Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Ето една автоматика за УК 100 която сътворихме в работата за един колега от форума . Отделен магнит вентил ще отваря при спиране на компресора и ще испуска въздуха между ресивера и главата както и втори магнит вентил ще служи за испускател на конденза от бутилката като се натисне зеленото копче.
    Прикачени файлове
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Компресор

      Ами възможно е да махна вентилаторчето.. както и да е , охлаждането мисля че няма да е проблем...
      Досега не съм сглабял компресор и ми възникна друг проблем:
      взех си пресостат и възвратен клапан, като между тях се прави връзка с тънка тръбичка или маркуче ( за изпускане на налягането между клапана и компресора)
      Въпроса ми е откъде да си взема такава тръбичка?
      връзката към възвратния е ясна , но какъв накрайник трябва да има за връзката към пресостата?

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от bai-Pe6o Преглед на мнение
        връзката към възвратния е ясна , но какъв накрайник трябва да има за връзката към пресостата?
        За пресостата не ти трябва връзка вътре във щуцера има четири зъбчета и те държат маркучето. То по скоро не е маркуче а е нещо между маркуче и пластмасова тръбичка.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          В Бриколаж он ден гледах,пресостатите са по 27лв. ,има секакви накрайници,преди -не.
          Въпросното ти маркуче,е доста твърдо,от някакъв полиамид,на ролки от 5м.,цена не гледах,ама не е скъпо,провери където продават кабели,там имат такива,и може да има някое излишно парче
          Колега,какви са ти магнетите? И защо на 220V. или не съм довидял,

          Коментар


          • До: Компресор

            това маркуче явно ще е проблем
            там откъдето взех пресостата ми казаха че е някакво тефлоново и за мое съжаление го свършили .........явно ще импровизирам нещо......
            питането за магнетите за мен ли е? за к'ви магнети става на въпрос

            Коментар


            • До: Компресор

              Към колегата,
              Иначе маркуча е най-обикновен,продава се в различни цветове-бял,син,черен.Ако видиш зор,казвай да ти търся тука ,парченца.

              Коментар


              • До: Компресор

                Днес се отбих до един скрап да проверя едно инфо и вижте какво видях да се продава за 800 лв.Изглежда много внушително
                Прикачени файлове
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                  Днес се отбих до един скрап да проверя едно инфо и вижте какво видях да се продава за 800 лв.Изглежда много внушително
                  Ако работи си заслужава парите.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от sp750
                    Колега,какви са ти магнетите? И защо на 220V. или не съм довидял,
                    Само трифазен пресостат не може да понесе товар 10 киловата а и не е редно ел.мотор да се връзва без защита . Магнит вентилите са 220 волтови защото те са най разпространени и не се налага усложняване на автоматиката с оперативни трансформатори. То и оригиналните на УК са 220 волтови.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от bai-Pe6o Преглед на мнение
                      това маркуче явно ще е проблем
                      там откъдето взех пресостата ми казаха че е някакво тефлоново и за мое съжаление го свършили .........явно ще импровизирам нещо......
                      питането за магнетите за мен ли е? за к'ви магнети става на въпрос
                      Ako ти стигат 80 см /ф6мм ,обикновенно такива са на пресостати/,отваряй бирата

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        днес търсих в три ел. магазина взех една шлаука уж по здрава - пробвах я на друг компресор и на 2 бара взе да прави балони....
                        търсих в специализиран магазин за хидравлики , но и там нямаха ..
                        Колеги, на зор е работата , така че ще съм безкрайно благодарен ако някой има възможност да ми изпрати с наложен платеж ( с еконт например) аз съм от Свищов...
                        естествено държа към цената на маркучето да е калкулирана и някоя друга бира за да потръгне компресора

                        Колега juri_fursov, утре ще измеря колко е разстоянието... дано 80 см тигат , ако не, ще изместя клапана... при мен пресостата и клапана са в двата края на разширителя.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Само шлаух не върши работа ,трябва и месингов уплътнител подобен на тези дето се ползват в АГУ, за уплътнение на шлауха към възвратния клапан.Кажи колко сантиметра ти трябват и ще ти пратя.В магазина ми отрязаха колкото ми трябваше.Не е скъпо.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от bai-Pe6o Преглед на мнение
                            Реших да си направя компресор. Намерих си ЗИЛски и разширител от трактор 40 литра мисля...
                            някой знае ли какъв е този клапан прилича ми на някакъв пресостат . Дали ще става за компресор?

                            По-скоро е някакъв редуцир това.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от bai-Pe6o Преглед на мнение
                              това маркуче явно ще е проблем
                              там откъдето взех пресостата ми казаха че е някакво тефлоново и за мое съжаление го свършили .........явно ще импровизирам нещо......
                              питането за магнетите за мен ли е? за к'ви магнети става на въпрос
                              Като сглабях моя,вместо това маркуче,използвах медна тръбичка за АГУ,6 мм-просто това се търкаляше из двора .
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                [QUOTE=bai-Pe6o;1067211]днес търсих в три ел. магазина взех една шлаука уж по здрава - пробвах я на друг компресор и на 2 бара взе да прави балони....
                                търсих в специализиран магазин за хидравлики , но и там нямаха ..
                                Колеги, на зор е работата , така че ще съм безкрайно благодарен ако някой има възможност да ми изпрати с наложен платеж ( с еконт например) аз съм от Свищов...
                                естествено държа към цената на маркучето да е калкулирана и някоя друга бира за да потръгне компресора

                                Колега juri_fursov, утре ще измеря колко е разстоянието... дано 80 см тигат , ако не, ще изместя клапана... при мен пресостата и клапана са в двата края на разширителя.
                                Маркуче ще ти пратя колко искаш ,то не си струва и цена да му обаждам ,не сравнимо по малка от услуги на куриер,но кат зор казвай ,ще изпратя ,но не лошо да ми кажеш начин на захващате от към разтоварващ клапан ,при мен са на леща

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X