи вечерта е успял да направи път, но утре ще разберем.
                            ЛАДА НИВА 1.7
                            Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                            Коментар


                            • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                              Колеги.
                              Готов съм да помогна с каквото мога.
                              Ако трябват хора за нощно дежурство съм на линия.
                              Подготвен съм.
                              СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ

                              Коментар


                              • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                                ... a тъкмо самолет ще долети (от Израел) та да поръси малко положението

                                И аз имам намерението утре да се кача към Бистрица, ако има място у hackman, ще пътувам с него, ако ли не - имам двама познати, които също се канят да ходят, та ако на някого му трябва кола, да ми пише ЛС, за да няма наводняване на форума!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X