Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    От Дряново съм, студент съм в Свищов, в момента живея съм в с. Кривива, обл Русе

    Коментар


    • До: Компресор

      Е завода за бутала ако не ме лъже паметта е Дружба в гр. Добрич.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Е завода за бутала ако не ме лъже паметта е Дружба в гр. Добрич.
        Лъже те с доста километри Завода е Дружба но в гр. Разград.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          В Търново до магазина на LADA до хотел Янтра има представителство на този Разградския магазин. Един приятел даже си купува от там някакви бутала.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            Гараж без компресор не е никакъв гараж, та и аз да се похваля, но по-скромно. Имах затрупани в мазата два компресора от хладилни агрегати. От двата направих един, остава да му намеря някаква бутилчица и съм оборудван.
            Компресора е трифазен, двуцилиндров, буталата са като на балканче.
            С един кондензатор си бачка перфектно, за нула време превърта манометъра до 8 атм.
            Вече няколко приложения му намерих - обезвъздушава перфектно и за секунди спирачни системи, има доста мощен вакуум. Помага в преливането на гъсти течности(масло).
            Днес му намерих стойката и два кондензатора, като за начало те ще са ресивери. Нещо много масло плюе през маркуча, но май съм му налял повечко, отколкото трябва.

            Коментар


            • До: Компресор

              Вчера от бързане да надуя бутилката, ме домързя да оправя течовето по връзките, защото трябваше да разглобявам за боядисване, но таз вечер си играх доста навих на всички връзки тефлон , никаде не съска и резултата е налице 7атм за 3мин. Нагласих предпазния клапан на 8атм да изпуска, връща до 7.5атм. Дебита на главата май е доста, за момента няма да му сменям сегментите, а иначе диаметъра на буталата е около 60мм/ на око/. Магазина на Лада, до Янтра го знам, ако стане нещо там ще ходя. Само пресостат не съм сложил, за момента без него ще е, че прехвърлих лимита . Утре трябва дръжка да му направя, да боядисам, сглобявам и режа конеца
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Компресор

                От какво ти е предпазния клапан и може ли да ми кажеш стъпката колко е 1.5 или 1.25?

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Гараж без компресор не е никакъв гараж, та и аз да се похваля, но по-скромно. Имах затрупани в мазата два компресора от хладилни агрегати. От двата направих един, остава да му намеря някаква бутилчица и съм оборудван.
                  Компресора е трифазен, двуцилиндров, буталата са като на балканче.
                  С един кондензатор си бачка перфектно, за нула време превърта манометъра до 8 атм.
                  Вече няколко приложения му намерих - обезвъздушава перфектно и за секунди спирачни системи, има доста мощен вакуум. Помага в преливането на гъсти течности(масло).
                  Днес му намерих стойката и два кондензатора, като за начало те ще са ресивери. Нещо много масло плюе през маркуча, но май съм му налял повечко, отколкото трябва.
                  Е поснимай малко де!
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                    Вчера от бързане да надуя бутилката, ме домързя да оправя течовето по връзките, защото трябваше да разглобявам за боядисване, но таз вечер си играх доста навих на всички връзки тефлон , никаде не съска и резултата е налице 7атм за 3мин. Нагласих предпазния клапан на 8атм да изпуска, връща до 7.5атм. Дебита на главата май е доста, за момента няма да му сменям сегментите, а иначе диаметъра на буталата е около 60мм/ на око/. Магазина на Лада, до Янтра го знам, ако стане нещо там ще ходя. Само пресостат не съм сложил, за момента без него ще е, че прехвърлих лимита . Утре трябва дръжка да му направя, да боядисам, сглобявам и режа конеца
                    Връзката между главата и ресивера с тая тръба няма да искара много . На времето пробвах с такава на един ифов компресор стопи я и я изхвърли за нула време.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      Е поснимай малко де!
                      Не вярвах, че ще предизвика интерес, тук все за големи компресори се говори, аз къде се бутам с моето за рибки
                      Ей го вляво от мотора. Нямам по-хубави, че все съм мазен до уши около него, но ще го наснимам по-подробно.



                      А тази система с бутилките я изобретих, да сипвам масло в мотора.
                      Японците направили пробката с диаметър към 16мм, а маслото, което сипвам е 15W50 и при 10-15 градуса тече почти като мед. Фунийка от 50 мл се изтича за 15-20 сек. А поема 4.4 л
                      Капачките на бутилките сами си регулират налягането до 1.7 атм
                      Имам една авто газова бутилка, някой ден трябва да я преоборудвам в ресивер.
                      Трябва и дебелостенен буркан да си намеря, за вакуум помпата.
                      Последно редактирано от Ivan_J; 20-02-10, 07:37.

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Предпазния клапан е от Зил, вземах за 5-6лв от едни складове за камиони, стъпката нея знам, не разбирам на резби / икономист човек съм/, един стругар ми прави муфата с резбата, и заварих муфата за бутилката и завих клапанчето. Би трябвало да издържа тази тръба, защото го държах включен над 10мин на максимум атмосфери/регулирани от предпазния клапан/ и почти незагрява, ако стане фал всички резби са ми като на 1/2 водопроводните тръби, ще сложа от тях. Шайбата на компресора духа като вентилатор, осеща се на 2 метра от него.
                        Последно редактирано от Lyudmil_Mitkov; 20-02-10, 09:09.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Изчетах внимателно цялата тема,започвам да събирам необходимите ми неща. Ако някой от Варна има нещо за продаване да казва. От изчетеното до тук разбрах че най удачния вариант е ЗИЛ-ов. Само че,останах със обеждението че трябва да му се прави картер(така ли е или грешно съм разбрал?) Има ли разлика при различните модели ЗИЛ?
                          За сега разполагам с бутилка 60л от АГУ,вижда се на снимката ако успея да ги постна. Интерисува ме,ако вместо този разширителен цилиндър,навия медна серпентинаоколо1.5-2м дали ще е по добър ефекта? Компресора ще ми трябва основно за боядисване,така че не гоня високо налягане и тук идва втория ми въпрос,1.1ли е най-малкия монофазен мотор който мога да ползвам за зилова глава? За пресостата ясно 40лв а за останалите неща,неангажиращи ориентировачни цени можете ли да ми дадете,за да не ми излезе крива сметката. Клапани ,манометри ,редуцир,кнопка и каквото още ще ми трябва.На някои от сниманите компресори,се вижда един П-образен профил върху който е монтиран мотора и главата,вместо на винкели,тази планка сами ли си я огъвате или е била нещо? Мн.станаха въпросите,после пак ще питам а ето и снимки с какво работих тези дни. за съжаление едва ли ще намеря такова.
                          Прикачени файлове
                          http://vbox7.com/play:398e8b82

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                            Изчетах внимателно цялата тема,започвам да събирам необходимите ми неща. Ако някой от Варна има нещо за продаване да казва. От изчетеното до тук разбрах че най удачния вариант е ЗИЛ-ов. Само че,останах със обеждението че трябва да му се прави картер(така ли е или грешно съм разбрал?) Има ли разлика при различните модели ЗИЛ?
                            За сега разполагам с бутилка 60л от АГУ,вижда се на снимката ако успея да ги постна. Интерисува ме,ако вместо този разширителен цилиндър,навия медна серпентинаоколо1.5-2м дали ще е по добър ефекта? Компресора ще ми трябва основно за боядисване,така че не гоня високо налягане и тук идва втория ми въпрос,1.1ли е най-малкия монофазен мотор който мога да ползвам за зилова глава? За пресостата ясно 40лв а за останалите неща,неангажиращи ориентировачни цени можете ли да ми дадете,за да не ми излезе крива сметката. Клапани ,манометри ,редуцир,кнопка и каквото още ще ми трябва.На някои от сниманите компресори,се вижда един П-образен профил върху който е монтиран мотора и главата,вместо на винкели,тази планка сами ли си я огъвате или е била нещо? Мн.станаха въпросите,после пак ще питам а ето и снимки с какво работих тези дни. за съжаление едва ли ще намеря такова.




                            Че какво му е на този че искаш да правиш друг.

                            1.-този е с въздушно охлаждане зиловия е с водно.


                            2.-този е с картер и мазането е направено зиловия е с централно мазане.

                            3.-не си усложнявай работите.


                            намери си нови бутала - сегменти и клапанчета направи му ремонт и работи .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Колега за този П-образен профил ли става въпрос.Моят е от скрапа и е от рама на някакъв камион.Отрязаха ми 1м(около 14кг излезе), а ми трябваха 70см другото го махнах щото го рязаха с резак.По този начин ако си намеря голяма бутилка прехвърлям всичко на един път, а и правя само 4 заварки върху бутилката за планките.
                              Цените на другите части ориентировъчно:
                              -пресостат 30лв
                              -манометър 8лв
                              -предпазен вентил регулируем-15лв(има и нерегулируеми 2-5лв по ниско)
                              -редуцир вентил(ако искаш,но не е лошо да има-аз използвам такъв от пневмо-подготвящата група+кондензо-уловител)-40 до 120лв
                              -възвратен клапан-15лв
                              П.п.Щом ще го използваш за боядисване без редуцир няма да минеш и слагай кодензо-уловител и то по-добър.
                              За друго не се сещам
                              Правилно колегата ти е казал направи му една профилактика и ако е нужно ремонт .Супер си ти е компресорната глава.Изпипваш го да ти е кеф и на тебе да го гледаш и газ.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от dido uzunov; 21-02-10, 15:46.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Като стана дума за зилови компресори се сетих че имам един в мазето като го изрових прилича на зилов но не е точно такъв ако някой знае от какво е нека да ми каже за да знам какво имам иначе може да се изложа като ме пита някой и кажа че е зилов.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X