Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polugkom5.jpg
Прегледи:2
Размер:38.4 КБ
ID:5184520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polugotov kompresor1.jpg
Прегледи:2
Размер:52.5 КБ
ID:5184519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polukomp2.jpg
Прегледи:2
Размер:52.5 КБ
ID:5184518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polugkomp4.jpg
Прегледи:3
Размер:50.0 КБ
ID:5184517Почти съм готов с компресорчето остана да вържа ел.моторетката и пресостата към електриката .ВъпНатиснете снимката за да я уголемите

Име:polukomp3.jpg
Прегледи:3
Размер:51.0 КБ
ID:5184516рос към специалистите на темата :изхода на главата е около 18мм.отвор а входа на клапан отцекатела е 8мм.ще имама ли проблеми???Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polukomp6.jpg
Прегледи:2
Размер:50.1 КБ
ID:5184515

    Коментар


    • От: Компресор

      Опитай се да прочетеш това което си написал и ако мислиш, че е нужно го редактирай . Хубаво е да има по едно интервалче между иконите и текста .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Компресор

        Колеги здравейте, от скоро започнах да събирам части за да си направя компресор, имам мотор , ресивър, пресостат и компресор от зил, обаче имам един проблем когато завартя шайбата на компресора въздуха излиза през входа, сменени са сегменти, клапани, легла, пружини и гарнитури, моля помагайте.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Greeng Преглед на мнение
          Колеги здравейте, от скоро започнах да събирам части за да си направя компресор, имам мотор , ресивър, пресостат и компресор от зил, обаче имам един проблем когато завартя шайбата на компресора въздуха излиза през входа, сменени са сегменти, клапани, легла, пружини и гарнитури, моля помагайте.
          В,правилната посока ли въртиш шайбата?
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • От: Компресор

            При зиловия няма значение това, и на двете страни качва
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Greeng Преглед на мнение
              Колеги здравейте, от скоро започнах да събирам части за да си направя компресор, имам мотор , ресивър, пресостат и компресор от зил, обаче имам един проблем когато завартя шайбата на компресора въздуха излиза през входа, сменени са сегменти, клапани, легла, пружини и гарнитури, моля помагайте.
              Колега споредмене вместо да си играеш да сабираш части за компресор разпродай каквото си сабрал и отиди и си купи един нов и в гаранция инов иси реши проблема .Ас съшто имах зилов компресор едно че стана тежак и много други проблеми и накрая за капак като си боядисвах мотора по средата изгоря ел.мотора и после нали си представяш какъв ужас. После едно момче дойде в гаража име пита дали него продава каза че да ва 120лв и си стиснахме рацете . То ти решаваш но дано да нямаш като моите проблеми пожелавам ти успех.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Greeng Преглед на мнение
                Колеги здравейте, от скоро започнах да събирам части за да си направя компресор, имам мотор , ресивър, пресостат и компресор от зил, обаче имам един проблем когато завартя шайбата на компресора въздуха излиза през входа, сменени са сегменти, клапани, легла, пружини и гарнитури, моля помагайте.
                Някой от клапаните(смукателен) най вероятно не държи .На коя посока въртиш има значение само ако имаш перка за охлаждане

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от beky1 Преглед на мнение
                  :изхода на главата е около 18мм.отвор а входа на клапан отцекатела е 8мм.ще имама ли проблеми???
                  Компресора ти е икарусов и изхода на главата ти е 26х1.5 а не 18мм. всяко намалямане на сечението води до загряване на преминаващия през това място въздух и съответно при неговото охлаждане се получава конденз. Моя нов компресор също е с икарусов агрегати връзката между него и ресивера съм я направил твърда от тръби 3/4 цола. Има и разтоварни клапани 3/4 цола защо си купил от по малките 1/2 ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2989.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5187364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2990.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5187363Ето къкво представлява моя.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5187545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5187544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5187543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0007.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5187542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0010.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5187541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0011.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5187540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0013.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5187539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0022.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5187538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0021.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5187536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0020.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5187537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0024.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5187535Здравеите,колеги наи-накрая!!!

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Дано да съм качил правилно снимките ако се получи ще качвам още.Като цяло при пробите машината вдига 8,5атм за 3мин и 50 сек.Това реле за налягане изкл на 8,5 и вкл на6,2 значи толеранс 2,3.Понеже имам още едно и то чисто ново но при него толеранса е 1 атм не знам защо.Първо се бях засилил да ги слагам и двете едно за горна едно за долна граница но реших ,че се усложнява много и ето го резултата.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          С какви електроди заваряваш колега сек 1???

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
                            С какви електроди заваряваш колега сек 1???
                            Тел 0.8 и монофазно телоподаващо но тия заварки не са мои . Разширитела с елементите вътре са идея и испълнение на един колега.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравеите,колеги вече започнах да събирам другия компресор със зилов агрегат бутилката е от газова 90 л компресора е чисто нов пробих му биелите и му направих отдушник на картера свързах щуцера на коляновия вал с прозрачно маркуче с картера при работа се вижда как циркулира маслото мисля че стана добре.Сега обмислям охлаждането ще бъде с някакво радиаторче от парно но не се сещам с каква помпа от кафе машина или нещо не знам.Искам да се допитам до вас с какви обороти е най добре да работи компресора 1000 маи са наи добре не знам.Не знам защо обаче духа много от картера предполагам защото е нов и сегментите не са се ушлайфали .Утре ще кача снимки и очаквам коментари.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                За охлаждането не си усложнявай живота,сложи една перка отпред на колелото.Той тоя компресор няма прегряване, всичко е чугун и носи на натоварване и без никъкво охлаждане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X