Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22214886_1918229598497771_282465423_n.jpg
Прегледи:2
Размер:24.3 КБ
ID:5768997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22264688_1918229605164437_1603445751_n.jpg
Прегледи:2
Размер:24.3 КБ
ID:5768998

    Коментар


    • От: Компресор

      Хора, търся съвет. От доста време се нуждая от компресор в гаража за дребни работи. Все си мисля, че още не му е дошло момента, ама тия дни трябва да пръскам с парафин (с пистолет и пълнители от 1л) и може би тоя момент дойде...

      Та въпроса ми е - компресор от 24л дали ще ми свърши работа за пръскане с парафин или не? От това зависи дали все още ще си чакам да дойде момента или ще инвестирам сега в нещо качествено. И какво бихте ми препоръчали като качествено?

      Коментар


      • От: Компресор

        Няма да имаш проблем за дребни неща. Основният проблем е малкият дебит и малкият ресивър. С малко паузи върши работа. Две години тормозих нонстоп един такъв енхел, докато не му се счупи един пластинчат клапан и го смених с истински компресор.

        Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Компресор

          Че ще върши - ще върши, но ще трябва да го поизчакваш. Пистолета за шагрен, с който предполагам ще пръскаш, харчи доста въздух.

          Ще пусна тия дни един за продаване, поради сдобиването с тоя от пост 2486: http://www.offroad-bulgaria.com/show...51#post3199651

          Сух, с 25л. бутилка, мисля италиански беше. В кондиция си е и не е тормозен много. Довечера ще наснимам и ще пусна тема.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Компресор

            Благодаря, ще го погледна и ще помисля .

            Коментар


            • От: Компресор

              А аз имам излишна компресорна глава от Ифа. Ревизирана и готова за ползване

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Довечера ще наснимам и ще пусна тема.
                Я?

                Коментар


                • От: Компресор

                  Ето:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...50#post3217850
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Колеги, какъв компресор трябва за гумаджийница? Машина демонтаж-монтаж, гайковерт и някой други пневматични джаджи като шлайфче например. Ще се търси нов компресор.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Отваряш техническите характеристики на машините, с които ще работиш, виждаш колко литра въздух ползват за минута и при какво налягане, и купуваш компресор с 50%отгоре на необходимия дебит. Така направи един приятел и си е предоволен от покупката, но той купи глава на Абак и сглоби сам останалото.

                      П.П. Имам предвид консумацията на всички машини вкупом.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ако работиш сам няма да ползваш по-вече от една машина едновременно, но въпреки това е добре да имаш запас. За професионална употреба ще ти трябва сравнително голям компресор=на трифазен мотор(с тока как си). Сметни си частите ако си го правиш сам, сигурен съм, че няма да е по-лош от купешки и ще е с параметри каквито точно ти искаш.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Все съм се чудил, не може ли да се направи достатъчно голям ресивер и да се ползва нощна енергия и да не ти бучи докато си там. То че може може въпросът е дали цената на ресивера няма да надхвърли икономията за 200 години примерно.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                            Колеги, какъв компресор трябва за гумаджийница? Машина демонтаж-монтаж, гайковерт и някой други пневматични джаджи като шлайфче например. Ще се търси нов компресор.
                            - с други думи : трябва ти истински .С пучите въшки , за които си говорим тука няма да стане .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Все съм се чудил, не може ли да се направи достатъчно голям ресивер и да се ползва нощна енергия и да не ти бучи докато си там. То че може може въпросът е дали цената на ресивера няма да надхвърли икономията за 200 години примерно.
                              Може всичко.Имам например 10на кубикова която напълно би свършила работа.Мъката ще е като тръгнеш да го пълниш с нещо слабо което може и да не изкара едно пълнене.
                              При мен се пълни с 30кв винтов или дизелов според къде го ползвам и грижи няма.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Все съм се чудил, не може ли да се направи достатъчно голям ресивер и да се ползва нощна енергия и да не ти бучи докато си там. То че може може въпросът е дали цената на ресивера няма да надхвърли икономията за 200 години примерно.
                                Напълн е възможно,дали е икономически оправдано,нямам идея,но се сещам за един сериозен недостатък-ако ползваш помещение под наем,при евентуално преместване,големия ресивер ,определено ще се окаже проблем.
                                Хубава глава с ресивър от 200 л. нагоре ще върши работа,а и е мобилна.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X