Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Чудех се дали да извадя и буталата, но първо че цилиндрите ми се видяха добре (даже се вижда и хонинга) и второ ме достраша да не ги счупя че едва ли мога да намеря после. Ако някой знае от какво могат да станат сегменти ще се радвам да сподели. Цилиндърът е 49 и малко мм а блока е от чугун.

    Коментар


    • От: Компресор

      Около 49мм са буталата на доста скутери, моторни резачки и всякакви подобни. Ще трябва да измериш точно колко, но повечето от Китай се събират в 4-5 стандартни размера.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от spirco Преглед на мнение
        Чудех се дали да извадя и буталата, но първо че цилиндрите ми се видяха добре (даже се вижда и хонинга) и второ ме достраша да не ги счупя че едва ли мога да намеря после. Ако някой знае от какво могат да станат сегменти ще се радвам да сподели. Цилиндърът е 49 и малко мм а блока е от чугун.
        По-добре да го снимаш,някой може да го разпознае,че с боб и гадаене няма да стане.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • От: Компресор

          Понеже не се стърпях и го сглобих, защото стои разглебен повече от седмица, въпроса за сегментите отпада, но след като го пуснах изникнаха други въпроси. Първо на него има табелка с нещо на немски и срещу него 350 л/мин. След като направих сметка обаче нещо не излиза - ход на буталото 53 мм диаметър 49 мм
          обема на засмукване на един такт е - 5.3 х 2,45 х 2,45 х 3.14 х 2 (щото са два цилиндъра) = ~200 см3
          Оборотите са приблизително 1100 което прави дебит от 220 литра. Аз ли смятам нещо грешно и какво е това на табелката защото като го засичах пълни 5 атмосфери в 40 литрова бутилка за 75 секунди което е около 160 л/мин?
          Има и вариант нещо да съм оплескал при сглобяването защото в момента между плочите е с гарнитура от гланциран лист. Сложих клингерит 0.4 обаче клапаните се разместват. Неговата гарнитура беше от нещо подобно, но не обърнах внимание колко е дебела а трябваше да я изтържа понеже беше залепнала. За това сложих гланцираният лист който е 0.2. Полирах плочите и пластинките да прилепват по - добре и ... Това което имам в монета след моите интервенции е компресор с дебит 160 л/мин обаче не знам аз ли счупих нещо или той толкова си може.

          Ето снимки на нещото
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0017.jpg
Прегледи:1
Размер:298.9 КБ
ID:5755416Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0018.jpg
Прегледи:1
Размер:275.0 КБ
ID:5755417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0020_BURST001.jpg
Прегледи:1
Размер:264.3 КБ
ID:5755418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0024.jpg
Прегледи:1
Размер:235.7 КБ
ID:5755419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-64b943d7f7162e795ada69a19a31805f847f8b754ef13e0b366a130dd38fa9fc-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5755420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b379580b43fdf8ca9f53779b2a041aed0bd739b50d1b3f2264cce94c4f58d61e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5755421

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от spirco Преглед на мнение
            Понеже не се стърпях и го сглобих,полирах плочите и пластинките да прилепват по - добре и ...
            Как ги полира!?
            Това се прави само на плосък шлайф.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Компресор

              Подобни глави работят на 1400 об/мин. и по-вече. Виж:
              http://www.argo-market.com/Products/Details/574
              П.п мисля, че дори ще утихне още.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Компресор

                На едно парче стъкло сложих шкурка и търках. Определено имаше нужда защото си личаха следите от обработката а те бяха дълбоки. Друг е въпросът дали съм го направил добре. Търках само където ще лягат пластинките. Което ще рече само от едната страна на плочите. Мислех си че дори и да ги изкривя малко гарнитурата ще компенсира. Ако съм оакал положението има ли къде да ги занеса да ги оправят или ще ме изгонят с тези две ламарини? Сметките ми горе правилни ли са или съм объркал нещо?

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Подобни глави работят на 1400 об/мин. и по-вече. Виж:
                [QUOTE=dido uzunov;3161984]

                Това вече е странно. Така като го гледам мотора ми се вижда фабричният и ми се струва, че никой не е сменял нищо.
                може да потърся по - малка шайба и да пробвам с нея, но май първо ще ремонтирам добре главата ако има къде.

                Другото което исках да питам е дали е нормално при две - три пълнения на бутилката после да източа 100тина мл вода?
                Извинявайте за тъпите въпроси обаче до сега компресор не съм имал и досег с такава техника нямам. Голямо желание имах да си взема (не че ми трябва толкова) и даже бях решил да си правя от компресори за климатици. Само дето така си отлежаха цяла година 4 такива и така не им дойде реда. Ще стават на вакум помпа някой ден
                Последно редактирано от spirco; 29-05-17, 20:27.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте,

                  Някой има ли впечатление от компресорите на FIAC? След много четене и умуване реших да се спра на нещо уж малко по-марково в тяхно лице. Не са Abac и Atlas Copco, но не са и Райдер и Айнхел.
                  Предполагам ще са приличен компромис, но ако все пак някой е има или има впечатления от някъде да сподели.

                  Вторият ми въпрос е свързан с избора на архитектура на компресорната глава. В бюджета ми влизат два модела с 10-ина % разлика в цената. По-евтиния е с два цилиндъра в една глава, по-скъпия е V-образен. Дебитът, ако може така да се нарече, е 250 л/мин за първия и 350 л/мин. Тези показатели при компресорите са много размити и неясни кой какво точно декларира, но предвид, че двата модела са една и съща марка може да се заключи, че все пак V-то е доста по-производителен.

                  От прочетенето в нета разбирам, че V-тата имат по-добро охлаждане, защото всеки цилиндър си е със собствена глава. От друга страна пък едноглавия е с ремък и перка за принудително охлаждане, а двуглавия е директно куплиран с двигателя и се охлажда пасивно. Освен това чета, че V-тата са по-шумни и с повече вибрации, което за момента е от значение за мен, тъй като помещението, в което работя се пада под хола ми

                  Ремъчна или директна предавка е по-добре и какви са предимствата на всеки вариант?

                  Ако е от значение за конкретния избор :
                  - Хоби майстор съм, т.е. няма да работи по 8 часа на ден и не ми зависи прехраната от него
                  - Купувам го основно за захранване на плазмен резак. Евентуално в бъдеще виждам нещо от сорта на малък гайковерт, евентуално боядисване на някоя ограда. Т.е. няма да боядисвам коли, няма да захранвам гайковерт за камиони.

                  Всеки съвет относно марката и типа на двата компресора е добре дошъл, за което предварително благодаря.

                  Прикачам примерни снимки на двете машини, за да се види компресорната част.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:348528607.fiac-vx-100-360-mc.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5764712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ab_100_338_m.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5764713
                  Последно редактирано от ivokbg; 24-08-17, 10:18.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Няма нищо относително в дебита.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      В дебита като величина няма, но в мерните единици, които производителите използват по лепенките си има.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Помисли за Scheppach HC53DC. Имам го от 2 седмици и още на втория ден го натоварих с доста плазморязане - смогва с лекота, и след 3-4 часа рязане беше загрял до нещо като 60 градуса. След 2 смени на маслото и то стои бистро вече.

                        По спецификации е по-шумен от твоя, обаче разлика от 15 децибела е твърде невероятна за да е истина. Тегли повече въздух, и е ДОСТА по-евтин. Лично съм доволен засега.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scheppach.jpg
Прегледи:2
Размер:62.2 КБ
ID:5764720
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Хаха, Спарки, евала!

                          Претрепах се да търся информация точно за този, който ми беше първия заподозрян. Само че в 100л вариант, който май работи на 8 бара, вместо на 10. В тубата има малко клипове на работата му, но написано почти нищо не намерих като впечатления на собственици. Проблемът беше, че съм скептичен относно цената, а няма как да ида до Хасково да ги видя на живо. И тъй като ходих да гледам един близък по цена китаец, на който главата още в магазина беше обляна в масло, та реших да мина на по-висок ценови клас.

                          Свястна ли е изработката? Както казах няма да го ползвам много активно, но точно това предполага евентуалните недъзи да се проявят след гаранцията

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Тоя шепах го виждам на 500 лв?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              556

                              Хаха, сега им тръгна мълвата. Да не вземат да свършат

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                Свястна ли е изработката? Както казах няма да го ползвам много активно, но точно това предполага евентуалните недъзи да се проявят след гаранцията
                                До тук нямам забележка в нито едно отношение. И при мен ползването ще е каквото беше на стария (малък 25 литров, който скоро ще пусна за продажба) - гайковерт, пневмотресчотка, пневмошлайф, плазморез. Стария просто не смогваше на литри при по-сериозна работа с плазмата, тресчотката и шлайфа - харчат доста въздух и на моменти трябваше да го чакам, когато се случи да имам например повече като време рязане с плазмата - новия ми шланг харчи повечко. Това със сигурност дава 120-130л на 4 бара - толкова харчи шланга.

                                В с.Драгичево е (до Перник). Може да го разгледаш ако те влече. Днес или утре ще съм там след работа.

                                Лично мнение - 100л. не ти трябва, ако ще го ползваш като мен. Аз исках именно 50л 3HP, двуглав. Вариантите не са много - обикновено с тая мощност отиват на 100л. бутилка. Ровичках се 2 дена.

                                Впрочем в друг сайт разликата между 100 литровия Scheppach и аналогичния двуглав Fiac е 40 кинта, което е под 5% на фона на над 800лв цена. Не вярвам разиката в качеството да е осезаема. Сега, доколко единия е наистина немски и другия наистина италиански е друг въпрос. Факт е че и двете марки се продават в цяла Европа и имат доста представителства, но това не пречи компонентите да са правени в Китай.
                                Последно редактирано от sparkybg; 24-08-17, 11:22.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X