Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Ето малко шарения


    Коментар


    • До: Компресор

      Колега juri_fursov, прати на bai_Pe6o at yahoo.com телефон да ти се обадя за тръбичката. Последните дни бях доста зает и не ми остана време за компресорчето.... През следващия уикенд ще се опитам да го сглобя.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Компресор

        Здравейте
        колата се нуждае от нова боя(цялостно)информирах се колко лева ще ми излезе цялостно пребоядиснане и веднага се отчаехта парите които ще ги дам на майстора може с тях даси направя компресор и даси я пръсна сам.До сега несъм се занимавал с такава дейност,но имам мерак и мисля че няма невъзможни неща
        имам 800лв. мисля че с тях може дасе зглоби нещо добро
        чел съм в темата за компресорите и установих колко силен компресор ми трябва за боядисване
        -бутилка минимум 100 л
        -глава-около 300л/мин
        вие ще кажете ако несъм рабрал правилно
        четох някаде че италианските глави били най-хубави
        та тази глава
        http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=574
        340лева
        и мотор за нея
        http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=581
        200 лева
        до тук 540 лева,мисля че това са най-скъпите неща с другите мисля,че щесе впиша до 800лева
        обаче нищо неми е ясно с: Пресостат,Редуцир – вентил,Предпазен клапан,Разтоващ клапан,Разширител,Омаслител,Изсушител,Манометри,Филтър,Отдушник,тези нища неса ми ясни кое каде седи как се сварзва и т.н.
        питането ми е има ли някой който да се наеме дами помага при зглабянето му

        Коментар


        • До: Компресор

          Колега, до тук добре само,че ако напишеш откъде си по-лесно може да ти помогне някой.Не съм се занимавал с боядисване и незнам колко дебит ще трябва.Главата която си посочил, е хубава, но това което е посочено в характеристиките е дебит на входа.За дебита на изхода калкулирай 20% загуби от входния.(326-65,2=260,8 л/мин)
          П.п.Моята е от следващите в списъка на посочения от тебе сайт и само 60-тина лева по скъпа, но разликата в дебита е огромна.Ще дойде време ще се сетиш да го ползваш за нещо друго и ще се окаже, че малко не ти достига въздуха и......
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            [QUOTE=любоooo;1076985]Здравейте

            Здравей,пресостота и предпазният клапан ги има снимани едно мнение над твоето.Омаслителя и изсушителя или кондензоуловител,обикновенно са заедно в т.нар пневмо подготвяща грума.Манометър е онова кръглото със стрелката...Ако изчетеш цялата тема,ще ти се изяснят много неща,относно сглабянето на компресор.
            Относно боядисването на колата,имай впредвид,че освен компресор,ще ти трябва и бояджийски пистолет,и друго оборудване.Има доста писано и по тази тема.
            Успех.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от любоooo Преглед на мнение

              -бутилка минимум 100 л
              Това не е задължително вярно че колкото е по голяма толкова по добре но когато компресора си има дебит и с по малка става аз ползвам авто газови бутилки има всякъкви обеми по вторичните. Ако е само за боядисване идеална работа върши и зилов компресор дебита на око му е към 180-200 литра и спокойно храни два бояджийски пистолета. Въпроса е че след време ще решиш примерно да ползваш песоструй или гайковер а там трябват около 400 литра дебит. Ако си от София мога да ти помогна с доста неща.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от любоooo Преглед на мнение
                Здравейте
                колата се нуждае от нова боя(цялостно)информирах се колко лева ще ми излезе цялостно пребоядиснане и веднага се отчаехта парите които ще ги дам на майстора може с тях даси направя компресор и даси я пръсна сам.До сега несъм се занимавал с такава дейност,но имам мерак и мисля че няма невъзможни неща
                имам 800лв. мисля че с тях може дасе зглоби нещо добро
                чел съм в темата за компресорите и установих колко силен компресор ми трябва за боядисване
                -бутилка минимум 100 л
                -глава-около 300л/мин
                вие ще кажете ако несъм рабрал правилно
                четох някаде че италианските глави били най-хубави
                та тази глава
                http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=574
                340лева
                и мотор за нея
                http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=581
                200 лева
                до тук 540 лева,мисля че това са най-скъпите неща с другите мисля,че щесе впиша до 800лева
                обаче нищо неми е ясно с: Пресостат,Редуцир – вентил,Предпазен клапан,Разтоващ клапан,Разширител,Омаслител,Изсушител,Манометри,Филтър,Отдушник,тези нища неса ми ясни кое каде седи как се сварзва и т.н.
                питането ми е има ли някой който да се наеме дами помага при зглабянето му
                Преди време наш колега всичко това го написа:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EB%E0%EF%E0%ED
                А за агромаркета нещата са китайски,те и не го крият де ,компресора/глава /взимай смело от там ,но двигател по добре да бъде български ,ако не се лъжа 2,2кВт 2800об/мин струва 230 лв. монофазен .
                ако искаш снимки кое как се слобява ,няма проблем ,но можеш просто да видиш някой оригинал ,и ще ти стане ясно.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Имам познат в Арго маркет и от него имам имформация от първа ръка специално главите и моторите на компресорите са италянски на Ома. Миналата седмица пращах един колега за ел мотор 2.2 киловата монофазен но бяха свършили и не се знаеше кога ще дойдат. Преди 6-7 години от там купихме за сервиза на един приятел цял заводски компресор на Ома и до момента няма никъкви проблеми а работи много интензивно само му сменя редовно маслото.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Да ,грешката е моя ,АРГО и АГРО взимам си думи назад

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                      Да ,грешката е моя ,АРГО и АГРО взимам си думи назад
                      Не че не продават китайска техника в Арго маркет но поне казват кое къде е произведено не се опитват да те правят на луд за очевидни неща.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        от софия съм
                        към колегата dido uzunov
                        тази глава и аз я гледах обаче там пише
                        Глава за компресор ABAC, 471 литра в минута, 1420 об/мин, едноремъчна, двуцилиндрова, за мотор 4 HP, 9 bar, тегло 12 кг
                        -за мотор 4 HP
                        за нея глава си мисля че трябва
                        Мотор за компресор 4 HP, 2.9 kW, 2880 об/мин, 380V, тегло 20 кг
                        -380V-това значи трифазен ток,а аз нямам,трябва да е моно
                        а за другото оборудване само пистолет ще взема
                        имам гараж и там мисля да творя
                        знам че е нее много добра идея,нооо няма да платя толко пари на вятара,поне като се дават да остане накрая компресор-а и той ще послужи пак и за напред,чакам дасе постопли и почвам,затова писах по-горе да съм готов
                        благодаря за отговорите

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Има и 4 коня 3 кВ монофазни - моя е такъв - с по-голямата от избраната от теб глава и Т.Н.

                          Мотора си го купувах от Багира - Стара Загора - на връщане от морето просто се отбих... то пък се оказа, че имат... Мотора е на завода в Харманли, към 260-280 лв беше, с година гаранция...

                          Снимки има някъде назад в темата...
                          ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Аде и аз да се включа с мойта машинка .В момента я ремонтирам че малко е начупила клапаните.Така и не разбрах защо.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от iv75; 11-03-10, 18:35.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              От къкво е тоя звер
                              И купешки ли е?

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Да купешки е , но табелката е заличена само числата се виждат защото са набити, но кое какво значи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X