Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Компресор

    Някой може ли да каже как да оправя дефектните заварки без да свалям всичко,защото ако оставя нещата ще стопя тефлона.
    Мисля да намажа шева със епоксидна смола ,изпуска на няколко места през шлаката.
    Ама при 6 бара едва ли ще държи дълго.
    Ще пусна снимки на вече завършения компресор довечер или утре..

    Коментар


    • #62
      До: Компресор

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      Някой може ли да каже как да оправя дефектните заварки без да свалям всичко,защото ако оставя нещата ще стопя тефлона.
      Мисля да намажа шева със епоксидна смола ,изпуска на няколко места през шлаката.
      Ама при 6 бара едва ли ще държи дълго.
      Ще пусна снимки на вече завършения компресор довечер или утре..
      Сваляй всичко и заварките наново, после нова тефлонова лента и сглобяваш.Детайлите са малко и не си заслужава да правиш експерименти.
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #63
        До: Компресор

        Ми няма как без да свалиш всичко и пак на ново да прокараш цялия шев... ами защо не си изчукал шлаката, така не може да се види какво е под нея състоянието на шева, особено когато иде реч за налягане
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • #64
          До: Компресор

          Абе аз махнах шлаката ама като не мога да заварявам хубаво,то добре че пресостата още е на компресора,а не във въздуха

          Коментар


          • #65
            До: Компресор

            АЗ ПАК ЧЕТА КЪСНО НО НЯМАМ МНОГО ВРЕМЕ И ВСЕ ПАК АКО МОГА ДА СЪМ ПОЛЕЗН :
            КОМПРЕСОРНИТЕ ГЛАВИ НА "ОМА","АБАК" И Т.Н С ДЕБИТ ОКОЛО 280 ЛИТ. РАБОТЯТ НАИСТИНА ПРИ ОКОЛО 1500об./1540 за абак 2800/ и цената е около 300 лева.ВРЕТО ЗА РАБОТА НА БУТАЛНИТЕ ТРЯБВА ДА Е 50/50 ТОЛКОВА ИМ Е ЖИВОТЕЦА,ИМА ВЪЗВРАТНИ КЛПАНИ ЗА ТЯХ КОИТО НЯМАТ ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ ПРОБЛЕМИ С ПЛАСТПАСАТА МОЖЕТЕ ДА ГИ НАМЕРИТЕ ВЪВЪ ВСЕКИ МАГ. ЗА ПНЕВМАТИКА НЕ СКЪПИ ОКОЛО 15-20лв. ГЛАВАТА СЕ РАЗТОВАРВА ПРЕЗ СЕ РАЗТОВАРВА ПРЕ ТОЗИ КЛАПАН КОЙТО Е СВЪРЗАН И С ПРЕСОСТАТА С МАРКУЧ ЗА ДА СЕ РАЗТОВАРВА НЕ САМО ПРИ СТАРТА ,НО И ПРИ ДОСТИГАНЕ НА НЕОБХОДИМОТО НАЛЯГАНЕ.ПРЕСОСТАТИТЕ СА МОНОФАЗНИ И ТРИФАЗНИ,КАТО МОЯТ СЪВЕТ Е ДА СЕ ПОЛЗВА МОНОФАЗЕН С КОНТАКТОР ПРИ ТРИФАЗНИТЕ МОТОРИ ЗАЩОТО РАЗЛИКАТАВ ЦЕНАТА ТРИ ПЪТИ /35-40 МНО 115-140 ТРИФАЗЕН/. КЪМ ПРЕСОСТАТА ИМА ОВОР ЗА БАЛАНС ВИНТИЛ ОКОЛО 10 лв. НЕ СИ ГО СПЕСПЯВАИТЕ.ТРЯБВА И РЕДУЦИР ВЕНТИЛ КОЙТО ДА УПРАВЛЯВА НАЛЯГАНЕТО НА ИЗХОДА ПОВЕЧЕТО ПНЕВМАТИЧНИ ИНСНТРУМЕНТИ РАБОТЯТ НА 6,5 бар. И ЗА ДА ГИ ПОДЪРЖАТЕ ВИ НЕОБХОДИМ БУФЕР ОКОЛО 3ба ЗАТОВА ПОВЕЧЕТО ПРЕСОСТАТИ ИЗКЛЮЧВАТ ПРИ ОКОЛО 10-11бар. КОЕТО И МАКС. ЗА ТЕЗИ БУТ.ГЛАВИ И ВКЛЮЧВАТ ПРИ ОКОЛО 8-9бар.
            ЗА КОДЕНЗА СПАСЕНИЕ НЯМА БУТ.КОМПРЕСОРИ ВИНАГИ ПРЕГРЯВАТ ВЪЗДУХА,МОЖЕШ ДА СИ СЛОЖИШ КРАН НА БУТИЛКАТА ОТДОЛУ И ДА ГО ИЗТОЧВАШ И ПНЕВМОПОДГОТВЯЩА ГРУПА Н АИЗХОДА ЗА ДА ХВАЩАШ ПО-ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ОСТАНАЛИЯ КОНДЕЗ КОКТО И ДА СЛАГАШ МАСЛО АКО ПОЛЗВАШ ПНЕВМАТИЧЕН ИНСТРУМЕНТ, ЗА БОЯДИСВАНЕ ВЕЧЕ ТИ ТРЯБВАТ ДОСТА ПО-ДОБРИ ФИЛТРИ НА ИЗХОДА
            МАЙ ДРУГО ОБЩО НЕ СЕ СЕЩАМ

            Коментар


            • #66
              До: Компресор

              Някой да има някакви данни за туй чудо, баща ми ми го донесе, от някакъв куло-кран бил... КАМаз мисля...

              Та, какви са му възможностите, мазането под налягане ли е, за какво са тез трите щуцера, някой ако знае на какви обороти работи...

              Благодаря предварително!



              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

              Коментар


              • #67
                До: Компресор

                Щуцерите са за водното охлаждане. Поне двата, при мен третият е отдушник от масления картер. Пускал съм го да произвежда и налягане и вакуум. Работел е при около 1000 об/мин.

                Коментар


                • #68
                  До: Компресор

                  тва не е ли Зил-ов компресор?
                  @Паджеровод,ще може ли да обясниш как го обръщаш да прави вакум?

                  Коментар


                  • #69
                    До: Компресор

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    тва не е ли Зил-ов компресор?
                    @Паджеровод,ще може ли да обясниш как го обръщаш да прави вакум?
                    Не помня от каква машина беше, но е същият. С принудително водно охлаждане и мазане.
                    Нищо не му се обръща, просто бутилката за вакуума се включва към смукателя. Особеност е, че поради разреждането в картера трябва да се сложи маслоуловител на изхода, иначе бързо изхвърля маслото.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Компресор

                      Това е Зил-ов компресор,моят е същият.Бачка добре,но има голям проблем - не се охлажда.Ако го настъпиш да работи примерно цял ден(особено в топло време),като нищо можеш да го прегрееш и след това е кажи- речи за хвърляне.Все едно да си прегрееш автомобила.Тук единствено помага факта,че главата е чугунена,а не алуминиева.Аз съм сложил два щуцера на отворите за охлаждането и когато има възможност единия го свързвам за чешмата,другия отива в градината за поливане.
                      Другият му голям проблем е,че и мазането е трудно,тъй като е предвиден да е свързан към маслената магистрала на камиона.Затова го разглобих и направих отвори на биелните лагери през черупките.Колеги,според мен Зил-овият компресор не е подходящ за битови цели.Бях пуснал отдавна една тема,че купувам агрегатче от Фадрома или Ифа,но не успях да намеря.Според мен трябва да е с въздушно охлаждане,това с водното не си е работа.
                      За филтрирането на въздуха - може кокс,силикагел и др. такива,но аз от личен опит съм се убедил,че най-добре става през стари чорапогащници .Сигурно е смешно,но става добре.Хващат и маслото и водата на изхода и после лесно се перат и изсъхват на слънце за минути.
                      Преди пистолета(ако ще пръскаш кола) се слага редуцир вентил за кислородна бутилка.Гласиш го на постоянно налягане и пръскаш.И много важно :
                      НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ ГО ВРЪЩАШ НА КИСЛОРОДНАТА БУТИЛКА,ЗАЩОТО МАКАР И НЕВИДИМО,ТОЙ Е ОМАСЛЕН И ОТ КОНТАКТ С КИСЛОРОДА МОЖЕ ДА СТАНЕ ЕКСПЛОЗИЯ !Просто си остава като част от компресора и толкоз.
                      Продължавам да търся компресор от Фадрома или Ифа.Ако на някой му се намира,да се обади.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Компресор

                        Моя е Ифов сега мисля да си взимам втори.Ифите имат два вида камионски с централно мазане и обикновени със собствено.В е-бая има по около 80евра новички.
                        На зиловия се слага един цилиндър над главата пълен с ангифриз.Работи.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Компресор

                          То4но този компресор си е много добър аз сам с такав и сам много доволен от него дига много барзо атмосферите за дребни работи става да си боядисаш трактора и ифата

                          Коментар


                          • #73
                            До: Компресор

                            наистина е добър ,но май няма дебита за песъкоструй,това е единствения съществен недостатък.А и да питам имаше един човек от форума ,който изработва сегменти за всички някой има ли му тел.искам да го питам дали може да ми изработи сегменти за ифовия компресор,защото май от там маслото идва в системата и трябва хубав отделител,че да става за боядисване.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Компресор

                              Такаам... реших да не се заимавам с глупости и си купих туй по-долу на снимките - входящ дебит 540 , изходящ 500 литра/минута - принципно го дават да се задвижва от 3кW трифазен (4 коня), та мисля български 2.2 кW ще се справи - ако не се справи - малко по-малко колело (по каталог му дават 1450 оборота, ако ги понижа би трябвало да имам по-малък дебит, но пък удължен живот на компресора)

                              Та... сега накъде? Търся си мотор, пневмогрупа, фитинги... има ли откъде да се намерят подобни неща втора ръка?
                              Бутилки от АГУ си имам предоволно много 60 литрови - мисля да си ги направя на колички и при нужда да ги връзвам последователно

                              Моля за идеи, напътствия...
                              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                              Коментар


                              • #75
                                До: Компресор

                                Опа, снимките...
                                Купих го от Ташев-Галвинг, марката е GiS - италиански някакви, цена 497 лв с ДДС



                                ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X