Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Днес купих ето този компресор за 40лв.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Компресор

      мисла че колегата "мангелко " имаше в предвид че не е необходимо да се слага голям компресор с малък електромотор.
      Аз си мисля ,че на 1.1 кВ един Газ 66 или Паз (с малкия компресор) ,ще му дойдат по - добре. Дебита им е 120л/мин с въздушно охлаждане .
      За сравнение от зила вадим максимум 100л/мин. с мотор 1.1кВ
      Това все пак е лично мнение . Моля за коментар ?

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение

        В последно време го бях разглобил за разни дребни ремонти и викам да го направя както трябва-намалих му предавателното отношение-шайбата на мотора е 50мм. но не съм смятал с колко се върти,.С един парцал на смукатела работи като хладилник,.Вече отива към пенсиониране, и скоро ще има актуални снимки.
        на колко оборота го въртиш това ифеното компресорче че стягам идин .

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Ето малко шарения






          Колега от каде взе пресостата и за колко и на мен ще ми трябва един такъв монофазен не видях възвратния клапан с изхода за разтоварване отделно ли се копува.
          Това другото баланс ли е от каде мога да си купя.
          Кажи какви пари са тези неща.

          Коментар


          • До: Компресор

            Пресостата е монофазен ,трифазни няма.От Бриколаж е купен -30лв.
            Трифазен мотор може да захранваш с такъв пресостат,но винаги остава 1фаза.в мотора.
            Това червеното го купих за филтър,но се указа ,че не е от Шкода РТ,а от някакъв трактор и филтърните елемнти са по малки от стандартни,не съм търсил да му купувам,.Има и регулатор ,който регулира налягането на нафтата,но може да се ползва за въздух.
            Иначе клапан се купува отделно,около 12лв е.Аз съм сложил от бойлерАко искаш да работи в вертикално положение,му се добавя само една пружинка на клапанчето.

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Пресостата е монофазен ,трифазни няма.От Бриколаж е купен -30лв.
              Трифазен мотор може да захранваш с такъв пресостат,но винаги остава 1фаза.в мотора.
              Това червеното го купих за филтър,но се указа ,че не е от Шкода РТ,а от някакъв трактор и филтърните елемнти са по малки от стандартни,не съм търсил да му купувам,.Има и регулатор ,който регулира налягането на нафтата,но може да се ползва за въздух.
              Иначе клапан се купува отделно,около 12лв е.Аз съм сложил от бойлерАко искаш да работи в вертикално положение,му се добавя само една пружинка на клапанчето.


              Значи в скоро ще се видим вече си намерих път до Плевен.

              Коментар


              • До: Компресор

                Няма проблеми с монофазен пресостат да се командва трифазен двигател . Слага се един контактор и пресостата прекъсва веригата на бубината. Някъде по назад в темата съм постнал схема и снимки на такова управление даже с екстра отделен растоварващ магнит вентил.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  А, взема ми думите от устата направо... слагаш един подходящ контактор и с пресостата прекъсваш оперативната му верига, т.е. тока към бобината и така можеш каквото си искаш да командваш с този просостат
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Точно монофазен пресостат ми трябва може да работя в енергото но нямам трифазен ток .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Колеги, търса компресор от хладилник за една проба. Някой ако има - интересура ме за вакум дали може да направи. Не дълбок вакум - разбира се, но не ми се дават пари за вакум помпа ако с това свърша работа.

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        За смоли нали?
                        Може,но по разпространения метод за вакумиране, е тръба с тройник и кран,.Връзваш към водопроводната мрежа и където е тройника връзваш щуцер за вакум,подобно ползват и докторите за дренажи на хораще ти снимам да видиш,ще потърся и манометър да премерим,Но и обикновен компресор,на смукатела прави як вакум,виждал съм преправен такъв за доене на крав,само се добавя един филтер за маслото ,защото го издухва за нула време.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
                          Колеги, търса компресор от хладилник за една проба. Някой ако има - интересура ме за вакум дали може да направи. Не дълбок вакум - разбира се, но не ми се дават пари за вакум помпа ако с това свърша работа.
                          Имам под ръка направен такъв компресор и смукателната му тръбичка е свободна (те даже са 2). Ако искаш - може да пробваме.
                          Мисля, обаче че имаше специално тема за "смучещ" компресор - добре ще е да се ориентираш. Ставаше въпрос точно за отливане на спойлери и т.н.
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Мерси колега, намерих темата и разбрах че става с такъв компресор. Ще приготвям нещата за проба и може да направиме експеримента заедно.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Момчета, а и момичета, какво е това и какво масло да му сложа, че да охлажда ем мотора, ем буталата?
                              Прикачени файлове
                              Няма! Свършиха.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                                Момчета, а и момичета, какво е това и какво масло да му сложа, че да охлажда ем мотора, ем буталата?

                                Нек`ва гад от стара хладилна уредба(неизвестно каква),и при мен има едно подобно,но все не ми остава време,да го разглобя и да видя ще стане ли за нещо...
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X