Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от помощ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

    Днес, като предадох бележката за двамата кръводарители от Силистра и ги попитах дали са получили по факса бележката на кръводарителя от Варна, момче от форума. Извадиха ми една книга и там уж беше отбелязано, че трима човека са дарили за баща ми. В този момент едната от сестрите каза, че няма значение в кой център се дарява в страната, а другите я изгледаха малко странно... По мое мнение също не би трябвало да има проблем да се даде кръв в Русе, ако преди това се посочи, че се дарява за съответното лице с личните му данни и например, че лежи в болницата в Силистра,а данните му ги има в темата. И все пак в милата ни Родина всичко е възможно. Не съм сигурен дали ако отидете в Русе няма да ви върнат, но може да опитате.
    [COLOR=Red]„Сам да приемаш себе си като съдба, да не искаш нищо друго — в подобни състояния това е просто висш разум.“[/COLOR]

    Коментар


    • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

      Утре ще се разходя до болницата да проверя дали е възможно и ако е ще даря !
      След това ще отбележа успеха/неуспеха в темата
      Дано да стане ...
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

        Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
        Утре ще се разходя до болницата да проверя дали е възможно и ако е ще даря !
        След това ще отбележа успеха/неуспеха в темата
        Дано да стане ...
        Звънни да знам- ако не, да скокнем до Силистра.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Тъпо е, щот го познавам, ама не мога да отида до Варна.
          Аз съм болна и ми трябваше кръв....имам бележка за кръв, няма име но не я приемат дори във Варна.....защото нямало име и това ако не е прецедент. Толкова ли е трудно да се добави име и за коя болница е кръвта.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

            Преди малко се връщам от кръводарителския център в Русе и там положението е меко казано отчайващо!На входа ви посреща тумба цигани с предложение за евтина кръв на цена от 180 лв нагоре и накрая ви се изпречва сърдита мед. сестра която на въпроса за даряване на кръв за болен в Силистра за малко да изпадне в истерия.В общи линий излиза , че всеки кръвен център гледа свойте резерви и така наречените складове са разпределени на райони.Болницата в Силистра ползва "склада" на тази във Варна.Чакаме инфо дали утре да тръгваме за Силистра с Борко и се надявам да не закъснеем !
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

              Извода е да не влизаш в болница в днешно време... Парадоксите в тая държава нямат край!
              [COLOR=Red]„Сам да приемаш себе си като съдба, да не искаш нищо друго — в подобни състояния това е просто висш разум.“[/COLOR]

              Коментар


              • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                Аз съм болна и ми трябваше кръв....имам бележка за кръв, няма име но не я приемат дори във Варна.....защото нямало име и това ако не е прецедент. Толкова ли е трудно да се добави име и за коя болница е кръвта.
                Никакъв прецедент не е. Изобщо, искането за кръводаряване от близки и роднини на пациента е един от малкото начини да се попълват кръвните банки. Ако го няма, всеки може да се примоли на отдел ТРЗ в по-голямо предприятие и да набере 10-20 бележки, без да направи каквото трябва. Пак затова обикновено не искат определена кръвна група, все едно за повечето цели има технологично време за подготовка на кръвните препарати и то е от половин час до няколко дни. Затова от банката се взема каквото трябва за пациента, а се разчита общо всички дарители да са с такова разпределение по групи, каквото са и пациентите. Понякога не е така и затова тогава искат и дарители от конкретна група.

                Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                Преди малко се връщам от кръводарителския център в Русе и там положението е меко казано отчайващо!На входа ви посреща тумба цигани с предложение за евтина кръв на цена от 180 лв нагоре и накрая ви се изпречва сърдита мед. сестра която на въпроса за даряване на кръв за болен в Силистра за малко да изпадне в истерия.В общи линий излиза , че всеки кръвен център гледа свойте резерви и така наречените складове са разпределени на райони.Болницата в Силистра ползва "склада" на тази във Варна.Чакаме инфо дали утре да тръгваме за Силистра с Борко и се надявам да не закъснеем !
                Тумбата цигани на входа има съвсем ясен произход - недостатъчно дарители. От тумбата цигани и от някои други реалии на здравеопазването следва киселата медицинска сестра.

                Просто идете в Силистра - ей ги 60км, а на мене са ми 400 и затова разчитам на вас. И след 3-4 месеца идете да дарите и в Русе, за вреда и раздразнение на циганската кръвна мафия.

                Първоначално публикуван от vam1 Преглед на мнение
                Извода е да не влизаш в болница в днешно време... Парадоксите в тая държава нямат край!
                В никое време не е добре да влизаш в болница. Стягайте го тоя хаймана Антон да се оправя, че има да черпи до второ пришествие.

                Коментар


                • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                  Без бой си признавам , че след казармата или последните 10-тина години кръв не съм дарявал , затова и съм толкова учуден от цените с който ме застреляха на входа .Утре сутрин ще сме в Силистра с Борето и ще помогнем с каквото можем !
                  За кръводаряването в нашия западащ град , след чутото от познати мед. лица в болницата мнението ми е , че НЯМА да отида да даря кръв ако не е за познат .Не мога да съм на 100% сигорен в получената информация за да я споделя но за мен лично е достатъчна!
                  В общи линий аман от далавери
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                    Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                    За кръводаряването в нашия западащ град , след чутото от познати мед. лица в болницата мнението ми е , че НЯМА да отида да даря кръв ако не е за познат
                    Бърза проверка на информацията по сержантския метод - кой има полза от това сведение? Точно така.
                    Всичките далавери са на основа недостига на кръводарители, а тези, които правят далаверите правят всичко възможно да НЯМА кръводарители.

                    Коментар


                    • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                      Във Варна кръвният център работи от 8.00 до 13.00 и от 13.15 до 17.00ч. Трябва ми факс на болницата във Силистра, за да изпратя бележката за дарената кръв.
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                        Жени господ да те благослови!
                        Никакъв прецедент не е. Изобщо, искането за кръводаряване от близки и роднини на пациента е един от малкото начини да се попълват кръвните банки. Ако го няма, всеки може да се примоли на отдел ТРЗ в по-голямо предприятие и да набере 10-20 бележки, без да направи каквото трябва. Пак затова обикновено не искат определена кръвна група, все едно за повечето цели има технологично време за подготовка на кръвните препарати и то е от половин час до няколко дни. Затова от банката се взема каквото трябва за пациента, а се разчита общо всички дарители да са с такова разпределение по групи, каквото са и пациентите. Понякога не е така и затова тогава искат и дарители от конкретна група.
                        Това ТРЗ-то не ми е ясно.....но знам че от дарената за мен кръв остана едната бележка.....и аз с радост ще я предоставя на Антон.....знам че дори Антон да не я ползва, тази кръв няма да се попилее....сигурно ще послужи на друг нуждаещ се.....но сега именно Антон има нужда.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                          Бележките служат за отпуски и затова в големите предприятия си ги имат в изобилие.

                          А иначе - теоретично изискването за кръводаряване преди операция е на малко хлабава законова основа. Просто се прави, защото няма как.

                          Коментар


                          • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                            Открих телефоните и факса в нета. Бележката е изпратена. Бързо оздравяване на Антон!
                            Женя Вълчанова 0888272565

                            Коментар


                            • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                              Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                              Открих телефоните и факса в нета. Бележката е изпратена. Бързо оздравяване на Антон!
                              Женя, бъди жива и здрава! Благодаря ти от все сърце. Утре аз ще опитам също отново да даря, заедно с момчетата от Русе, защото първия път не бях спал и отпочинал и не ми позволиха, защото кръвното ми беше ниско...
                              [COLOR=Red]„Сам да приемаш себе си като съдба, да не искаш нищо друго — в подобни състояния това е просто висш разум.“[/COLOR]

                              Коментар


                              • От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                                Първоначално публикуван от vam1 Преглед на мнение
                                Днес, като предадох бележката за двамата кръводарители от Силистра и ги попитах дали са получили по факса бележката на кръводарителя от Варна, момче от форума. Извадиха ми една книга и там уж беше отбелязано, че трима човека са дарили за баща ми. В този момент едната от сестрите каза, че няма значение в кой център се дарява в страната, а другите я изгледаха малко странно... По мое мнение също не би трябвало да има проблем да се даде кръв в Русе, ако преди това се посочи, че се дарява за съответното лице с личните му данни и например, че лежи в болницата в Силистра,а данните му ги има в темата. И все пак в милата ни Родина всичко е възможно. Не съм сигурен дали ако отидете в Русе няма да ви върнат, но може да опитате.
                                Доста любезни бяха във Варна; когато ги попитах може ли да се прати бележката по служебен път се замислиха, все едно беше прецедент, след това казаха, че ще я пратят по факса. Изчаках да я пратят, лекарката лично отиде. Имаше си имена и всичко на бележката. Ако обаче има проблем, мога да я сканирам и да я пратя на когото трябва, запазих я.
                                П.С. Благодаря за "момчето", ще почерпя ;-)
                                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X