Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    целта е не налягане ,а дебит и затова аз мисля,че по добре да се махне главата,че да има широки дупки ,да минава повече въздух,защото така според мен ако главата е на мотора/компресора/ се "души" .

    Коментар


    • До: Компресор

      Другия вариант е да се навари някоя и друга гърбица на разпределителния вал та да отварят клапаните на всеки сгъстилен такт.И за всмукването естествено.
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • Не бе,

        идеята е това да си служи за двигател, освен когато спешно в гората ти трябва компресор.

        Първоначално публикуван от joe007
        Сори помислих че е идеята за която е писал Sparow, и не ми се върза за песъкоструй в гората.
        ок, разделям, да не стават грешки

        Дискусията за епизодично използване на двигател като компресор тук:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53751
        Последно редактирано от Ясен; 25-02-09, 00:11.

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
          Другия вариант е да се навари някоя и друга гърбица на разпределителния вал та да отварят клапаните на всеки сгъстилен такт.И за всмукването естествено.
          Когато се преработва ДВГ за компресор, целият ГРМ е доста неудачен. Има препокриване на фази, топлинни хлабини и други неприятни явления. Практиката е да се заварят клапаните, да се махне РВ и по възможност недохода, а по два еднопосочни клапана да се свържат към отворите за свещите. Така се получават МОЩНИ компресори с голям дебит, стига да се намери правилният електромотор и ел.табло с нужната мощност.

          Идеята на Дядо Владо да се остави половината двигател да си е двигател е много свежа, защото 25 киловата ДВГ е тривиален, а 25 киловата ел. мотор е голям, тежък, скъп и иска много и трифазен ток. Вероятно и редови двигател може частично да се преработи, но ще трябва да се правят компромиси със степените на сгъстяване на двигателните и компресорните цилиндри, а смукателните колектори ще са задача. С V-образен двигател всичко се намества - едната глава се оставя, другата се заварява и пили.

          Разбира се, остава въпросът да му се осигури хранене, охлаждане и отвеждане на газовете.

          Коментар


          • До: Компресор

            Teзи схеми които си мислите ако станат искам да ги видя в действие черпавката е от мене
            Как викаше дядо ми "Оно така стая, това да не е Шаро"
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • До: Компресор

              V 0bразен двигател никога нема да работи само с цилиндрите от едната страна. Най малкото погледнете как седят те-не са като 4 цилиндровия-2 горе,2 долу
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                V 0bразен двигател никога нема да работи само с цилиндрите от едната страна. Най малкото погледнете как седят те-не са като 4 цилиндровия-2 горе,2 долу
                Ти ми намери V-образен, аз ще ти покажа как работи само едната глава и при това равномерно. После ще мъ върна кабелите на свещите обратно.

                А ще е равномерно, защото винаги се редуват - един от едната страна, един от другата.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Добре. Ще ти предложа моя за проба и ще видиме. Реда обаче е друг ,не такъв какъвто казваш ти 1-5-4-2-6-3-7-8

                  Обаче съм на менние че пак нема да стане всичко това където си го мислите
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Добре. Ще ти предложа моя за проба и ще видиме. Реда обаче е друг ,не такъв какъвто казваш ти 1-5-4-2-6-3-7-8

                    Обаче съм на менние че пак нема да стане всичко това където си го мислите
                    А, хич не знам как се броят цилиндрите на твоя двигател. Казвам само, че двете му половини (глави) се редуват по запалване. Вече от коя кой цилиндър, друг въпрос.

                    p.s. сега прочетох, че имало и двигатели, които не спазват това правило. Е не знам какъв е твоя.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А, хич не знам как се броят цилиндрите на твоя двигател. Казвам само, че двете му половини (глави) се редуват по запалване. Вече от коя кой цилиндър, друг въпрос.

                      p.s. сега прочетох, че имало и двигатели, които не спазват това правило. Е не знам какъв е твоя.

                      Еми виж реда на работа и ще разбереш.
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Кажи сега как се броят цилиндрите на твоя двигател

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Отдясно на джипа са от първи до четвърти а отляво са от 5-ти до 8-и. Блоят се от водната помпа назад към маховика. Главния проблем е според мен че не са като на 4 цилиндров двигател-1 горе-2 долу а са по шантаво и нема да се получи нормална работа.
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Нещо не мога да кача сникма има некъв проблем
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              А, загрях. Е не знам защо са ги подредили така, много е шантав редът. Значи твоя двигател не става за компресор "половин V". Карай си го.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Браво ! Много добре е станал . Това лято и аз смятам да си спретна един компресор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X