Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Басчо, с такъв разширител на маслото няма за стане и аз първоначално бях сложил такъв (при 2-3 включвания да допълни ресивъра и прелива масло), после минах на казанче за боя от пистолет за боядисване и накрая намерих най-доброто решение - горивен филтър (бензинов) от голф 3-ка (рено 19). Пълниш го с вода 2-3 пъти, за да го поизплакнеш, после пак с вода, но не я изсипваш и го режеш с флекса в частта където диаметъра е по-голям, махаш му карантията и получаваш съд с капак, вход и удушник.

    Коментар


    • От: Компресор

      Благодаря мисля че ми се мота един от Опел Астра бензин. Някъде имам и от Фиат Пунто 1.7тд

      Коментар


      • От: Компресор

        мерси колега за информацията.Като го сглобя ще направя снимки

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
          Според мен по-добре да се махне мотора, но ще трябва да се мисли за някакъв фланец с отвор за оста . Обаче ме притеснява , че двигателя е изгорял. Дали всичко с двигателя е наред. Другото което ми прави впечатление е, че това глава с двигател от китайски компресор. Повечето са с тефлонови сегменти и ме притеснява щом е изгорял ел.двигателя да не е от претоварване да е прегрял компресора и да са заминали и сегментите
          А при цена на цялото изделие за 200 лева и цена на двигател втора ръка около 150 лева за монофазен ми се ст. руват много 50лв. Освен ако не ти се занимава да разколачиш ел.двигателя и да го върнеш на вторични . Трябва да има 20лв в него ако е читав . Но щом си решил да правиш нещо действай и питай. Аз доста въпроси зададох , доста грешки направих . Но при последния тест днес компресор от зил с двигател 1.1кВ монофазен от 0 до 8.5 атмосфери не му отне повече от 4 минути. Лятото ако е необходимо ще се сдобие и с водно охлаждане
          по принцип си имам това ,,нещо''Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20092013708.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5560039 дебита му е кам 150 литра искам от другата страна да сложа тази глава с шайба на оста .Мотора е 2.2 трифазен с двуканална шайба и да подкара двете глави с два ремака от двете му страни малката ще и намаля оборотите кам 2000 да я пощадя малко примерно и тя да изкара 150 литра ще е добре идеята ми е да почива повече като боядисвам че лятото бая загрява при 30-40 минути работа даже и пушилка вдига.Като цяло това ми е замисала?!?!?!

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте.Гледам много майсторски изпълнения тук,и аз мислех да си правя компресор,купих си от вторични суровини готова ,около 80литра бутилка с колелца,монтиран на нея компресор от болгар-нуждаещ се от ремонт,шини за монтаж на ел.мотор-исках 2.2кВт,но струва около 200лв+ремонт на компресора-отидох на около 250-300лв.Понеже съм си любител и машинката е за лична употреба и няма да ми вади пари,реших че за 300лв ще си купя готова машина.Така и стана-около август месец от Бриколажа в Добрич"кихнах"300лв и си купих готов с 50 литрова бутилка-имам приятел с такъв работи 8 години професионално,но вече издъхна и се нуждае от ремонт на главата.И какъвто съм карък,хвърлих кутията-а тя е гаранцията,касовата бележка и тя липсва и...компресора отказа.Пускан е 10тина пъти,нова машина ,работеше перфектно като за мене,съхраняван е на сухо но открито-под един навес,но е завит.Просто не тръгна.Вече 10дена е на топло в къщи и пак не иска.Мисля,че проблема е някъде в пресостата,като не иска да тръгне.Отворих го,има + и - и на входа му,и на изхода му към мотора,значи някъде нещо е задържало и не може да го включи,но какво?Търсех инфо и принцип на работа на пресостата,защото не съм се занимавал досега с такова нещо,но така и не открих.
            сигурно е нещо дребно,но реших да питам Вас,практиците,преди да съм потрошил пресостата.Най-лесно е ще дам 35-40лева за нов,но ако проблема не е оттам,а и моя е нов,не е работил...има ли смисъл.Друго,което пробвах-има една шлаухка,която влиза в пресостата-отвих я от другия край и духнах въздух към пресостата-въздуха минава свободно-мислех,че ще има някаква мембрана там.И така съм притежател на компресор без гаранция и неработещ.Помагайте господа,да си съживя машинката,не ми се занимава с майстори,щото знам,че ще ме "кръстят"и ще ми вземат пари за нищо,пък и с Ваша помощ знам,че ще се справя с ремонта.Всяко мнение и съвет ще са ми от голяма полза.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2673.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5561033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2674.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5561034Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2675.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5561035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2676.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5561036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2677.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5561037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2678.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5561038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2679.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5561039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2680.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5561040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2681.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5561041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2682.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5561042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2683.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5561043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2684.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5561044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2685.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5561045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_2686.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5561046Благодаря Ви предварително

            Коментар


            • От: Компресор

              и аз имах такава вана свалих цялата инсталация оригинално работи с трифазен двигател 2.2 между 700и800 оборота .Като цяло по-добар е дебита от зиловия слагаш една 100 литрова бутилка и коли ще боядисваш само една голяма перка иска на оста .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от rokoko2 Преглед на мнение
                Здравейте.Гледам много майсторски изпълнения тук,и аз мислех да си правя компресор,купих си от вторични суровини готова ,около 80литра бутилка с колелца,монтиран на нея компресор от болгар-нуждаещ се от ремонт,шини за монтаж на ел.мотор-исках 2.2кВт,но струва около 200лв+ремонт на компресора-отидох на около 250-300лв.Понеже съм си любител и машинката е за лична употреба и няма да ми вади пари,реших че за 300лв ще си купя готова машина.Така и стана-около август месец от Бриколажа в Добрич"кихнах"300лв и си купих готов с 50 литрова бутилка-имам приятел с такъв работи 8 години професионално,но вече издъхна и се нуждае от ремонт на главата.И какъвто съм карък,хвърлих кутията-а тя е гаранцията,касовата бележка и тя липсва и...компресора отказа.Пускан е 10тина пъти,нова машина ,работеше перфектно като за мене,съхраняван е на сухо но открито-под един навес,но е завит.Просто не тръгна.Вече 10дена е на топло в къщи и пак не иска.Мисля,че проблема е някъде в пресостата,като не иска да тръгне.Отворих го,има + и - и на входа му,и на изхода му към мотора,значи някъде нещо е задържало и не може да го включи,но какво?Търсех инфо и принцип на работа на пресостата,защото не съм се занимавал досега с такова нещо,но така и не открих.
                сигурно е нещо дребно,но реших да питам Вас,практиците,преди да съм потрошил пресостата.Най-лесно е ще дам 35-40лева за нов,но ако проблема не е оттам,а и моя е нов,не е работил...има ли смисъл.Друго,което пробвах-има една шлаухка,която влиза в пресостата-отвих я от другия край и духнах въздух към пресостата-въздуха минава свободно-мислех,че ще има някаква мембрана там.И така съм притежател на компресор без гаранция и неработещ.Помагайте господа,да си съживя машинката,не ми се занимава с майстори,щото знам,че ще ме "кръстят"и ще ми вземат пари за нищо,пък и с Ваша помощ знам,че ще се справя с ремонта.Всяко мнение и съвет ще са ми от голяма полза.
                Най-лесното като за начало махни жиците от входа и от изхода на пресостата и ги вържи директно една за друга с еднакви цветове.Така изолираш работата на пресостата и пускаш директно мотора ако проработи пак си имаш читав компресор който НЕ изключва сам

                Коментар


                • От: Компресор

                  Ето вижте и аз с какво се сдобих днес, ако някой знае от какво е и какви са му характеристиките......? А, най важното е.... на къде трябва да се развърта?
                  Бившият му собственик твърди, че го е въртял с един монофазен, 380ватов,(италиански) мотор, качени на бутилка за кислорд и надигал до 12атмосвери за около 4 мин.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_202620[1].jpg
Прегледи:2
Размер:204.9 КБ
ID:5564203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_202643[1].jpg
Прегледи:2
Размер:193.4 КБ
ID:5564204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_202644[1].jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5564205Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_202821[1].jpg
Прегледи:3
Размер:169.9 КБ
ID:5564206
                  Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    380W и 12атм. звучи несериозно дори и с 3-фазен двигател. Откъде засмуква въздух? Бившият му собственик не помни ли в каква посока го е въртял. Мисля си, че нормалната посока на въртене е по часовниковата стрелка, гледайки от страната на шайбата.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      380W и 12атм. звучи несериозно дори и с 3-фазен двигател. Откъде засмуква въздух? Бившият му собственик не помни ли в каква посока го е въртял. .
                      Продаде ми го синът му, таткото се е споминал, но момчето твърди, че мотора и компресора са били монтирани на една талпа, която пък е била въразана за кислородната бутилка, двигателя също е в мен, но утре ще му разчитам табелата, че е много умърляна. пък и сега е тъмно а сега се прибрах.
                      П.С Сега ходих до гаража; половин кон(0.385в) и 1480 оборота
                      Последно редактирано от zmiata29; 15-02-14, 20:34.
                      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Най-вероятно му е все едно за посоката. Но си е голям кютук и с 380 вата ... . А и да тръгне повторно под налягане?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                          Ето вижте и аз с какво се сдобих днес, ако някой знае от какво е и какви са му характеристиките......? А, най важното е.... на къде трябва да се развърта?
                          Бившият му собственик твърди, че го е въртял с един монофазен, 380ватов,(италиански) мотор, качени на бутилка за кислорд и надигал до 12атмосвери за около 4 мин.[ATTACH=CONFIG]683295[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]683296[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]683297[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]683298[/ATTACH]
                          Днес го изчистих, но не излезе нищо като букви, само цифри някакви, нямаще и стрелка на въртене. Свързах се с бившия собственик и той ми изпрати снимки на комресорчето и моторчето от времето когато са били заедноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1843.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5564400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1850.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5564402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3856.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5564405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3859.jpg
Прегледи:1
Размер:228.2 КБ
ID:5564407 така, че вече разбрах посоката на въртене, но като го чистих не видях никъде пробка или нещо от кдето да се сменя , долива масло в компресора!
                          ТА, някой ако знае от какво е това копресорче, и как действа трябва ли да му се сменя масло, как изобщо някакви подробности?
                          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Така като гледам с какви шайби е бил компресора и като казваш каква е мощността на двигателя силно ме съмнява да качиш повече от 4 атмосфери. Аз преди време бях се сдобих с един компресор и двигател Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:103.7 КБ
ID:5565053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:102.0 КБ
ID:5565054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:119.1 КБ
ID:5565055 . Двигателя е 450 вата а шайбите са почти като твоите но не се виждат на снимките и имаше заводско разтоварване на 2.5 атмосфери. Когато го запуших и смених двигателя с 1.1 киловата на 4 атмосфери започна да се чува чукане от компресора и го спрях.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Ето и снимки от моя скокльо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0036.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5565099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0037.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5565100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0038.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5565101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0039.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5565102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0040.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5565103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0041.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5565104 скоро като го сглобя и боядисам ще направя пак снимки в готово състояние

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Днес ме дариха с етот товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140220_113746[1].jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5566204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140220_113755[1].jpg
Прегледи:2
Размер:110.7 КБ
ID:5566205Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140220_113803[1].jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5566206
                                единственото което знам за него е, че е компресор и бил лопатков. Вие да знаете нещо повече?
                                Прикачени файлове
                                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X