Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072010121.jpg
Прегледи:2
Размер:194.4 КБ
ID:5192048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072010122.jpg
Прегледи:2
Размер:159.8 КБ
ID:5192047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072010120.jpg
Прегледи:2
Размер:111.8 КБ
ID:5192046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072010124.jpg
Прегледи:2
Размер:135.0 КБ
ID:5192045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072010123.jpg
Прегледи:2
Размер:279.2 КБ
ID:5192044



    Първата снимка е таблото на струга, втората е таблото снимано задната страна, третата снимка е струга без цялото табло, четвъртата снимка е на ключето а последната е снимка на таблото под лостчетата за превключвана.
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Както сте го почнали начертайте му една ел схема поне нещо като техническа документация да има .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ето я и планшайбата в действие.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3041.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5192146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3040.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5192145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3039.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5192147
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Това мисля да направя, ама без твоята помощ нямя дя е пълна. Ще съдействаш ли? Ще кача снимка с липсващите връзки.
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Какви са тия датчиците на твоя струг, под ключа за пускане на помпата за бориол?
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Още един начин за захват на детайл на струг с два универсала.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3042.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5192582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3043.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5192580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3044.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5192581
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Това го правих зимата на служебния струг.Стъргах едни уши за вдигане на котли. Ухото е от 70-80мм. стомана и трябваше да се оформи среза от резака.На голямия унивресал хващам един 100мм. и с него ухото.Тогава за пръв път свалях моста,защото опираха в него.4 бройки ги стъргах 2дена ,понеже не позволяваха високи обороти..

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Това е една от най-интересните (поне за мен) теми в този форум и май има нужда от посавземане!Някаде по надолу колегата Сек.1 говори за конусен линеал и устройството за сфери.Може ли малко снимки и обяснения как се действа с тях!А как се нарязва двуходова и триходова резба...?
                  Ще е и много интересно подобна тема за фрезите-режещи инструменти,обработки,тайни и чалъми!Смятам че би било полезно и интересно по-напредналите да споделят опита си!
                  Последно редактирано от jouzzin; 24-09-10, 21:24.
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                    Това е една от най-интересните (поне за мен) теми в този форум и май има нужда от посавземане!Някаде по надолу колегата Сек.1 говори за конусен линеал и устройството за сфери.Може ли малко снимки и обяснения как се действа с тях!Ще е и много интересно подобна тема за фрезите-режещи инструменти,обработки,тайни и чалъми!Смятам че би било полезно и интересно по-напредналите да споделят опита си!
                    При фрезите, сравнени със струга, си е направо бездна. Все повече стигам до тоя извод.

                    А за топки си има дори съответния нож. Тоя със сменяеми пластини е с дискови такива. Ако някой не ми беше казал за това, никога нямаше да се сетя.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Конусен линеал на С10.Принципно линеала върви като опция на повечето стругове, и се поръчва на завода производител,там се монтира и регулира според машината.Той на практика премества целия супорт.
                      А относно фрезите,нямам нищо против да отворя нова тема,но имам едно питане-как да направя снимките да се показват в нормален си размер,защото поне за мене е много дразнещо само да цъкам по снимки. а при фрезите са бая.поне аз имам мнооооого информация в снимки.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        А относно фрезите,нямам нищо против да отворя нова тема,но имам едно питане-как да направя снимките да се показват в нормален си размер,защото поне за мене е много дразнещо само да цъкам по снимки. а при фрезите са бая.поне аз имам мнооооого информация в снимки.
                        Вместо "добави като прикачени", цъкаш "вмъкни изображения", а като ти се вяснат на превюто, като застанеш с мишката върху някое от тях, горе ти се появява моливче. Цъкаш на моливчето, и от отворилия се прозорец избираш "пълен размер".

                        Работата е малко гламава. Според мен "пълен размер" трябва да си е по подразбиране, щом вмъкваш изображения, а не ги слагаш като "прикачрени икони", ама нейсе. Разработчиците имат още доста неща да изкъсъряват по новия софтуер, преди той да се доближи по бъгавост до стария. Емотиконите също са отвратителни, например.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                          Това е една от най-интересните (поне за мен) теми в този форум и май има нужда от посавземане!Някаде по надолу колегата Сек.1 говори за конусен линеал и устройството за сфери.Може ли малко снимки и обяснения как се действа с тях!А как се нарязва двуходова и триходова резба...?
                          Ще е и много интересно подобна тема за фрезите-режещи инструменти,обработки,тайни и чалъми!Смятам че би било полезно и интересно по-напредналите да споделят опита си!
                          Понеже нямаше много интерес към темата и към професийте свързани с работа на металообработващи машини за това съм описвал само по елементарните и често исползвани функций и операций а многоходовите и бригсовите резби са така да се каже висшия пилотаж и особено конусен линеал се използва много рядко защото той е опция за нарязване на бригсови резби а те на практика имат широко приложение само по сондажната техника за това и машините оборудвани с конусен линеал се срещат сравнително рядко . Аз за повече от двайсет години имам спомени че само два пъти съм настройвал конусен линеал . Долу горе същото е и с многоходовите резби но щом има интерес като имам време ще почна да описвам последователноста на работа. При фрезоването нещата също изглеждат сложни само на пръв поглед по сложно е само сложното диферинциално делене при работа с делителен апарат и делителна маса но и тук има стандартизирани таблици обхващащи една доста голяма част от функцийте. Може би е по добре да отворим една нова тема за фрезоването защото тази ще стане много дълга и тежка за четене. То и аз трябва да си припомня доста неща щото в работата имам МС 032 CNC и Декел FP 3 където електрониката върши по голямата част от работата и много улеснява живота особено при намиране на център и координати . Приспособлението за сфери аз си го правих преди двайсетина години за да си улесня живота като правя топки за тегличи но идеята ми умря сравнително бързо защото братския китайски пролетарят ни освободи и от необходимоста да произвеждаме и такъв детайл сега на битака са по няма и 5 лева и приспособлението се търкаля някъде по шкафовете в работата а на оригиналните тегличи този детайл е лят или кован.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ами да,смятам че че е супер да има отделна тема за фрезоването!Съжалявам че не мога активно да се включа и аз,но на работа има само струг.акоимах каде а ги сложа вече със сигурност и аз щях да съм купил и стриг и фреза....!А за сферите ми е интересно,защото в работата ми понякога ми се налага,и ги правя а ръка,и стават не особенно сполучливи,а битака е буквално казано на другия край на света!
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ето я и схемата на корееца или поне това, което мога да предложа
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0219.jpg
Прегледи:2
Размер:69.9 КБ
ID:5218101
                              От А до 10 от лявата страна са клемите с идващи проводници от към таблото на струга от ляво. От 41 до 46 изводити на намотките на главния електромотор. Долните клеми от ляво на дясно: 0 и 2 са за лампата над супорта а от 4 до 14 са за оператевната верига и идват от ключето на супорта и от бутона за бърз ход, 61 62 63 отиват към мотора на помпата за бориол, 81 82 83 към мотов за бърз ход.
                              Сега гигантската дупка която е при мен ЛИПСВА МИ ОПЕРАТИВНАТА ВЕРИГА! Като тръгнем от захранването на трансформатора и стигнем до ключетата ((

                              Точно тая липса на оперативата верига ме накара да се обърна към човек, който уж разбира от такива неща. Сега заради тая личност съм 300 лева задница, защото купих елементи, които не ми вършат работа и с месеци забавяне и така...
                              Сега мисля да се опитам сам да направя нещо, но схемата няма да е с 4 а с 2 контактора и мотора ще работи само на звезда. Ако имам успех живи и здрави ще се похваля
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ако не се справиш казвай да помагам с читав жичкаджия .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X