Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Някой да е срещал по камионските морги Даф 2500 турбо интерколер ? Камиона е доста дърт модел с редови 6цилиндров мотор.Компресора се намира точно по седалката/не шофьорската/и на око е поне 2пъти по голям от Икарусовия,който колегата sek.1 прави!

    Коментар


    • От: Компресор

      За резервоарче опитаи от спирачна течност на някаква кола.Към Сек 1 -имаш ли мнение за пресостатите(тези от 30 40лв.) ,че не ми се преавят кутии за контактори и подобни иначе имам релета за налягане но се усложнява .Нали на пресостатите има извод които се свързва към съда между компресора и бутилката един вид охалостител.
      Последно редактирано от sponch bob; 18-07-10, 19:49. Причина: дописване

      Коментар


      • От: Компресор

        Пресостатите са добри . Монтирал съм доста от тях и проблеми и дефекти няма но за да работи растоварната система трябва и еднопосочен клапан. На моя икарусовия разтоварването го правя с магнит вентил и пресостат Данфус от голямите хладилници с регулируеми и двете граници и контактор със защита защото просто ги имам в наличност .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравеите,колеги.Сек 1 разбира се ,че съм монтирал възвратен клапан-виж снимките на стр 43-там където е муфата сега е клапана.Само ме притеснява големия обем на междинния съд след като изкл. пресостата ще има едно фучене......А и гадостите от междинния съд няма ли да бъзикат пресостата(не знам точно къде в него се изпускат).Какво ще кажеш за ,,моита" система на мазане?

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
            Здравеите,колеги.Сек 1 разбира се ,че съм монтирал възвратен клапан-виж снимките на стр 43-там където е муфата сега е клапана.Само ме притеснява големия обем на междинния съд след като изкл. пресостата ще има едно фучене......А и гадостите от междинния съд няма ли да бъзикат пресостата(не знам точно къде в него се изпускат).Какво ще кажеш за ,,моита" система на мазане?
            Не вярвам да има проблеми на всички компресори испускателната система е там даже и на голямите УК. Сложи маркучето на растоварната система някъде над средата на разширитела така конденза ще си ходи надолу. За мазането нищо не мога да ти кажа аз го правя по друг начин но като го пуснеш то ще си покаже дали е удачно или ще трябва да го преработваш. Аз моята система на мазане съм я постигнал опитно и е отворена с чашка защото тези компресори имат макар и минимално картерно налягане. Капачката на чашката се прави с едно стълбче което е срещу отвора и стига приблизително до средата на казанчето така маслото което изплисква от отвора се удря в стълбчето и се връща обратно в чашката.
            Последно редактирано от sek.1; 20-07-10, 06:01.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Моя духа много сигурно защото още не са се напаснали сегментите понеже е нов иначе когато сглобявах му наредих сегментите на по 120 гр.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
                Моя духа много сигурно защото още не са се напаснали сегментите понеже е нов иначе когато сглобявах му наредих сегментите на по 120 гр.
                Един от последните зилови които събирах също духаше много но като го напънах без охлаждане (само с перката) да боядисам мойта нива всичко в него се напасна и сега не духа въобще .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3086.JPG
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5196204 В работата ми испадна тоя компресор май е чисто нов за някъква голяма хладилна система . Някой има ли идея какъв дебит и налягане дава това чудо да преценя дали си заслужава да го правя стационарен за въздух .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]231808[/ATTACH] В работата ми испадна тоя компресор май е чисто нов за някъква голяма хладилна система . Някой има ли идея какъв дебит и налягане дава това чудо да преценя дали си заслужава да го правя стационарен за въздух .

                    Ох,и при мен се търкаля един подобен,ма все не остава време да го разчаркосам...
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]231808[/ATTACH] В работата ми испадна тоя компресор май е чисто нов за някъква голяма хладилна система . Някой има ли идея какъв дебит и налягане дава това чудо да преценя дали си заслужава да го правя стационарен за въздух .
                      Колега, то едни мои снимки от преди снимал съм и табелката.Не съм сложил при снимането нищо да компресора за нагледност, но е дълъг около 70см.
                      П.п.Дано да съм ти помогнал да се ориентираш.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]231808[/ATTACH] В работата ми испадна тоя компресор май е чисто нов за някъква голяма хладилна система . Някой има ли идея какъв дебит и налягане дава това чудо да преценя дали си заслужава да го правя стационарен за въздух .
                        Колега, ето едни мои снимки от преди снимал съм и табелката.Не съм сложил при снимането нищо да компресора за нагледност, но е дълъг около 70см.
                        П.п.Дано да съм ти помогнал да се ориентираш.
                        Прикачени файлове
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Абсолютно същия е като твоите. Като минат отпуските и ми остане време ще го захраня да видя къкво ще даде.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Да имаш представа с къкво масло работи това чудо ? И да има нещо вътре е седяло с години и трябва да го сменя с ново. Без охлаждане ли работят тия компресори ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Хладилните компресори се мажат с масло за хладилни компресори,напр. Shell Telus Oil 46,и се охлаждат от фреона,постъпващ в тях,докато работят...!Предполагам,че ако няма да го ползваш за хладилен,можеш да си го ползваш и с нормално компресорно масло!Такива хладилни компресори -на Зора Търговище се срещаха по по-старите български кораби,и това което знам от по-възрастни колеги,работили с тях е, че са тиха скръб!Особенно тези,които са с външен ел двигател заради слаби уплътнения!Този е затворен и е по-добре!Ако ще го ползваш за въздушен обаче, ще имаш проблеми с охлаждането според мен..При нагнетяването на фреона се развиват високи температури,и за да се охлажда, в главата покрай цилинъра се впръсква течен фреон за да я охлади!Не мога да преценя от снимката този как е,но все пак си мисля ,че с охлавдането ще е зор,ако вдигне някакво налягане въобще.Има някои конструкции такива хладилни компресори,които са само с тефлонови бутални пръстени,на които работата само с въздух няма да им се отрази добре!За съжаление не знам този как е....Дано съм бил полезен....
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колеги,като сте подхванали хладилните агрегати.Някой да знае за компресор от порядъка на 10кв. и нагоре.С един приятел сме намерили схеми и чертежи на термопомпа и ще се опитаме да я реализираме...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X