Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Миналата седмица подкарах и моя компресор. Утре ще гледам да сложа снимки, но като поработих малко се замислих и аз за преостат. Трябва да видя как може да се монтира, още повече, че ще трябва и аз да мисля някаква тръба, където да може налягането да е ниско, докато двигателя развърти (понеже е монофазен). Ако някой има схема (то кой знае пък как се четат пневматични схеми, ама...) или по-добре, ако може описателно да обясни как се прави цялата гимнастика с автоматизирането на монофазен компресор ще бъда благодарен. Ако пък някой от София има мерак и възможност да ми помогне да го направя ще съм още по-благодарен. Вчера си разглобих мотора (мотоциклета, де) и си отворих бая работа, но наистина имам мерак да си подкарам компресора по такъв начин, че да не се налага да разсъждавам постоянно като го ползвам
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • До: Компресор

      прегледай темата,значи тръбата дето си я описал, е прост възвратен клапан,обаче на струг се прави копие на елемента вътре,защото иначе се стопява..закача се м/у бутилката и компресора,като слагаш и накрайник за маркуче,с което пресостата взема въздух,
      абе прегледай снимките дето съм ги пуснал,ще ти стане много ясно
      пресостат струва около 40лв..да не се излъжеш като мене да дадеш повече..
      пресостата е прост контактор оправляван от въздуха,закачаш го към мотора и ел.мрежата и няма ядове,имаш вътре две пружини с които регулираш налягането и хистерезиса/налягането м/у включване и изключване..
      дано съм ти обяснил правилно..

      Коментар


      • До: Компресор

        Колко киловата ти е мотора и къкъв е компресора ? Сега в гаража понеже нямам още трифазен ток съм с един зилов компресор който го събрах за един приятел и поради липса на по мощен двигател му качих един 1.1 киловата монофазен пуска си с лекота без да се товари и над 8 атмосфери.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          днес говорих с него ,компресора му е от фадрома,продполагам два цилиндъра ,с двигател 1.1 и 40литра бутилка.

          Коментар


          • До: Компресор

            Чувал съм, че ставал компресор от бутилки за въздуха на спирачките от ЗИЛ
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              днес говорих с него ,компресора му е от фадрома,продполагам два цилиндъра ,с двигател 1.1 и 40литра бутилка.
              Ами то и моя е така - фадрома и 1.1 kW двигател
              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • До: Компресор

                да де,твоя имах предвид,а колегата отгоре,да прочете темата има достатъчно писано от какво става компресор..

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Ами то и моя е така - фадрома и 1.1 kW двигател
                  Пусни някоя снимка да видим къкво е съотношението на шайбите. Колко оборота е мотора ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Моят е с 2,2kW ако го спра на 5-6 атм. принудително от шалтера после няма тръгване докато не изключа пресостата т.е. докато не се изпусне въздуха от тръбопровода.
                    П.п. Гарантирам за това щото съм го пробвал неколкократно
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Възможно е това да се получи при компресорите с по голям ход на буталата при малките и относително бързооборотни компресори (работещи около 1000 оборота)като от ЗиЛ ИФА Шкода няма проблеми тръгват с 1.1 мотор надути и на 8 атмосфери. Възможно е и разширителите които правя и монтирам между компресора и ресивера също да помагат. До тук за двайсетина години съм събрал поне трийсетина и повече компресори със зилов ифов или шкодов агрегат и няма ядове с тръгването на мотора. Тоя е поредния който събирам за един приятел сега го довършвам в работата като имам време. Eл. мотора е 1.5 киловата трифазен.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от sek.1; 17-11-09, 07:12.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Ето го и моя компресор - не можах много ясно да видя оборотите на двигателя, но се вижда, че предавателното число на шайбите е около 2:1. От главата с медна тръба въздуха отива директно в бутилката. Предполагам, че някъде тук ще трябва да сложа разширител, за да може двигателя да завърта и под налягане.
                        При мен няма проблем с нялягането в картера - явно буталата не изпускат много. Въпреки това не съм затегнал болта, който служи за наливане на маслото. Има проблем с гарнитурата, която е под цилиндрите - тя изпуска малко, сигурно по-нататък ще я сменя.
                        Сложена е и пневмогрупа - кондензатор + омаслител, но в омаслителя не съм слагал масло, защото май скоро ще ми се налага да боядисвам.
                        Всъщност аз никога не съм виждал колко масло хвърля омаслителя, но няма ли опасност да се зацапа маркуча и после, ако трябва чист въздух да има проблеми?
                        От друга страна - имам няколко пневмоинструмента - гайковерт, тресчотка, флекс и т.н. - за тях трябва ли въздуха да е омаслен?
                        Прикачени файлове
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          тая медна тръба е много тясно и вероятно го души,на моя е 12мм,помисли за нещо около 18-20мм..
                          иначе компресора е от фадрома ей такъв-


                          иначе пресостат струва около 40лева,може да го закачиш на изходя на ресивера,а клапана да сложиш където е медната тръба,помисли как да направиш връзката с компресора и бутилката-или свита медна тръба около 1метър,или казанче с тапа за отцеждане,това намалява драстично конденза и маслото,което в последствие попада в тръбопровода и пречи..

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                            Ето го и моя компресор - не можах много ясно да видя оборотите на двигателя, но се вижда, че предавателното число на шайбите е около 2:1. От главата с медна тръба въздуха отива директно в бутилката. Предполагам, че някъде тук ще трябва да сложа разширител, за да може двигателя да завърта и под налягане.
                            При мен няма проблем с нялягането в картера - явно буталата не изпускат много. Въпреки това не съм затегнал болта, който служи за наливане на маслото. Има проблем с гарнитурата, която е под цилиндрите - тя изпуска малко, сигурно по-нататък ще я сменя.
                            Сложена е и пневмогрупа - кондензатор + омаслител, но в омаслителя не съм слагал масло, защото май скоро ще ми се налага да боядисвам.
                            Всъщност аз никога не съм виждал колко масло хвърля омаслителя, но няма ли опасност да се зацапа маркуча и после, ако трябва чист въздух да има проблеми?
                            От друга страна - имам няколко пневмоинструмента - гайковерт, тресчотка, флекс и т.н. - за тях трябва ли въздуха да е омаслен?
                            Ако ще ползваш компресора за бояджийска работа в никъкъв случай не наливай масло в омаслителя после не можеш да го искараш от там и от маркучите. А ако са ти гумени маркучите и не са маслоустойчиви за нула време се скапват . На моя гайковер маслото му се сипва направо в него а и в комплекта си има една урудка омаслител която може да се завива направо на щуцера на пистолета.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Аз за това съм сложил направо на компресора кондензоуловителя с рудуцира, а на стената в гаража по която ще ми вървят тръбите за въздух ще сложа омаслителя като преди него ще направя извод с кран само за чист въздух(то и без друго тоя моя кютюк ще бъде стационарен и от този гараж няма да излезе)
                              Прикачени файлове
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Имам един такъв в насипно състояние още не му е дошъл реда да го събера навремето са ги произвеждали в някъкво ТПК около Брезник.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X