Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Моля отново, тук да пишат само хора, които имат сериозна подготовка и екипировка за гасене на пожар в планината.

    От информацията на г-н Йончев стана ясно, че утре към 7 часа ще са необходими подготвени 4х4 машини и подготвени хора, пред кметството в Бистрица.

    По препоръка на Сашо ето какво трябва да имат като минимална екипировка доброволците от форума, които отиват да помагат:

    1. Здрави високи кожени обувки.
    2. Здрави дълги панталони (работни).
    3. Риза с дълги ръкави.
    4. Кърпа за глава и още една за лице.
    5. Вода за пиене 2-3 л.
    6. Нещо за ядене
    7. Челник (фенер)
    8. Зареден телефон
    9. Радиостанция, GPS, ако има
    10. Резачка, ако има + повече гориво
    11. Лопата
    12. Малка аптечка
    13. Работни ръкавици
    14. Защитни очила
    15. Каска
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #77
      Днес стана ясно, че няма да е лошо долу /в Бистрица/ да има някой, който да може да реагира, ако има нужда от нещо. Било автомобилна част или каквото и да е, което трбява да се донесе от някъде. Както стана ясно имаше подобен случай. Скъсано водно съединение, което при по-добра организация можеше да стигне много по-рано. Така че ако някой е свободен и не му се седи в къщи е добре дошъл и нека първо да се запише тук. Сутринта да бъде в Бистрица, нека се обозначи, за да е ясно защо е там и може да седи в колата и да пие кафе. Ако има нужда от нещо ще бъде информиран. Това ще е от голяма полза на колегите, които транспортират хора, храна, вода. Колкото по-бързо се реагира в такъв момент, толкова по-ефективна ще е нашата помощ.

      Използвам случая да благодаря за бързата намеса на Любо, както и на още няколко момчета, които реагираха мигновено след молбата ми за помощ.
      LZ1PER

      Коментар


      • #78
        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        Явно в София няма колеги с мотори , аз от сутринта съм там , дойдоха само две момчета от Бистрица. Качихме се да направим снимки на пожара , и да видим на къде се разпространява. Организацията на пожарната е нулева , единствено техника на форума е способна да се движи.







        Огъня тръгва на ляво към здравата гора. Имам още снимки , но не знам тука ли да ги пускам.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #79
          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Колеги, форумът ни още веднъж блесна по неподражаем начин като най-полезното гражданско общество, което може да съществува. Всички са възхитени от доброволците ни, като разбира се, е препоръчително на уморените от днешния ден да се отдадат на заслужена почивка. Ако обаче има сред нас хора, които смятат, че утре могат да заемат местата на днешните помощници в гасенето, съдействието им ще бъде изключително ценно - утре ще бъдат очаквани в кметството на с. Бистрица след 7 ч. сутринта.
          Благодарение на страхотния начин, по който форумът ни се представи, днес имаше и много включвания и участия на отделни представители по различните медии. Събрах някои от тях ТУК, а утре със сигурност ще има и още.
          Още веднъж ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ от всички - както от институции и високопоставени личности, така и от медиите и самите нас - обикновените хора и членовете на Форума.

          Коментар


          • #80
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5162.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5387661
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5163.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5387662
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5164.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5387663
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5165.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5387664
            Тези са от преди 30мин от към алеко.
            One Planet, One Internet!
            We Are All Connected!

            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

            Коментар


            • #81
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!













              Снимките съм ги правил с телефона , от пожарната искаха снимки , но нямаха фотоапарат. Пътя/пътеката/ от към Бистрица е труднопроходим , всичко е сухо като барут , ако се обърне вятъра , огъня ще тръгне към сухата маса.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #82
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Днес стана ясно, че няма да е лошо долу /в Бистрица/ да има някой, който да може да реагира, ако има нужда от нещо. Било автомобилна част или каквото и да е, което трбява да се донесе от някъде. Както стана ясно имаше подобен случай. Скъсано водно съединение, което при по-добра организация можеше да стигне много по-рано. Така че ако някой е свободен и не му се седи в къщи е добре дошъл и нека първо да се запише тук. Сутринта да бъде в Бистрица, нека се обозначи, за да е ясно защо е там и може да седи в колата и да пие кафе. Ако има нужда от нещо ще бъде информиран. Това ще е от голяма полза на колегите, които транспортират хора, храна, вода. Колкото по-бързо се реагира в такъв момент, толкова по-ефективна ще е нашата помощ.

                Използвам случая да благодаря за бързата намеса на Любо, както и на още няколко момчета, които реагираха мигновено след молбата ми за помощ.
                Аз не си стоя вкъщи,ама с тая жълта кола съм точно за транспорт на нещо до някъде!Какъв е проблема да се помотквам цял ден по Младостите,а в случай на нужда с телефона който ми е в подписа даваш сигнал и аз палим гуменките!Все пак засега все още няма по бойно такси(а е и 4х4) от мойто!Добре че не може да говори!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #83
                  От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  Докладвам: Джипа оправен и готов за утре. Пепи огромни благодарности, железен си!!!
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #84
                    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Утре и аз може би ще съм на линия. Маска, очила, кърпи, подходящо облекло, имам и една малка брадвичка, кажете да я взема ли, ще има ли нужда, защото не е лека и да я мъкна напразно... Освен това ще ми направи ли някой проблем, че нямам 18 години. Всъщност сме двама. И още един въпрос към колко да сме в Бистрица /след 7 е много общо/.
                    Търсят се 2 места, да кажем на Попа може да се чакаме.
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Цял ден съм в Младост с лека кола и куц крак, не е проблем да докарам нещо до Бистрица/Железница.
                      Телефона ми е в профила.
                      Това дето виждам от балкона не е хубаво. Много повече огньове от снощи - на око върват изток - североизток, бързо.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Прибрахме се най-сетне.
                        Като си помисля само, че ако бяхме по-опитни, ние, гражданска защита и пожарната - щяхме да сме потушили пожара !
                        Не успяхме. Доста ниско КПД.
                        Изгубихме доста време в стиковка, всеки с недостатъците си.
                        Реално започнахме работа около 13.30 часа. Можехме да го потушим.
                        Сега остава за утре. Отново в 5.30 започва работният ден.
                        Утре е решителната битка.
                        Има място за транспортиране на хора до платото над хижа Академика.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #87
                          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Хора, последно доброволците в 5:30 или в 7:00 да идваме на центъра на Бистрица?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            В 5.30 е оперативката, на която ще присъстват Владо и Серго.
                            Останалите след 7 часа. Кой когато може. Четете тук утре сутрин ще публикуваме задачи за деня.
                            Не се знае каква ще бъде обстановката на утро. Според това ще се мени и тактиката ни.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #89
                              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                              Както каза Ник оперативката утре ще е в 5,30 ч. На нея ще отида аз. Днешният опит показа, че до приключването на оперативката нищо не се случва. Хубаво е да се дойде около 7 - 7,15. Две телевизии искат да направят пряко включване с нас - ТВ7 в 7,30 ч и БНТ в 7,40. Помолиха и машини да снимат, явно много се кефят на джипките.
                              Преди малко приключи вечерната оперативка. Възможно е задачите до утре да се променят, но към този момент изглеждат следните:
                              Основната ни задача ще бъде да извозваме хора, храна, вода и техника по пътя Железница - Академика. Днес той не беше много добър, Късно вечерта тръгна булдозер с намерение да го оправя. Докъде ще стигне - не знам.
                              От границата на горския и алпийския пояс (горе-долу там, където днес се изчаквахме) започва стар, отдавна изоставен път в посока към пожара. 60 пожарникари с 30 резачки започват да го атакуват още тази нощ. Планира се ние да сме им основната свръзка.
                              От долната страна по реката още сега тръгнаха яки пожарникари да носят помпите на ръка от моста, който не успяхме да преминем (тесния мост с парапета). Тези помпи ще са резерва, ако се появи опасност огъня да прехвърли реката.
                              Огромни благодарности към момчетата с моторите. Така и не им разбрах имената, но те са героите на деня. Голям проблем беше недостатъчната информация, те успяха да я съберат минавайки много близо до огъня. Вероятно и утре ще правят това плюс бърза връзка с постовете от долната страна.
                              АТВ-та към момента има.
                              Днес нямахме късмет. Огънят ни изпревари с броени минути. Работата за деня беше да се изгради бараж на река във високата част, за да се сложат помпите. Малко преди да стане това, вятърът се обърна и обхвана трасето, от което трябваше да се атакува огъня.
                              Точно по това време бяха съобщенията в някои медии, че огънят е локализиран. Уви, не е така, даже се е разраснал.
                              Много съм уморен и не искам да подхващам тази тема, но няма как да не я спомена с 2 думи - наистина разчитат на нас и много трудно ще се оправят без помощта ни.
                              www.offnews.bg

                              Коментар


                              • #90
                                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                                На радиостанциите на кой канал да се търсим?
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X