Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
    sparky ти си модератор, което не знам точно какво означава но явно репутациятя ти тук е голямя, та зарад туй ти задавам следния въпрос: Има ли в сайта библиотека с виртуална литература (която явно не намирам) и ако няма възможно ли е да се създаде такава? А причината за питането ми е, че "за да можеш трябва да знаеш"!
    Преди време имаше. В момента - няма. Това поради няколкото показни МВР акции някога (не срещу форума), които не доведоха до нищо. А имаше ценни неща в нея, които в момента и да искаш - няма откъде да намериш, и практически авторски права не са нарушавани. Въпроса е че заради оня зеленчук, дето са назначили за директор на съответната служба, "покрай сухото изгоря и доста от суровото", а и сега всички от собствените си джобове плащаме манията му за величие, понеже определени хора от тогава засегнатите осъдиха държавата.

    А модератор, с думи прости, значи че са ми поверени определени раздели от форума, в които да следя за нередности, да правя корекции, да местя теми ако не са си на мястото, и все от сорта. Раздела, в който е настоящата тема, си има друг модератор. Не съм аз.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Това с нагласянето на ножа от супорта да попадне в канала го знам.При този вариант винта е зацепен към супорта за нарязване на резба.Колегата когато обясни за корееца,че универсала не спира да се движи когато нарязва резба и връща супорта в изходно позиция каза,че лоста за подаването на движение на супорта се зацепва само в определено полужение което съотвества на винтовия канал на резбата.Това имах на предвид когато запитах как се наглася отново ножа към резбата.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Това с нагласянето на ножа от супорта да попадне в канала го знам.При този вариант винта е зацепен към супорта за нарязване на резба.Колегата когато обясни за корееца,че универсала не спира да се движи когато нарязва резба и връща супорта в изходно позиция каза,че лоста за подаването на движение на супорта се зацепва само в определено полужение което съотвества на винтовия канал на резбата.Това имах на предвид когато запитах как се наглася отново ножа към резбата.


        Не не е това което си мислиш. Двуделната гайка винаги е зацепена към водещия винт. Лоста от ляво на супорта, който прилича на съединителя на българските стругове спира и пуска водещия винт и в двете посоки. Спира го от към лирата и зацепва в точно определен момент спрямо останалита предавки на струга. А за наместването на ножа става така както е описано по горе
        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Сега и въпрос за хората, които са отдавна в занаятя.
          Как се шлаифат паралелите па стуга и после как се уточнява и напасва всичко остонало по него?
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Мисля,че във Враца изпълняваха тази екстра,може да има и други варианти,да помагат колегите!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Да във Враца има зрмм.Паралелите се минавах на шлайф и машина става реално нова.Но ако са надрани,но не фатално.Има друг тарикатлък за шлайфане в домашни условия-Слага се тънка пластина с ширината на паралела.Като под нея се слага пясък или шлайф паста с масло.Тоя усталък стои на машината няколко дни постоянна работа.И после паралелите светят.Така съм гледал моя майстор да си въстановява С10ката.Която както знаете от снимки и т.н е доста раззхлопана.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не знам къква му е механиката на тоя струг нямам никъква техническа документация за него . При мене е от 1997 година и никога не се е чупило нещо по него а работиме двама човека на него . Тия дни ще пробвам лоста аз си работя резбите с ел. съединителя изработил съм си навици през годините. На времето свалях челния капак защото течеше масло та го лепих със силикон нищо особено не помня да ми е направило впечатление.


                Какво стана? Пробва ли това с лоста? Нищо не казваш........
                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                  Какво стана? Пробва ли това с лоста? Нищо не казваш........
                  Тая вечер го пробвах резба не съм нарязвал но всичко си работи както си го описал . С тоя модел стругове има два начина за нарязване на резби така е като няма технически паспорт за тия машини всичко се намира опитно.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Браво, това е хубаво, че работи
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ей-това нещо се наложи да произведа преди няколко години на СУто,стоманата е 18 хгт,трябваше ми за "бърза"рейка на бъгито,както бях писал по-горе,оригиналният пиньон бе с 8 зъба и беше много бавна рейката,това е преработката с 12 зъба,стана убиец:

                      Изработката на профила на ножа(бор-щангата) не беше проблем,но ъгълът ми създаде ядове,като влезе в дълбочина,реши да поврежда готовите зъби,така,че се наложи да коригирам ъгъла няколко пъти:

                      url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2556/19019042174265543661289337278toZI9HF8mWB2ekbQe7Lw.JPG] [/url]
                      И тъй като това е готов детайл,във момента е в стъпка,240
                      url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2061/5198322079126704311289337294PxxHKHdYFAIGXSjmPNA7.JPG] [/url]
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Еиииииииии да ви се оплача!!!
                        Тръгнах да правя помпата за борьол на корееца и се окоза изгоряла. Занесох я при един познат да пренамотае статора и се оказа, че не може
                        Той ми намери помпа от български струг ама и тя горяля По принцип имам колонна бормашина и свалих помпата от нея (която никога не съм ползвал) тая помпа пасна по размери, НО!!! и тя изгоряла (((((((( Ебаси му мамата къв е тоя късмет??? Занесох я на майстора и той пренамота статора. Днес си я взех готова и с радост на сърцето връзвам помпата опъвам маркуча, разбира се имаше още проблеми, но ги преодоляхме и най-накрая пускаме помпата.... Супер всичко работи. Престъргах едно желязо и направо съм смаян от качеството, стана адски гладко като полирано, много се изкефих. Така след 10 минути постоянна работа на помпата тя изпуши и едната намотка изгоря ((((((((
                        Имате ли предположения за причината помпота да изгори и решения за огстаняване на проблема?
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:табелка на водн&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5226302
                          Ето това е табелката на оригиналната водна помпа. Мисля да взема електромотор с подобни параметри и да го куплирам с ротора на помпата (него ще го преправям). Чугуна около пакета на статора ще се промени в последстрие, в зависимост от предстоящи обстоятелства. Така, трябва ми ел. мотор с мощност около 400–600 вата и около 2800 оборото. Не знам стандартните стойности за обороти и мощност но ел. моторите за това казвам около. Ако имате такива моторчета под ръка казвайте До писане ))
                          Последно редактирано от graf_fon_kochev; 10-11-10, 19:02.
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Колега както описваш изгарянето на ел.двигателя много прилича да е работил на две фази.Провери ел.захранването дали и трите фази отиват до клемното табло на помпата и клемитата на контактора през който се пуска помпата.Асинхронните ел.двигатели могат да тръгнат и на две фази,но се чува един характерен за случая шум.Провери и за хлабави връзки и нагаряния в монтажните съединения.При нагаряния в първоначалния момент има ел.захранване,но в последствие от голямото съпротивление в местото на нагорялата връзка се отделя температура която още по-вече увеличава съпротивлението и често води да прекъсване на веригата,ако пък не се прекъсне напълно води до увеличено натоварване на намотката към която е свързана.Когато всичко по ел.системата е изправно не би трябвало да имаш проблеми,ако се пренавие статора кадърно и всичко останало е наред не ти трябва нищо друго. Колкото до монтажа на друг двигател-всичко е възможно,ако се поразтърсиш по вторични суровини ще намериш каквото ти трябва.При мен се получи изгаряне на ел.двигателя на помпата на ножовката и се оказа,че конденза от резервоара влиза през клемното табло в намотките.Помпата е монтирана заводски в корпуса точно над охлаждащата течност.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Графе, я вземи отиди пъркво на църква, че не е нормално толкова изгорели двигатели да имаш, за толкова малко време. Иначе на табелката си пише 185 вата и 2800 оборота, ама по-добре намери по мощен. За предпочитане е да не намаляваш прекалено течноста за охлаждане или да я спираш напълно, защото явно се натоварват и изгарят. Може на новата помпа да монтираш байпас със клапан, за да разтоварва системата.
                              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Колега,мисля че имам твоя мотор.Утре ще проверя.И наистина прескочи запали една свещ,че...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X