Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    А колко тръби излизат от него ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • До: Компресор

      Ето до къде стигнах и аз.Само съм го наредил без да захващам нищо, за да видя как ще изглежда
      Прикачени файлове
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • До: Компресор

        браво колега,като от магазина го докарваш.само не разбрах има ли канали за мотора,ремъка стои хлабав? и по добре със зъбен ремък.,обикновенния трапецовиден с времето се отпуска и често като има налягане в бутилката, превърта.

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          А колко тръби излизат от него ?
          3тръбички и един конектор,май нестава.

          Коментар


          • До: Компресор

            Ами вече няма значение намерихме друг хладилник .
            Все пак благодаря за съдействието .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • До: Компресор

              И аз да се похваля.Ето го компресора най-после напълно готов.Много съм доволен от работата му само дето е малко шумен.Утре купувам маркучи и тръгвам да търся кварцов пясък.
              Прикачени файлове
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • До: Компресор

                Супер е станал!
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  мотора дето го върти,с каква мощност и обороти е?
                  скоро ще взема един такъв,трампа. и ще го съживявам,с това ли колело си го взел,оригинално "пречките" са с форма на винтелатор,като отпада нуждата от допълнителна перка.
                  бутилката колко събира?
                  моята - две мадарови заварени,както при тебе.

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Това му е оригиналната шайба 320 мм пръчките са ляти както им е дошло в пръста навремето. Определено не е точно вентилатор но движи леко въздуха.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      мотора дето го върти,с каква мощност и обороти е?
                      скоро ще взема един такъв,трампа. и ще го съживявам,с това ли колело си го взел,оригинално "пречките" са с форма на винтелатор,като отпада нуждата от допълнителна перка...
                      Мда, оригиналната е, щях и нея да видя да ти я пратя с нея, ама се разби много от одавна баш на оста и я наварявахме няняколко пъти и за това е с друга шайба, по-малка от тази Иначе нашия беше 2,2кв. на 1400об. с доста малка шайба (около 50мм. диаметър)
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        а какъв е дебита,
                        намират ли се сегменти и консумативи?

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          И моя дето ми испадна беше разбит точно на вала та го престъргах сега чакам да ми върнат и шайбата да я пестържа и нея и да и направя стоманена фтулка по новите размери. Тоя модел е с четири сегмента 86.5 мм бутало.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Значи Добри, ще видя ако я намеря (ако не е заминала зад "моста") да ти я пратя и нея ако искаш да си я правиш
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              мотора дето го върти,с каква мощност и обороти е?
                              скоро ще взема един такъв,трампа. и ще го съживявам,с това ли колело си го взел,оригинално "пречките" са с форма на винтелатор,като отпада нуждата от допълнителна перка.
                              бутилката колко събира?
                              моята - две мадарови заварени,както при тебе.
                              Мотора е 2,2кВт монофазен на 2880об/мин.Бутилката събира 120л. диаметъра и е 700мм.Шайбата е оригинална както каза sek.1 е 320мм. и не е като перка.Преди време баща ми имаше такъв български V-образен двустъпален с голямо и малко бутало неговата шайба е като перка и тръбата преди да влезе в бутилката е навита да шайбата за да я охлажда. Стана много тежък над 100кг. при всички случаи.Само копресора като го купувах от скрапа излезе 35кг.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                я виж този двустапалния да не е такъв,пази ли го бащата?

                                поне на тази,наклона на "лопатите" е доста и си духа прилично,имал е и опция за водно охлаждане,но поради неналичието на близък тръбопровод е махната да не тежи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X