Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    незнам колега за твоя,но на моя понеже мотора е втори ,защото оригиналния беше слаб,и ремъка не е много силно натегнат.
    пробвал съм като извадя клапана,и го надуя на 8,после мотора пробуксува и се върти само той.
    иначе си прав може да вземе балансьор от почти все камион или трактор,но не може да му се изключва и ще работи докато не му спре тока.
    във твоите монтажи,в малката бутилчица м/у ресивера и главата,слагаш ли нещо или е празна?

    Коментар


    • До: Компресор

      В малката бутилчица няма нищо обикновенно и след часове работа е топла някъде до около средата. Навремето когато започвах да събирам първия си компресор се консултирах с колега инженер по пневматика и хидравлика и от него знам че на компресори с относително малък дебит там няма смисъл от филтриращ елемент. В работата имаме и компресор с 800 литра ресивер двуцилиндров с 120 мм бутала от ЗиЛ той има подобно разглобяемо тяло което беше пълно с някъква мрежа като домакинска тел но понеже беше силно корозирала един ден се запуши и тръбата на компресора буквално се пръсна и я изхвърлих.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Компресор

        Ето нещо, което беше с компресора като го взех. Дядото каза, че го правил за улавяне на конденза, а отдолу има пробка(болт) за източване. Да не би колега това да играе същата роля като при тебе малката бутилка. Вътре двете тръби са по-дълги отколкото се вижда.ще пробвам да го нарисувам. Незнам дали ще има полза от него. Ето какъв ми е пресостата.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от dido uzunov; 26-04-09, 13:16.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • До: Компресор

          Така като го гледам ще върши същата работа слагай го.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            колега,имаш ли инфо колко е дебита на компресора от ЮМЗ,търся някакъв но с дебит поне 300литра в минута,

            Коментар


            • До: Компресор

              Не знам точния дебит (руснаците не го пишат на табелките) но като гледам аналогичните малки заводски двуцилиндрови компресори са около нужния ти дебит.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                значи такъв от юмз двуцилиндров или от рейс икарус са в порядъка на 300л/мин.?
                другия въпрос е на колко горе долу държат бутилките от бойлер,на вуйчо ми големия компресор с който си правих пробата на бутилката ,в момента не бачка,а и докато не намери нужния развален чарк,няма да тръгне.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Отиди при някой газаджия да ти я тества с вода , да не те издуха .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Преди да намеря този компресор бях решил да купя компресор като на колегата РАСН в началото на темата.Като проверявах в магазина ми казаха, че е с дебит 290л/мин.Онзи е двуцилиндров и Като гледам не е с по-големи бутала от моя.Купешките както споменах са горе долу същите параметри на мотора и на шайбите, което ме навежда на мисълта, че отЮМЗ-то ще осигури горедолу около 300л/мин.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      значи такъв от юмз двуцилиндров или от рейс икарус са в порядъка на 300л/мин.?
                      другия въпрос е на колко горе долу държат бутилките от бойлер,на вуйчо ми големия компресор с който си правих пробата на бутилката ,в момента не бачка,а и докато не намери нужния развален чарк,няма да тръгне.
                      Не си прави експерименти с разни бойлери като ти трябва голяма бутилка най добре става някоя автогазова 80-90 има и повече литри обем . В обявите на форума съм срещал за по 20-40 лева. Изискванията за ресивер на компресор са същите като при автогазовите 10 атмосфери работно 18 атмосфери пробно налягане.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор





                        ето две снимчици сигурно ги има в началото на темата,
                        на първата м/у тръбата и шублера.:холендърчето за тръбата,преходника 1/2 към 1/4 за пресостата,това със халкичката е предпазния клапан,настроен е на към 11бара.,под него е възвратния клапан,в лявата си част се хваща за другия край на медната тръба,дясно-тапата зад която е възвратния клапан и му се прави профилактика ако се задръсти,отдолу е ясно за бутилката,в задната си част има накрайник за синьото маркуче на втората снимка,откъде му се дава въздух за пресостата
                        на втората снимка се вижда разглобения престостат,с голямата пружина се регулира налягането примерно 8бара -натягаш гайката,3бара отпускаш.
                        с малката се регулира хистерезиса демек помеждутака м/у включване и изключване,на моя е 2 или 3бара,примерно включвам ,вдига 10атм. работя си,пада на 7-8-включва се.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Моите практически наблюдения върху ифовите компресори са че не са най удачния избор за стационарен компресор. Имат относително малък дебит ; някъде около 7-8 атмосфери вече им идва тегаво и почват да тракат силно ; поне тези които на мен са ми попадали вкарват страшно много масло във въздуха.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            колега,моя сегашния дето е сниман в темата,вдига 10атм. поне дотоллкова успя и изби семерината,това за маслото е вярно,със сегашното подобрение което монтирам на един донор,се надявам проблема да се реши,дебита не е толко малък 8кубика/час,Зиловия знаеш ли колко е?

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              данови свърши работа компресора защото несъм виждал ЮМЗ даму работи компресора винаги ги сменят с ифов можеби са малко обороти те на оригиналния

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                виждал съм обикновени от ЮМЗ едноцилиндрови поне няколко с избити глави,собствениците като ги питаш кво е станало вдигат рамена,ама явно е от калпава изработка или дефект-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X