Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Относно компресора от жигулски двигател.Колега Спаров,ако се вгледате по-внимателно ще видите,че има клапан в системата.Поставена е глава от зиливски помпресор точно на резервоара за въздух/газовата бутилка/и се използва единия нагнетателен клапан свързан с маркуч към сборния тръбопровод от свещите.Би трябвало да има клапани и на всеко гнездо на свещите за да не се пълнят един от друг цилиндрите.При тази конструкция се изразходва енергия за задвижване на маслена помпа смазваща всички триещи се части,също така и разпределителен вал за да задвижи всукателните клапани/на изпускателните клапани предполагам са махнати кобилиците/Според мен това е доста голямо разточителство на материали,пари и най-вече на време за изработка на такова нещо.Трябва да се има в предвид,че това по конструкция все пак е двигател не компресор.При двигателите с вътрешно горене при такта всукване горивото макар и минимално смазва цилиндрите и триенето се на малява.Когато въведоха безоловния бензин много автомобили се оказаха непригодни да го използват именно по тази причина.Олово което съдържа бензина смазва стените на цилиндъра и намалява триенето,а от там и износването.Тази конструкция е добра като експеримент,но ми се струва не е пригодна за дълга експлоатация.До колкото разабирам Вие сте професионалист и това на дали ще удовлетвори вашите изисквания.Това е лично мое мнение и не карам никой да се събразява с него.

    Коментар


    • До: Компресор

      Чак пък професионалист
      Основната идея на тая тема е да направим от нищо нещо
      Или да ловим маймуни с трици.
      Ясно е че тоя компресор ще е с ниско кпд,но колкото до заигравката,-
      Сега се вгледах в снимката-верно има нещо такова.
      Аз съм го замислил по друг начин.Колегата Жоро Нешев ще дари двигател от шкода за каузата...за което му свалям шапка,и бирата я има.
      Ще барнем смукателните клапани-с меки пружини.За да може да се отварат при ход на буталото надолу.Отделно на всека свещ ще има възвратен клапан -или с топче и сачма,или с пластина.Така засмукания въздух ще е 2пъти повече,и ще има някакъв задоволителен дебит.
      Другото нещо което се планирва е дали ще е възможно да се свали от блока и главата,така че да няма недоход,но и същевременно клапаните да не целуват буталата.
      Най добрия компресор от двигател ,става от дизелов двигател,поради причината ,че дизела работи на 15-20атм. компресия,има повече сегменти-респективно по малко загуби на въздух в картера.
      В София има песъкоструй с компресор от двигател на булдозер С100,компресора се върти от същия такъв, и дава страховити количества въздух,знам че е с 2ресивера по 2кубика.

      Коментар


      • До: Компресор

        Влезнах в едни размисли с тия двигатели имам един дизелов XUD 9 1.9 от Пежо-Ситроен със свалена глава и няколко глави на части и ел.двигател 10 киловата от струг също ми се намира в гаража.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от bai-Pe6o Преглед на мнение
          Колега juri_fursov, прати на bai_Pe6o at yahoo.com телефон да ти се обадя за тръбичката. Последните дни бях доста зает и не ми остана време за компресорчето.... През следващия уикенд ще се опитам да го сглобя.
          Колега ,получили маркучето? И до каде стигна с компрессора?

          Коментар


          • До: Компресор

            Има един друг вид двигатели със стоящи клапани много лесно може да се приспособи за целта.Самата конструкция на главата и блока позволява да се вградят клапани,но при този вид двигатели има един съществен недостатък-ниска степен на компресия поради голямата горивна камера в главата.Идеята за дизелов двигател е приемлива.Те имат по-висока степен на сгъстяване поради това,че хода на буталото е по-голям.При положение,че се махне разпределителния вал може да се използват и изпускателните клапани за всмукване.Тогава при по-малко отварене на клапаните пак ще се усигури необходимия въздух за запълване на цилиндрите.За да се предпазят клапаните да не пропадат по-вече от необходимото би трябвало да им се постави някакъв ограничител при положения,че се крепят само на пружини и то умекотени,ако се скъса пружина без ограничител е страшно.Като клапани може да се използват сачми,но е хубаво да са от некорозиращ материал.В баланса за въздух на някои абтомобили се използват каучукови възвратни клапани във вид на конуси притискани от много слаби пружини.Е щом опира работата до експеримент всичко е разрешено/дори и бира/при неуспех опитай пак.При успех УРАААА...

            Коментар


            • До: Компресор

              Колеги занимавам се ремонта на коли !!Имам малко сервизче и вече е време да се взима компресор!Не съм запознат какво ще ми трябва и върши работа и се обръщам към Вас!!!Ще го използвам за гайковерт като се има впредвид , че не се използва нон стоп през деня а по да кажа по 10 макс джанти да се свалят! и за продухване за флексче на въздух и така!!има се впредвид че работим по леки коли и малко бусове главно спринтери!!!като цена не е проблемна но важното е качеството и да върши работа!!!Ще съм благодарен да ме посаветвате от каде да го намеря!!!
              Опел Корса В 1,4 82 коня
              Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
              Ямаха ХТ 600Е
              Симсон SR 49 1959 г. :D

              0898234666:D

              Коментар


              • До: Компресор

                Колега Зил-ов отговаря на твоите изисквания,.По вторичните се намира за десетина лева..
                Може да се ползва и такъв от трактор ЮМЗ,назад в темата съм качил снимки,той е по скапан от зиловия,трудно захранва евтин гайковер,но демонтаж машина без проблем,и в същото време може да помпи гума.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
                  Колеги занимавам се ремонта на коли !!Имам малко сервизче и вече е време да се взима компресор!Не съм запознат какво ще ми трябва и върши работа и се обръщам към Вас!!!Ще го използвам за гайковерт като се има впредвид , че не се използва нон стоп през деня а по да кажа по 10 макс джанти да се свалят! и за продухване за флексче на въздух и така!!има се впредвид че работим по леки коли и малко бусове главно спринтери!!!като цена не е проблемна но важното е качеството и да върши работа!!!Ще съм благодарен да ме посаветвате от каде да го намеря!!!
                  Ако парите не са проблем,вземете си един с дебит 400-500 литра в минута,и по-голям ресивер,поне 150 литра.Преди време,си взех едно комплектче пневмо инструменти,което включва и флекс на възвух.Флекса се оказа доста лаком.
                  Колкото до намирането-фирми много-Киров,Евромаркет,Аргомаркет,Емвеко и квото се сетиш още за автосервизно оборудване.
                  Успех.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Благодаря колеги за мненията!!!Те са много ценни за мен!!!Мерси за бързите отговори!!
                    Опел Корса В 1,4 82 коня
                    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
                    Ямаха ХТ 600Е
                    Симсон SR 49 1959 г. :D

                    0898234666:D

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Поне 500 литра в минута ти трябват за да ти е гарантирана работата на всякъкви пневмоинструменти.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        И аз да попитам може да е писано но не ми остава време за четене. Ще правя още един компресор защото този взе да издава багажа и немога да го спра за ремонт защото ми трябва всеки ден. Имам един зилов показвах го по на пред в темата да ми кажете какъв е защото е с въздушно и не бях сигорен дали е зилов. Днес купих ремонтен комплект за зилов компресор в него има доста неща (клапани-бутала-сигменти и др.) Та питането ми е за бутилка(ресивър) имам няколко балони от бойлер дали ще станат и на колко атмосвери ще държът.

                        До преди два дни бях сигорен че ще стане но като видях боилера на комшията как се е сцепил (от замръзване зимата) малко се притисних та за това искам да чуя и вашите мнения дали да правя с балон от бойлер или да търся газови бутилки благодаря предварително на отзовалите се.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Миналия месец помагах на един приятел да си направи компресора който беше замислил отдавна.Ползва старо гърне 80л от бойлер.Знам че не е добра идея и се помъчих да го разубедя, но не стана(сиромашия).Поне го убедих да го напомпим предварител на 8атм.Поне 20 пъти за един ден го надувахме и го изпускахме до нула.Вече работи перфектно почти месец и проблем няма.
                          П.п.което не значи, че одобрявам идеята
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Казват, че са пробвани на 20 атм. ама знам ли?!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                              И аз да попитам може да е писано но не ми остава време за четене. Ще правя още един компресор защото този взе да издава багажа и немога да го спра за ремонт защото ми трябва всеки ден. Имам един зилов показвах го по на пред в темата да ми кажете какъв е защото е с въздушно и не бях сигорен дали е зилов. Днес купих ремонтен комплект за зилов компресор в него има доста неща (клапани-бутала-сигменти и др.) Та питането ми е за бутилка(ресивър) имам няколко балони от бойлер дали ще станат и на колко атмосвери ще държът.

                              До преди два дни бях сигорен че ще стане но като видях боилера на комшията как се е сцепил (от замръзване зимата) малко се притисних та за това искам да чуя и вашите мнения дали да правя с балон от бойлер или да търся газови бутилки благодаря предварително на отзовалите се.
                              Ако си решил да ползваш балон от бойлер задължително трябва да го подложиш на воден удар което ще рече пълниш го с вода и надуваш поне с 11ат или една трета над налягането което ще ползваш така се пробват всички балони за средно и високо налягане.
                              Все пак не забравяй че този бойлер е гнил в някоя баня поне 10г.
                              Аз лично никога не бих си правил експерименти с подобни балони.
                              ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Завари му няколко обрача и ще го усилиш като не си сигурен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X