Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Аз мисля да докарам 3 пожарогасителя с по 10л CO.
    Ръкавици, лопати, едно азбестово одеяло, стоманени въжета, кирки, шегели.
    Леле сега виждам, колко съм неподготвен. Имам трион в кашон - несглобен, неразработен.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #17
      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

      Ник, няма да мога утре толкова рано. Моля ако някой координира да пише тук, аз ще мога да се включа, ако има втора група от 9 часа на там. Просто трябва да знам само дали има нужда. Лебедка, колани, въжета и май най-важното резачка. Ще следя темата. Благодаря!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #18
        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Без да претендирам за изчерпателност препоръчвам всеки който има намерение да помага да разполага с:
        Нещо за дишане през него, маска или подобно. /Едва ли имате противогаз в гардероба/. В смисъл нещо по - практично от кърпа, ако се наложи повече време.. Може газирана вода. И трябва който ще ходи да е в добра физическа кондиция! - /За това съм на прозореца.../ Пазете се щот не е майтап, ако сте пеша, не оставайте сами и за 20 сек. Падналата гора е отдавна паднала, сигурно сега е много сухо...

        Коментар


        • #19
          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Онзи ден като бяхме горе си беше сухо и топло като в СФ. Дърветата лежат от години и са сухи, но не гнили, сигурно ще горят здраво, и са много. Вода в района има обилно но си носете за всеки случай.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            И така стана 24 часа.
            Разбираме се утре в 5.30 - 6 на централния площад в Бистрица.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Момчета за съжаление немога да бъда в директна помощ (нямам подходящ джип а и нямам никакъв шанс да се включа като пасажер от началото на акцията, защото имам неотложни ангажименти сутринта), но живея в Бистрица и мога да помогна с набавянето на 1бр бензинова резачка, лопати, кирки и някакви други подобни инструменти, ако смятате че ще бъдат от помощ моля да ме потърсите настоятелно на 088две/20две611 (Иво), ще ги донеса където е необходимо, единствената ми молба е да ги дам на някой от изявените участници тук за да съм спокоен че ще си ги получа обратно.

              Ето и малко информация която намерих из фейсбук (може да бъде от полза)

              Kristina Galeva може и да се стигне и през железница, през хижа Академик!!! почти целият път може да се мине с проходим джип и около 1 км пеша по равна пътека! през Бистрица е 2 часа пеша през грамадата-не е за предпочитане
              Хора, цял ден бях там. Положението наистина е трагично! Местността е покрита с изпопадали дървета от смърча преди години, някои от които са на метър и повече височина. На някои места единственият начин за придвижване е по тях, като внимаваш да не паднеш и да се пребиеш. В един момент се замислих, че има голяма опасност, ако вятърът се обърне да не можеш да се измъкнеш и да си изгориш там като факла!

              Освен това днес беше много труден достъпа - трябваше да се катерим по едни морени отново с риск за живота си. Сега през нощта твърдят, че ще пратят багери да разчистят пътя между Железница и хижа Академика, за да може сутринта да се качат доброволците с помощта на техника на ГЗ.
              Съвети: Носете си кърпа за носа и леки дрехи, които да покриват цялото тяло въпреки жегата- прохладни. По възможност строителни обувки със здрава подметка (мойта се беше поразтопила от долу). Носете си вода- като пиете първо си изплаквайте устата изплюйте и след това пийте, защото по вътрешната страна на устата се натрупват формалдехиди, които са отровни ако се погълнат ( и сажди и др вредни неща). И се пазете, защото здравето е безценно- падат по склона горящи въглени, покрай нас прелетя 1 метров камък. Винаги се движете в група и си носете GSM за връзка!
              Последно редактирано от Ясен; 02-07-12, 00:12. Причина: оформяне на цитатите
              '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

              Коментар


              • #22
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                От към Академика ще е подхода.Митето Желязков сега говори с полицаи и пожарникари в района.От Железница до Академика си е като Цариградско шосе

                Коментар


                • #23
                  От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  И аз ще се включа сутринта.

                  Лебедка, Джек, Брадва, Мачете, колани, въжета, котва, шегели и блокове.
                  One Planet, One Internet!
                  We Are All Connected!

                  Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    От към Академика ще е подхода.Митето Желязков сега говори с полицаи и пожарникари в района.От Железница до Академика си е като Цариградско шосе
                    Това добре но как ще подходим да теглим с лебедките. Другото гадно е че излезе вятър. На къде ли ще го подкара???
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Май няма да има нужда от всички "хитринки" До колкото разбрах вече имало много желаещи и трябва да се превозят максимално близо до мястото....А до "максимално близо" си е като магистрала за 4х4.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        ... Другото гадно е че излезе вятър. На къде ли ще го подкара???
                        Към стената го кара,което е добре.Опре ли в камъка огина шъ започне да гине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Аз ще мога да се включа малко по-късно
                          Надявам се да сте се справили до 10, но ако не сте - в кюпа съм
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            http://www.befsa.com/forum/showthrea...761#post117761 в тази тема има снимки къде точно е започнал.
                            Така като гледам е баш на падналите дървета от смерча, а до там с джип не може да се стигне, поне така мисля де. До Академика пътя е ок, по мои спомени там имаше един уаз 452 т.е пътя до хижата не е непроходим, но от там...
                            Дано тия Ми-та дето неска летяха да свършат работа утре.
                            Лопата - друг солдата!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                              Абе само аз ли имам балкон към Витоша? Двете долни точки зеха да светят по - слабо, тая отгоре, обаче гори жестоко... Набъбна и се увеличи, няколко пъти. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070738.jpg
Прегледи:2
Размер:37.7 КБ
ID:5387508

                              Коментар


                              • #30
                                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                                Upi,Разчисти си малко пощенската кутия моля.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X