Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • encoder
    отговори
    Ръждопреобразувателят на Вюрт според листа му за безопасност съдържа от 2.5 до 10% танини. Линк към листа: http://ehs.wuerth.com/ehs4customers/export/02680605.PDF

    https://www.canada.ca/en/conservatio...artifacts.html
    На този линк има рецепта за ръждопреобразувател на базата на танинова киселина. Т.е. можете да си направите подобен на купешкия сами.
    Пускам я тук, в случай, че линкът стане неактивен някога.

    Рецепта за 10 процентен разтвор на танинова киселина:
    100г. танинова киселина
    900мл. дестилирана или дейонизирана вода
    50мл. етанол
    приблизително 2мл разредена фосфорна киселина

    В този вид може да се съхранява. За употреба съветват да се разреди с вода до между 2.5% и 5%. Фосфорната киселина служи, за да се докара pH между 2.2 и 2.4. Не знам какво значение има това, просто копирам информацията от линка. Можете да го отворите и прочетете, обяснено е доста подробно

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Мога да ти дам един варел горено масло
    Тенкю, ама идеята е да се понамаже ако има нужда, и ако въобще има смисъл, щото дори не съм разглеждал рамата.
    В тойотаджийски саги не ми се влиза.
    Ще го разгледам отдолу с който/ако му се занимава, и ако има смисъл ще го мислим заедно.
    Темата я чета щото нямам никакъв опит в тия работи, и ако въобще се занимавам, ще ми е за пръв и последен път.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Ако шасито ми не е много зле, ми се ще да се обработи с нещо което да го закрепи така за колкото може, и тогава ще мисля как да пооправя вида на купето, ако не, хич няма да му се вталясвам, и докато изкара.

    ... значи трябва да мисля в посока обработване с нещо мазно.
    Сега остава да намеря и на кой ще му се занимава.
    Мога да ти дам един варел горено масло

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ако шасито ми не е много зле, ми се ще да се обработи с нещо което да го закрепи така за колкото може, и тогава ще мисля как да пооправя вида на купето, ако не, хич няма да му се вталясвам, и докато изкара.

    ... значи трябва да мисля в посока обработване с нещо мазно.
    Сега остава да намеря и на кой ще му се занимава.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Нещото, дето бих пробвал след преобразувателя е епоксиден грунд с полиуретанова боя върху него. Но трябва да се постараеш доста с почистването.

    Разните антикори (независимо от вида) върху шаси нясто нямат, точно колкото и върху други повърхности без идеално почистена основа - разбирай чист метал, идеално обезмаслен и намазан с подходящ грунд преди тях. Във всички останали случаи затворената под тях ръжда си работи, докато не установиш в един момент че е останал само антикора, а под него метал няма. Именно поради тая причина на места като шаси алкидните неща работят - разтварят болшинството мазнотии, дори някъде да са останали такива, и съхнат сравнително бавно, абсорбирайки ги.

    Разните 3-в-1 също не работят. Белят се по местата, където има деформации, въпреки старанието ми. Опитани 3 вида, единия на доста по-сериозна цена спрямо останалите.

    Друго нещо, за което се сещам и не съм опитвал, е епоксидна боя с разни катрани в нея.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Абонирам се, та да не пропусна нещо интересно.

    ... всъщност, това ли е начина за обработка на шаси и други детайли без екстремизъм, вюртски ръждопреобразовател и после полиуретанов (или имаше някакъв 2 в 1 или 3 в 1) грунд ?

    Остави коментар:


  • KingofROAD
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ...Ако да каква е рецептата и с какво се забърква...
    Аз последните 3-4г. намерих един алкиден безир, който съхне по-бързо. Освен това може и да се добавя в някой грундове, като на Селт например. Ако е само за шасито, или дъното на купето е по-добре с четка. Пистолет наистина опръсква прекалено мнгого неща, които после веднага трябва да се почистват. Освен това трябва да се вземат мерки да не се вдишва мъглата, когато е с пистолет, защото миниумът е оловно съединение, и уж е канцерогенен. Иначе от личен опит съм мазал няколко лади през 90-те, и няколко други железа. Ладите изгниха там където не бях намазал с минимум, другите железа не са мръднАли.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Това ми е ясно. Но каква е технологията и послефователността - преобразовател - грубд - боя или? Миниум да кажем че мога да си намеря. С пистолет може ли да се нанася?
    Ако да каква е рецептата и с какво се забърква


    Поздрави
    По-добре недей да пробваш с пистолет(личен опит). Миниум се забърква с ленен безир. Разпрашиш ли го с пистолет, няма изчистване на околните предмети от него а и на самата кола, която ще се снабди с оранжеви стъкла. Верно, че съм пръскал с конвенционален пистолет а не с ХВЛП, но не бих пробвал отново никога вече.

    П.П. Преобразувателя на Вюрт е с една подробност при нанасяне. Не трябва да се нанася при пряка слънчева светлина върху детайла и първите 6-8 часа след нанасяне да не се излага на такава. Когато ползвах активно таквоз нещо, гледах да мажа заварките и околностите им привечер, почти на тъмно, та мазилката да си работи спокойно през нощта.
    П.П.П. Последователността е пребразовател - грунд - боя/антикор.
    Последно редактирано от коко келеша; 05-05-18, 11:06.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Отрицателен ефект върху съществуващото покритие със сигурност няма. Пробвано. Иска и нещо върху себе си, тоест не може да се остави само на преобразувател шасито - пак тръгва ръжда.
    Това ми е ясно. Но каква е технологията и послефователността - преобразовател - грубд - боя или?
    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
    Не е съвременно, но доказано работи - не се люпи, и под него ръждата и да иска не работи. Нарича се миниум.
    Миниум да кажем че мога да си намеря. С пистолет може ли да се нанася?
    Ако да каква е рецептата и с какво се забърква


    Поздрави

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
    Не е съвременно, но доказано работи - не се люпи, и под него ръждата и да иска не работи. Нарича се миниум.
    Това го знаем. Пъпроса ми беше кои са съвременните, дето работят. Далеч съм от мисълта че съм опитал всичко.

    Остави коментар:


  • KingofROAD
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...без да се олюпят и без под тях ръждата да си работи. С удоволствие бих си омазал шасито с нещо такова, независимо от цената...
    Не е съвременно, но доказано работи - не се люпи, и под него ръждата и да иска не работи. Нарича се миниум.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ...или отрицателен за съществуващото покритие на шасито, което е неувредено и непочиствано?
    Отрицателен ефект върху съществуващото покритие със сигурност няма. Пробвано. Иска и нещо върху себе си, тоест не може да се остави само на преобразувател шасито - пак тръгва ръжда.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Aз мога да кажа само две неща - че преобразователя на Вюрт не се мие след нанасяне, което ИМХО говори много, и че след алкидна мазня забравяш за всички съвременни мазилки.
    Сподели моля кои са тия съвременните, дето живеят върху шаси без да се олюпят и без под тях ръждата да си работи. С удоволствие бих си омазал шасито с нещо такова, независимо от цената.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ето нещото за обработка :

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    ......преобразователя на Вюрт не се мие след нанасяне.............. след алкидна мазня забравяш....................
    Това какво значи, че преобразователя не струва или ?!

    Алкидна мазна = превод

    Сори за тъпотията ми

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X