Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от помощ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

    Здравейте ,приятели!
    Най-после намирам малко време ,за да споделя с вас какво ни се наложи да преживеем.
    Вече ви писах ,че от края на октомври Антон|Мещера| има проблеми-Температура,проблеми с ляво ходило,бактерии в урината,болки в сърдечната област.Предвид положението, в което се намира ,непрекъснато обикаляхме при лекари –специалисти.Правихме какви ли не изследвания,какви ли не диагнози ми се наложи да чуя-подагра,вода в белите дробове,ревматизъм,неустановен артрит,задръстена с камъни жлъчка.И това повече от месец-личен лекар-лекуващ лекар-специалист-бърза помощ-Силистра-Дулово.Накрая ни препоръчаха скенер на стомашна аорта,разбира се в нашия град има скенер,но стомашна аорта не се гледа.Отново Силистра-пак телефони , съдействия, разкарване на виещия от болка Антон с количка от бърза помощ през скенер ,доплер (изследване на артерии и вени)и пак лекуващ лекар.Тук трябва да отбележа невероятното държане и подкрепа на д-р Славов-младши,лекар от спешна помощ Силистра,който по всякакъв начин се опитваше да ни помогне.Оказа се че отивайки за изследването-доплер в поликлиниката в Силистра ,което трябваше да направи д-р Славчев-хирург на третия етаж неможе да слезем ,защото на някоя санитарка и свършило работното време в 17.00 часа и тя решила да спре асансьора.Смятайте как се смъкнахме с количка по стълбите от третия етаж.И това изтърпяхме!Така в понеделник(19.11) от 14.00 до 20.00 часа разкарвахме болен с количка из студените коридори на поликлиника ,медицински център ,спешна помощ.
    Накрая с всички документи при д-р Костадинова-нефролог-шеф на болницата в Силистра за уточняване на диагнозата.Немога да се сърдя на тази докторка ,беше много внимателна ,обяснява , слуша ,гледа изследванията и ни даде направление за ревматолог –във Варна ,защото и в Силистра няма.Диагнозата бе” неустановен артрит”
    На другия ден -20.11.2012г.още в 7.30 пред кабинета на личния лекар за съдействие.Междувременно от стреса ,студовете,неволите и преживяванията започнах да се сривам психически и физически.Знаех ,че ако не положа грижи и за себе си няма да съм полезна и на съпруга си.Личният лекар ме предписа инжекции и антибиотици. Сестрата като ме видя в какво състояние съм реши да ми помогне. Свърза се с нейна приятелка и ми уредиха час за ревматолог-в четвъртък.Успокоих се ,но не за дълго…
    Прибрах се вкъщи ,вече си взех и болничен и реших да се обадя на докторката във Варна ,за да обясня за какво става дума.когато ме изслуша ,тя отсече – не сме за нея.
    Отново безисходица.Обаждам се на лекуващия лекар от „Света Марина”-д-р Пейчев.
    Той ме посъветна веднага да търся съдов хирург. Взех лаптопа , и започнах да търся ,да звъня ,обадих се на Марто,на КРАСИ ,на познати,на доктори.Всички ми записват час за след седмица.Антон се превива от болка.А аз трябва да съм силна и да взема решение.
    Уредих кола,шофьор и тръгване за Варна!
    Антон едва дочака сутринта ,превивайки се от болки в дясната подбедрица.В 8.30 часа благополучно пристигнахме в Спешна помощ в Света Марина във Варна.Там ни посрещна сърдита докторка ,която имала тежко дежурство.След като изслушахме пледоария за несъвършенствата в здравната ни система ни пое млад доктор,внимателен и учтив.Веднага назначи консулт със съдов хирург и след направения консулт ни качиха в съдова хирургия за спешна операция.Направиха и консулт с доц.Панайотов и д-р Панайотова,които провериха оперираната сърдечна аорта. След тяхното мнение в 13.30 го оперираха. На мен ми казаха какво трябва да купя и да чакам. Към 15.30 ме вкараха при него. Той бе много уплашен ,блед ,треперещ от студ и още не чувстващ крака си.Не е бил под пълна упойка ,заради заболяването му а анестезиран от кръста на долу.Вдигна температура 38.7.Спряха да му преливат кръв ,докато спадне температурата.Попитах доктор Тодоров ,какво са му правили и той каза –тромбектомия-имал е запушени артерии.
    В четвъртък много болки отново-казаха ,че е нормално.Антон неможеше да става ,вече нямаше температура ,малко се поуспокои.
    В петък трябваше да ни раздвижват.оказа се , че има много спешни случаи и нас ще ни изписват.Пак стрес и паника какво ще правя като се върна вкъщи ,при нашите „специалисти”.Изписаха ни рецепта , указания за превръзки,контролни прегледи и това е!Обадих се да дойдат да ни вземат. Дадоха ни количка ,за да го закараме до колата и в Дулово.На ръце и вкъщи.
    В събота опит за пристъпване !Малко надежда , че вече пристъпваме и отново болки…………Този път зъб ,поду се ,изтръпна му горната челюст.Очакваше ни още една безсънна нощ.Течни аналгини , темпалгини ,беналгини и какво ли още не….болки ,болки .
    Днес –неделя отидох при зъболекар ,който живее наблизо,изписа ми антибиотик ,аолин и ми даде телефон на зъболекар в Силистра, защото трябва хирург да го извади,разбира се като спадне отока. Сега е малко по-спокоен , дано се оправи по-бързо.Утре ще правим изследване за да се направи схемата на синтрома-лекарството за разреждане на кръвта.

    Това е ,приятели,за сега ! Смятах че трябва да споделя с вас ,защото вие сте хората , които ни оказахте подкрепа в най-трудните за семейството ни моменти.
    Благодаря на Марто,на Краси и Ванката ,които продължават да се обаждат и да ме подкрепят!
    Антон не може да пише и трудно чете ,но настоява да влизам във форума да му чета и да ви пиша.Като види картинките и снимките на хората ,с които си е писал веднага им казва имената.За сега ще спирам .Желая на всички приятели да сте живи и здрави ,да се обичате и да се грижите за семействата си!
    Специални поздрави от вашия приятел Мещера!
    С благодарност и уважение : Светлана

    Коментар


    • #77
      От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

      Здравейте Светлана...много съжалявам че мъките ви не спират...и ви се възхищавам за силата на духа и тялото, ние самите не знаем колко сме силни в трудни моменти, колко много можем да издържаме на всички изпитания на съдбата.
      Искам да ви кажа силна жена сте..и ще се преборите вярвам във вас...и знам че всичките ви изпитания един ден ще изчезнат..и тогава заедно ще благодарите на господ и дано да сте щастливи...желая ви го от сърце...както ви пожелавам това да са последните трудности по пътя на оздравяването на Мещера......Ще се радвам някой ден когато отивам до Силистра(там е бащиното ми село) да се отбием и да се запозная с едно силно Българско семейство. Приемете моите поздрави и Успех,Вяра, и Любов!
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #78
        От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

        Малиии, само като чета за какво става на въпрос и .

        Дано по-скоро се подобри/стабилизира състоянието му.

        Така като чета, дали лекарите не са омотали нещата .
        Възможно ли е да се вземе направление за някъде другаде из ЕС
        Лошото е че май трябва да са изчерпани възможностите на местно ниво, но ако може някой да съдейства, изобщо не го мислете.
        Дано не съм прав, ама нещата се проточват, излизат още проблеми, и като цяло нещо сякаш не върви добре лечението . Силно ми се ще да не съм прав .

        Кураж на всички, и дано час по-скоро се появят симптоми на подобрение
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #79
          От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

          За съжаление, направление за ЕС се взема с пари. Толкова, колкото ние нямаме. Пък и няма много да помогне - бедата не е толкова в лошото лечение, колкото в наистина тежкото състояние на нашия човек.

          Коментар


          • #80
            От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            За съжаление, направление за ЕС се взема с пари. Толкова, колкото ние нямаме. Пък и няма много да помогне - бедата не е толкова в лошото лечение, колкото в наистина тежкото състояние на нашия човек.

            Коментар


            • #81
              От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

              С друго не мога да помогна, на поне със малко средства да! Дано по-бързо да се оправи колегата!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #82
                От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                Днес Антон е опериран отново - това е втора операция за последните 2 седмици.И двете операции са на десният крак за отстраняване на тромб.
                Има и друг проблем който досега не е диагностициран -от известно време Антон вдига температура само нощем.
                Правили са много изследвания , но на този етап няма диагноза и/или обяснение.
                Последно редактирано от Красимир Найденов; 09-12-12, 17:59.
                0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                Коментар


                • #83
                  От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                  Къде е във Варна ли в Терапията...на кой етаж, кой лекар, ако мога с нещо да съм полезна.
                  Нямам думи....
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                    Къде е във Варна ли в Терапията...на кой етаж, кой лекар, ако мога с нещо да съм полезна.
                    Нямам думи....
                    Здравей Доби,
                    Терапията , 12 етаж , съдова хирургия.Новините не са добри.Преди малко разбрах от Светлана че днес е имало усложнение.Отново са оперирали (за трети път) тромб в същият крак.
                    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                      Това не ми харесва...за трети път един и същи крак е една и съща диагноза....явно има нещо което работи и образува тези тромби.
                      Тя при него ли е....ако не ни затрупа тази вечер утре ще отида до Терапията...нали знаеш понякога и много малко помага на духът да се съвземе.
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                        Доби права си , аз ходих да ги видя в Дулово преди седмица и нещо ... наистина помага на духа ориятелското рамо , за съжаление не мога да отида до Варна ..
                        Надявам се третия път да са оправили всичко , Светла каза , че е бил 5 часа в операционната , друго не знам ...стискам палци .....
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                          Здравейте , радвам се че мога да споделя добри новини.Антон е по-добре,очаква се да бъде изписан тези дни.Светлана е организирала транспорт за прибирането им.
                          Моля тези които са съпричастни и в близост да следят темата за да можем да реагираме така както сме доказаи че можем в случай на усложенена пътна обстановка!
                          Предавам поздрави към всички от Антон и Светлана!
                          0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                            Радвам се, да прочета такива новини!
                            Желая успешно възстановяване на Тони. Хубав човек е.
                            Поздрави го!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                              Днес Антон и Светлана се прибраха у дома.
                              0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                                Браво,дано изкарат спокойни празници хората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X