Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=42895&page=7 На тази страница има доста снимки и обяснения как и защо.
    Колеги гледах четох и така и не разбрах в моя конкретно случай какви шаиби трябват и има ли значение на каде се варти мотора и само от единия отвор до колкото разбрах се връзва

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=42895&page=7 На тази страница има доста снимки и обяснения как и защо.
      Колеги гледах четох и така и не разбрах нищо.Никой ли неможе да ми каже за моя конкретно с какъв размер ремачни ролки и има ли значение в коя оисока се върти двигателя и начина на вързване?Благодаря

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        колега sek,знаеш ли нещо за компресорите от камион желез,предполагам си ги чувал,много са дърти,седлови влекачи най-често,четох в един полски форум че дават 440литра/мин. ,но си искат маслена помпа за мазането,икарусовия също не е лош.
        ето темата- има какво да се види.
        http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831212-0.html
        Този тип компресори (Икарус ; ЗиЛ ) работят на сравнително високи обороти 800-1000 и не е желателно да се прескачат. Размера на шайбите зависи от оборотите на електродвигателя ако той е 2000 оборота шайбата му трябва да е два пъти по малка от тази на копресора и получаваш 1000 оборота. Посоката на въртене трябва да я пише на табелката (ако е оцеляла) или да има стрелка . Навремето за малко карах тая пълна полска техническа кретения Йелч самосвал но нямам никъкъв спомен къкъв им беше компресора. Най читавия компресор на който съм попадал беше от някъкъв български трамвай двуцилиндров нищо не трябва да му преработваш всичко си има и работи на около 500 оборота и има много голям дебит. В работата имам и един такъв утре ако не си забравя фотоапарата ще го снимам.
        Последно редактирано от sek.1; 10-06-09, 20:44.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          Eто снимка на въпросния трамваен компресор.
          Прикачени файлове
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            Колеги днес се борих с моя компресор и успях да хо накарам да качи само 5 тмосфери и то с много чакане.Искам да попитам за каолко време трябва да ги вдига и колко може този компресор?Според мен може да е замибал компресора и му трябва ремонт,но от каде мога да намеря части за този компресор или каде ремонтират?

            Коментар


            • До: Компресор

              Колеги както вече споделих с вас след човъркане един ден по компресора и го докарах да вдига 5 атмосфери и то с доста чакане.Посаветвайте ме моля какво да направя за да го докарам до кам 8-10.Аз си мисля че самия компресор е издал багажа.И как да разбера дали е издал багажа?И с кое да започна първо клапани,сегменти,бутала или да сменя всичко?Благодаря

              Коментар


              • До: Компресор

                към 10 ще съм си вкъщи,влез в скайп и ще пишим.
                проблемите може да са много,примерно компресора да не може да вдига повече от 5атм.в което се съмнявам,може да са сегменти или клапани,друго-няма как,
                моя на камиона работи на 5-6атм.,а както е сега -11.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от vazi Преглед на мнение
                  Колеги както вече споделих с вас след човъркане един ден по компресора и го докарах да вдига 5 атмосфери и то с доста чакане.Посаветвайте ме моля какво да направя за да го докарам до кам 8-10.Аз си мисля че самия компресор е издал багажа.И как да разбера дали е издал багажа?И с кое да започна първо клапани,сегменти,бутала или да сменя всичко?Благодаря
                  Като спреш компресора връща ли въздух през смукателния отвор ? Ако връща значи клапанчетата не държат и трябва да се пришлайфат те и леглата им. При твойто положение с това се почва сваляне на главата и пришлайфване на клапанчетата ако и това не помогне се слиза надолу към буталата и сегментите.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    към 10 ще съм си вкъщи,влез в скайп и ще пишим.
                    проблемите може да са много,примерно компресора да не може да вдига повече от 5атм.в което се съмнявам,може да са сегменти или клапани,друго-няма как,
                    моя на камиона работи на 5-6атм.,а както е сега -11.
                    Колега немога да ти видя скайпа,явно нямам права защото като натисна на твоето име и като избера виж публичния профил и ми излиза че нямам права.Как да те намеря в скайпа?


                    Колега SEK.1 много благодаря днеска 6те го пробвам?

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Remus Lupin

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Дебита на този тип двуцилиндрови бутални компресори хич не е малък картера е херметизиран защото работи в затворена система. Искаш не искаш трябва да му пробиеш одушник и ако няма някъкво око за следене на нивото на маслото трябва да му направиш нивомерна пробка малко под средата на картера. Сглобявъл съм компресор с подобен агрегат от полска хладилна вана за съхранение на мляко на око дебита му беше колкото на зиловия компресор.
                        Колега а помниш ли на какви обороти работеше?

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Някъде 500-600 оборота помня че шайбата му беше доста голяма а и всички стари компресори с голям ход на буталата работят на по ниски обороти около 500.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Благодаря ти

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Дебита на този тип двуцилиндрови бутални компресори хич не е малък картера е херметизиран защото работи в затворена система. Искаш не искаш трябва да му пробиеш одушник и ако няма някъкво око за следене на нивото на маслото трябва да му направиш нивомерна пробка малко под средата на картера. Сглобявъл съм компресор с подобен агрегат от полска хладилна вана за съхранение на мляко на око дебита му беше колкото на зиловия компресор.
                              Оказа се , че картера е свързан със смукателната страна (през корпуса ) Да разглобявам ли компресора за да оделя картера от смукателя или първо да пробвам колко масло ще вкара във въздуха .

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                ще трябва да разделиш,защото ще ти издуха маслото в ресивера и тръбопровода.
                                ако не искаш да ги разглабяш си вземи един маслоотделител има по 5-10лева. и го свържи на изхода и в картера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X