Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Правих му профилактика единствено на клапанчетата и главата-припасване и почистване нови гарнитурки (като, че ли гледам моя задръстен с боя входящия отвор беше останал с диаметър колкото на молив) буталото сегментите и цилиндъра са в перфектно състояние.Но като го подкарам ще видим. За охлаждане мисля да сложа един вентилатор от онези с алуминиевите корпуси за баня, мисля че ще свърши работа. За тоя шкодовския компресор -не е мой за съжаление, но ще го подкарам и него няма къде да иде.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • До: Компресор

      Такава перка имам в предвид тази е от нива с шест лопатки и върши чудна работа.
      Прикачени файлове
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Компресор

        Ау-у! И така ли стои? Отворена!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Такава перка имам в предвид тази е от нива с шест лопатки и върши чудна работа.
          За конкретния компресор вентилаторът не е от особено значение
          Той е с водно охлаждане и дори да бъде обдухван интензивно, му е все тая...
          Аз ползвам същия компресор и за кратковременни работи не се налага охлаждане. При интензивна работа му завирам маркуча от чешмата и е повече от щастлив.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • До: Компресор

            Перката е от Нива струва 1.50 лева и върши чудесна работа вече съм сложил такива на няколко компресора картера почти не загрява а главата се пипа на око някъде около 70-90 градуса маслото не завира . Пръсках цяла кола (мойта нива)без да връзвам водното охлаждане и всичко беше ОК. Планирам като остане време да направя предпазители от ламарина и решетка хем да насочва по точно струята въздух хем да не се пазя от перката.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Нивовата е с шест лопатки и е значително по голяма. С казан от бойлер е малко рисково аз ползвам автогазови бутилки тая на снимката е 70 литра и я купих за 20 лева от вторични.
              Добре, като гледам си я заварвал тук там, не е ли опасно за стара/ползвана бутилка да се заварва, нищо че е празна
              Компресора е станал много приличен, евала за майсторлъка
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • До: Компресор

                Нищо опасно няма стига да знаеш как да го направиш има няколко метода за заваряване на съдове в които е имало някъкви горива или горивни газове. Най простия е обдухване с някъкъв инертен газ по време на заваряване примерно СО2 но това е коментирано надълго и широко в темата за заваряване.Моите наблюдения относно съдовете в които е имало пропан-бутан е че е достатъчно да постоят отворени една две седмици на слънце и след това спокойно се режат и заваряват без проблеми и допълнителни процедури. Снаждал съм две руски бутилки за пропан-бутан без да ги обдухвам . За последните пет години съм събрал поне двайсетина различни компресори и повечето са с такива бутилки.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  Моят е от две снаждани 70л бутилки не са от пропан бутан ами от някакъв препарат отрова.Със същите параметри са като на газова бутилка според табелките.Преди да ги срежа и да ми ги заварят стояха пълни с вода до горе 3-4 дни след това ги измих с вода и сапун и нямаше проблеми нито при рязането нито при заварянето.Така ресивъра стана около 120л.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    вие как мислите се заварят газопроводите и т.н?
                    първо се заваря на бъдещото разклонение една тръба с резба в края,след което се навива един кран с устройство,което пробива тръбата,всичко това ,се прави без да се спира газта,посве само като се маха устройсвото изтича малко количество газ.
                    а имам едно питане към колегата-сам ли заваря бутилката или майстор,шева изглежда доста добър,да не си заварчик?

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Не колега аз такъв шев немога да направя Вуйчо ми заварява беше до преди 5-6г главен завърчик в локомотивното депо, но се пенсионира.Първо направи скосение на бутилките там където ще прилепнат една към друга и мисля, че това което се вижда отгоре е втория или третия шев.Наистина страшна ръка има.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        в нашия край такъв шев,като излян правят 3ма човека,единия ще мре и няма да може вече да държи електрод,лоша работа...измреа таферните заварчици,а и в днешно време май никой не го влече тая професия.
                        заварчика в нефт и газ /каквото е останало/ ,не го познавам лично но той заварява газопроводите.
                        третия работи в газовата фирма/таси/ Емил се казва,може колегите да са чували за него,бачкал е в на много места.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Ясно мерси, имах някаква представа, но реших да попитам.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Ясно мерси, имах някаква представа, но реших да попитам.
                            в началото когато отворих темата,се носеха разни легенди че ако заваряш директно на бутилката може да гръмна или вероятно ще гръмне.еми да ви кажа,може и да гръмне ,може и да не гръмне , моята не е гръмнала все още,тествах я на 12атм. които комперосра ми ги направи.
                            след като е ползвана като бутилка за въздух в шкодата е била и резервоар за бензин.измих я с вода, и напълних до половина,докато заварях знаех че има пари ,но те излизаха,само веднъш изкара огън и вода.та не е толкова опасно,особено ако е измита или тествана,така че колеги ,спокойно,.
                            рязал съм и варел от нафта,той не беше добре измит и ми подпали обувката дето го бях застъпил,но вече има едно наум.имаше и един случай дето някъв човечец му дали да реже с резак,варел с неизствено садържание,и..останал без глава,много скоро го четох някъде,мисля,че колегата Кольо го беше споменал.това е друг въпрос,но съдовете се мият, и се пълнят с вода,може и без,зависи.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              имам един дето гние,свален е от работещ хладилник,но не съм сигурен дали е много в ред се пак стои 3години на вън.ако проявяваш интерес твой само да го махна,че вече се събраха какви ли не неща и ми пречат.
                              Колега ка изглежда този компресор, че изгоря компресора на хладилника в квартирата тои е някакъв мраз с отделна камера (фризер ) . От компресора излизат четири тръби + една запушена незнам може вътре да са свързани , аз имам един компресор , но е само с две тръби и малко му тракат клапаните не е много за хладилник .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                от мраз е ,но не знам дали е работещ,стои 3години на вън.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X