Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    колега,моя сегашния дето е сниман в темата,вдига 10атм. поне дотоллкова успя и изби семерината,това за маслото е вярно,със сегашното подобрение което монтирам на един донор,се надявам проблема да се реши,дебита не е толко малък 8кубика/час,Зиловия знаеш ли колко е?
    Зиловия на око е около 250-300 литра в минута (руснаците никъде не пишат дебита ) . Ифовия не можеше да ми храни бояджийския пистолет а с зиловия сме работили с два захранва ми нормално и гаиковера. За камиона ИФА компресора е напълно достатъчен там спирачките са хидравлични въздуха само натиска мембраната в усилвателя и работното налягане е около 5-6 атмосфери. На ЮМЗ особено на старите модели 6 Л доколкото си спомням компресора беше наврян някъде около скоростите и се включваше с едно лостче с черна бакилитова топчица естествено е там да се скапе защото няма практически никъкво охлахдане. На моя Болгар МТЗ 80 компресора е зилов и си е вързан на ремъка на вентилатора.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Компресор

      точно за тея ювз говоря дето компресора им е на двигателя и е едноцилидров,двуцилиндровите са точно където е съединитела,даже май се върти от маховика.
      Зилов може ли да се намери за не много пари?

      Коментар


      • До: Компресор

        Аз ползвам в момента компресор от ЮМЗ, двуцилиндров но не е руски а е произведен в гр. Левски. Наследство ми е. Имам си и нова фабрична глава ама нямам време да я монтирам. Този компресор никога неможе да даде 300 л. дебит. Не ги сравнявайте по големина на буталата със съвременните компресори. Просто картерните му загуби са огромни /както и при всички стари компресори/. Казано с прости думи - не повече от 50% КПД при работно налягане от 5 атм. Колкото до това колко дебит дава един компресор не е сложно всеки да си го сметне сам. Вариантите са два:
        Вариант 1: Измерва се диаметъра и хода на буталото. По формулата за обем на цилиндър се изчислява работния обем на компресора /ако е двуцилиндров съответно по 2/. Получената цифра се умножава по оборотите на коляновия вал на компресора и така получавате дебита на засмукване. И тук идва момента с КПД-то. Дебита на засмукване се умножава по 0.5 /за ЮМЗ, ЗИЛ, ИФА и квото се сетите там подобно/ и получавате реалния дебит на компресора при 5 атм.
        Забележка: КПД-то на тези компресори е по моя преценка. Несъм го измервал ,но имам поглед върху тези неща, вервайте ми. Имайте напредвид че колкото повече увеличавате работното налягане на компресора, толкова КПД-то пада.
        Отностно диаметъра на шайбите и оборотите на компресорния елемент, те се изчисляват с помоща на формулата за периферна скорост:
        V= WR където скороста V се измерва в m/sec
        W=ήn/30
        R- радиус в метри.
        n – обороти
        ή – 3.14

        При положение че имаш оборотите и диаметъра на шайбата на мотора както и знаеш оборотите на въртене на компресора, другото е уравнение с едно неизвестно /диаметъра на шайбата на компресора/, което се учи в началното образование. Ако пък компресора вече си има шайба, тогава по обратен ред. Даже е по-лесно и евтино да корегираш шайбата на мотора отколкото шайбата на компресора.

        Вариант 2: Трябва да си знаете точно обема на бутилката. Засичате при работно налягане /например 6 атм./ за 1 минута колко се вдига налягането. Всяка една атмосфера е равна на обема на бутилката.
        Пример: Компресора е с бутилка 50л. Начало на засичането при 5 атм. След една минута маномитъра ви показва 7 атм. Разликата от две атмосфери означава че компресора за една минута дава въздух колкото два пъти бутилката от 50 л. Значи компресора дава 100 литра. Незнам как да ви го обясня по-просто.

        Успех!
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • До: Компресор

          Днес отидох до скрапа да си търся ремъчни шайби за компресора и какво открих?Ако някой има информация за този или подобен модел да казва. Явно, че компресора от ЮМЗ-то няма да яде баницаааааа.Остава и този боклук дето днес го домъкнах да не работи като света и се връщам в изходна позиция.
          Прикачени файлове
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            Тези компресори са сглобявани в Перник бутилката на моя е от такъв в работата ми се търкаля един без шайба и по принцип е голям боклук аз съм го напътил към скрапа и ако вече някой не го е отнесъл натам мога да ти го подаря утре ще видя къде е. Дано не си се прецакал да дадеш повече от 5-10 лева. Само си малко далече от София
            Последно редактирано от sek.1; 07-05-09, 19:14.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: Компресор

              колега,ако сериозно се подарява ,може ли да го пратиш по пощата за моя сметка?
              този на първо гледане го опреличих за ифов от най-старите ифи,ама е български, ако работи може да го куплираш с юмз-то и ще имаш дебит,ама щом колегата вика,че е скапан...тука в нашия скрап трудно се намират свесни компресори,предимно издухани ифови и газкови,за 20тина лева,намират се и запазени.

              Коментар


              • До: Компресор

                Тоя кютук тежи и пощенските такси ще са повече от колкото струва. Компресора е бракуван преди повече от двайсет години и по думите на един колега не е издържал и една година работа от време на време по час-два не съм си правил труда да го отварям преди мене някой е свалил двигателя; шайбата; таблото с пресостата и до мен стигна последното ценно нещо бутилката. Утре ще видя къде е дано вече не са го занесли за скрап моите колеги. Тука в София в един магазин за авточасти за Камаз и други руски камиони има пълен ремонтен комплект за зиловите компресори и колкото и скапан да е за 50-60 лева става чисто нов остават стари само корпуса и биелите.
                Последно редактирано от sek.1; 07-05-09, 21:29.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  ок,интересува ме колко струва зилов компресор ,не нов,ремонта на повечето не е над 100лв.
                  моя му е сменено,макар че съм писал в темата.
                  лагери,семерина -~15лв.
                  клапани 18лв.
                  биела с лагер и втулки-30лв.
                  бутало със сегменти ,болт-18лв.
                  това включва основния ремонт.моя беше яко обран и дефакто стоеше разбитата биела и блока,и главата без клапани естествено,регуларния е преглед на гадните клапани,смяна на семерина,някой лагер и маслото.моето масло е като трансформаторно един вид вода, една туба 5литра е към 10лв.даже помалко.
                  друго важно за ифовия да има много хубав въздушен филтър не оргиналния дето сички боклуци си влизат,защото клапанчетата са кирливи и се скапват много бързо,

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Цената е много относителна покрай работата имам два пункта за вторични суровини последните два ги спазарих на по пет лева липсваха им само шайбите и ги свестих само със смяна на сегменти клапанчета и гарнитури всичко около 30 лева на компресор. Купувал съм и чисто нов за десет лева седи ми резервен.Сега се сетих че две седмици не съм минавал да видя има ли нещо интересно. На ифите компресорите бяхя с два вида мазане на единя модел (по старите) на компресора и ГНПто им се сипваше отделно масло на по новите мазането беше принудително една тръбичка ходеше до компресора и от там в ГНПто и в двата случая се мажеха с двигателно масло. На зиловите компресори им слагам малко спортно филтърче за скутер диаметъра на смукателната тръба е 25мм.
                    Последно редактирано от sek.1; 07-05-09, 22:45.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Ще го видим как работи понататък.Стига ми и шайбата за тези пари.Междудругото колегата е прав тежи много - на кантара излезе 36кг. И в крайна сметка от компресорите които могат да се намерят на скрапа кои си заслужават? На боклука там имаше и няколко от Шкода, но ми направи впечатление, че са с централно мазане и ги продават не на кило ами като част. Те как са?
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Шкодите не страдаха от компресори и би трябвало да се държи добре и като стационарен.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          НАшия стария беше баш като този от снимката, барабар с бутилката... вземахме го 2-ра употрева и го ползвахме 10 години почти всекидневно за боядисване на коли и подобни неща (на 7,5 бара го бяхме направили да изкл. и на 5,5 да вкл, та не е бачкал и на ниско налягане)... и само 1 глава сменихме и накрая блокира просто сега го смеинхме с нов и се родихме, че е с каде каде по-голям дебит и тих и всичко
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Тези компресори са сглобявани в Перник бутилката на моя е от такъв в работата ми се търкаля един без шайба и по принцип е голям боклук аз съм го напътил към скрапа и ако вече някой не го е отнесъл натам мога да ти го подаря утре ще видя къде е. Дано не си се прецакал да дадеш повече от 5-10 лева. Само си малко далече от София
                            Колега би ли проверил ако табелката стои на копресора какви данни му дават или ако на твоята бутилка има табелка, че се чудя с какви обороти да го завъртя.Неговата шайба е 320мм, мисля на двигателя който ми е 3000об/мин да сложа 100-120мм ама дали няма да му дам много зор.Днес гледах един голям компресор от същите години на производство и ми направи впечатление че е много бавнооборотен та за този незнам....
                            П.п ако си решил наистина да го изхвърляш твоя,изчакай още малко,че мога да опра до него
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              значи щом шайбата е 300мм. на мотора ти трябва 100мм. да го завъртиш с 1000об. трябва да е достатъчно,той по ниско няма да ще да вдига налягане,моя мотор е 2800об. шайбата ми е 100мм. ,на компресора тряя да е 300ама не можах да намеря толкова голяма и си е с неговата която е към 200-220мм. върти го към 1500 и му е множко ама-... не му пречи ,не работи по цял ден.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                значи щом шайбата е 300мм. на мотора ти трябва 100мм. да го завъртиш с 1000об. трябва да е достатъчно,той по ниско няма да ще да вдига налягане,моя мотор е 2800об. шайбата ми е 100мм. ,на компресора тряя да е 300ама не можах да намеря толкова голяма и си е с неговата която е към 200-220мм. върти го към 1500 и му е множко ама-... не му пречи ,не работи по цял ден.
                                Колега, колкото ти е по-малка шайбата на мотора, толкова по-ниски са оборотите на компресора
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X