Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Днеска успях да и развия тапата, голям го ядох докато я развия, нагрявах я с горелката няколко пъти докато я развих. И погледнах вътре като осветих от едната страна с фенера на телефона. Та вътре е гладка и лъскава има малки петънца на места, не шупли от ражда а петанца като изцапано от нещо.

    Коментар


    • От: Компресор

      Тя ръждата е около тапата. Ползвай огледалце

      Коментар


      • От: Компресор

        Не само по тапата, а по всички заварки. Иначе вътре би трябвало да е покрита с нещо. Повече гният от вънка, заради химикалите, които слагат през зимата. Има случай, когато просто започва да фъска, но много рядко направо цъфва и прави големи поразии.

        Коментар


        • От: Компресор

          С какво се уплътняват връзките за сгъстен въздух имам предвид резбите. Пробвах с тефлонова лента изпуска, пробвах и с един конец за уплатнения, пробвам със гъбата с веро не се виждат балончета , ама като я надуя на 8 бара и на сутринта е на 5 . Явно изпуска по много малко отнякъде, без да го хвана с верото. Казаха ми за някакъв течен тефлон.
          Компресора ми е от магазина (не съм си го правил), и когато развих тапата на бутилката нямаше никакви ленти, конци и прочие, явно беше намазана с някакво липило.
          Последно редактирано от FABARM; 20-04-17, 08:56.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
            С какво се уплътняват връзките за сгъстен въздух имам предвид резбите.
            С уплътнител за резби. Потърси в google.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Компресор

              Потърсих, има много марки и модели. Би ли ми препоръчал някои уплътнител които ти си използвал и си доволен и държи на налягане.

              Коментар


              • От: Компресор

                Колега ако изпуска толкова малко че да не го хващаш с веро значи няма как да изпусне от там токова за една нощ, според мен няма съществен теч който да не може да се забележи с веро.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Изпуска през клапаните на самия компресор.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Изпуска през клапаните на самия компресор.
                    Това е най-вероятната причина.
                    Добре изработените системи имат обратен клапан след компресора и решават този проблем.
                    Може и да е е част от кондезоотделителя ,ако е монтиран преди резервоара(бутилката).

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Обикновено по камионите връзките са уплътнени с О-пръстен и заработено канал на фитинга, за да не изплюва. Има и такива дефтунги с канал за О-пръстен или с тефлон.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Сложих на резбите, течно тефлоново липило за резби, и вече ден и половина не е мръднало налягането. Обаче забелязах друго, пълни се компресора до 8 бара, изключва и пада на7.5 бара веднага и там си седи вече ден и половина.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Манометъра е на неподходящо място.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ами там са си го сложили от завода производител.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте,
                              Купих си скоро един компресор, но понеже е произведен '83 реших да го отворя за да видя как е и има ли нужда от нещо. Махнах само капака на главата и клапаните. Реших да пробвам да напълня цилиндрите с газ че ми беше интересно какво ще стане. На следващият ден газта беше изчезнала. Въпроса ми е трябва ли да се притеснявам за сегменти или по принцип не уплътняват чак толкова добре?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                И чисто нов да е на следващия ден газта ще е в картера. Проверка на сегментите се прави като ги свалиш и наложиш в цилиндъра.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X